Skrzypienie przy obrocie przedniego lewego koła

fdy
Posty: 57
Rejestracja: 31 sty 2016 12:27 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Skrzypienie przy obrocie przedniego lewego koła

Post autor: fdy » 19 lis 2019 07:34 pm

Hej,

jak zabierałem się do pisania tego posta to wpadł mi w oko temat o łącznikach stabilizatora - objawy podobne, ale i tak zakładam osobny temat, by napisać o swojej sytuacji.

Wewnątrz auta dźwięk jest słyszany jak takie stukanie przy obracaniu sie koła. Im szybciej się obraca, tym częściej stuka. Dźwięk ustaje przy hamowaniu i dodawaniu gazu, mam wrażenie, że przy skręcie stuka głośniej. Na zewnątrz słychać skrzypienie w momencie obrotu koła.

Z dodatkowych informacji: ostatnio wymieniałem klocki hamulcowe. Może coś tam źle podokręcali? Pojawił się również czarny nalot na lewej przedniej feldze - na innych go nie ma. Podejrzewam, że to od ścierania się klocków.

Czy ktoś jest w stanie podać przyczynę tej usterki?

Jeden znajomy coś wapominał o sworzniach a internety o wahaczach i tulejach.

Co myślicie?

andrzej sdl
Posty: 271
Rejestracja: 29 mar 2018 05:49 pm
Lokalizacja: Siedlce
Samochód: Chrysler Pacifica
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 8

Re: Skrzypienie przy obrocie przedniego lewego koła

Post autor: andrzej sdl » 19 lis 2019 07:41 pm

Prawdopodobnie na tym kole co pyli blokują klocki.Na jarzmie od zacisku hamulcowego sa założone na dole i na górze blaszane sprężyny.Może zostały nie założone i dlatego słychać jest stuk.
Chrysler Pacifica 4,0 AWD,2007 r
LPG Stag 300 ISA II

fdy
Posty: 57
Rejestracja: 31 sty 2016 12:27 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Re: Skrzypienie przy obrocie przedniego lewego koła

Post autor: fdy » 19 lis 2019 07:58 pm

Czy jazda w takim stanie grozi czymś poważniejszym? Akurat teraz za bardzo nie mam jak podjechać do mechanika. Klocki mi zmieniali jakieś 3 tygodnie temu a stukot ujawnił się dziś.

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: ZAWIESZENIE :.”