Przeciek - woda ścieka po słupku

szyby, zderzaki, lusterka,itp
wujas
Posty: 37
Rejestracja: 05 kwie 2013 11:35 am
Lokalizacja:
Samochód:

Przeciek - woda ścieka po słupku

Post autor: wujas » 06 lip 2013 04:31 pm

Witam.
Mam problem z woda. Wczesniej juz 2 razy zauwazyoem krople wody na plastiku przy prawej tylnej szybie tej w ostatnim rzędzie siedzeń. Dziś po umyciu auta cofajac pod wzniesienie nagle wydała sie woda. Wyciekla gdzies z za plastiku na górze przy szybie. Szukajac dalszych przeciekow zauwazylem wodę w mocowaniu fotela w podlodze. Miejsce jest widoczne gdy obalimy fotel z środkowego rzędu siedzeń.
Moje podejrzenie padlo na prawą szybe z tyłu ponieważ prawa strona bylabcala lakierowana więc pewnie wyciagali szybę. Wie ktos jak ją wyjąć? Ona chyba bedzie wklejana? Czy moze wpier rozkręcić plastiki i zobaczyc z kad ta woda płynie?
Pozdrawiam forumowiczów
.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 am przez wujas, łącznie zmieniany 1 raz.

bielaw
Posty: 145
Rejestracja: 27 kwie 2013 06:28 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: bielaw » 06 lip 2013 04:55 pm

No powiem ci tak.
Kazdy dobry lakiernik każe nam wycinać szybe, pytałem kiedyś dlaczego,czy nie można malować oklejajac uszczelke?No i okazuje sie ze nie ponieważ po czasie bedzie łuszczył sie lakier przy uszczelce.
Proponuje zdjąć plastyki i zlokalizować przeciek jesli jest nie wielki można go uszczelnić za pomocą kleju do szyb dobrze by mieć do tego actywator.a najlepiej podjedz do warsztatu auto szyby jesli bedziesz miał rozebrane plastiki pokarzesz miejsce to ktoś ci pomoze i weźmie może 10 zł. Problem moze okazać sie gdy trzeba bedzie wycinać i wstawiać szybę ponownie.
ps.żeby nie przyszło ci czasem do glowy używanie silikonu pod żadnym pozorem.
Pacifica Ăźber alles!!!!

czarny góra
Posty: 595
Rejestracja: 28 sie 2010 03:57 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: czarny góra » 08 lip 2013 05:12 pm

dlaczego nie sylikon ?

bielaw
Posty: 145
Rejestracja: 27 kwie 2013 06:28 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: bielaw » 08 lip 2013 09:56 pm

Silikon to największe zło dla karoserii ,jak kogoś nie lubisz to posmaruj sobie reke silikonem i dotkij blachy a rdza bedzie w tym miejscu murowana.mialem kiedyś takiego klijęta małolat przyjechał audi b4 ciekła mu woda z gory przez szybe nie stać go było na wycięcie i wstawienie szyby ponownie.wziął silikon i wcisnąL miedzy uszczelke a karoserie po paru miesiacach przyjechał bo znowu cieknie.ale tym razem chciał bysmy mu to zrobili.wycinamy szybe a tam rudy i to na całej długości do tego stopnia żarty że trafił do blacharza by wstawić rant bo szyba nie miała sie na czym opierac.wspomne że audi jest ocynkowane.wyobraź sobie jak wprzyjada auta typu vw,ford o oplu nie wspomnę gdzie ludzie urzywali silikonu bo niby sylikon uszczelnia ja zawsze im powtarzam panowie silikon jest do łazienki do samochodu jest klej do szyb lub uszczelniacz samochodowy.
SILIKON TO ZŁO.

[ Dodano: 08 Lip 2013 09:58 pm ]
Oooo 100 post!!!!
Pacifica Ăźber alles!!!!

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Post autor: tedi » 08 lip 2013 10:50 pm

bielaw pisze:Oooo 100 post!!!!
To za setkę flaszka :mrgreen:
pozdrawiam. tedi

Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy.
Od dużego silnika lepszy jest.......większy silnik :))))))))))))
www.autopiekuta.pl

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 09 lip 2013 05:37 pm

tedi,
Wyręczyłem Cie w tej flaszce - mam nadzieje że wybaczysz.
A żebyś wiedział jak wygląda Tobie też stawiam - przeoczyłeś pewnie z racji za wysokiego stężenia krwi w alkoholu.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Post autor: tedi » 09 lip 2013 07:25 pm

maur pisze:Wyręczyłem Cie w tej flaszce
No fakt kurczę poinformowałem Kolegę bielaw że stawiam mu flaszkę za 100 post a rzeczywiście nie postawiłem nie kliknąłem by ją postawić.
Ale jak pisałem wcześniej że stawiam to dotrzymuję słowa i dziś bielaw dostaje drugą obiecaną :)

[ Dodano: 09 Lip 2013 07:27 pm ]
A żebyś wiedział jak wygląda Tobie też stawiam
Mariusz i tobie też dziękuję za flaszkę mam tylko cichą nadzieje że w Wrześniu się z niej napijemy :lol:
pozdrawiam. tedi

Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy.
Od dużego silnika lepszy jest.......większy silnik :))))))))))))
www.autopiekuta.pl

Walu-osp
Posty: 51
Rejestracja: 11 lip 2015 09:27 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Samochód: Pacifica 3,5 FWD Touring

Post autor: Walu-osp » 27 lip 2015 11:26 am

Koleżanki i koledzy, nie chcę zakładać nowego tematu w kwestii przecieków więc rzucam tutaj.
Otóż 2 sprawy. Czy w waszych autach stoi woda ? A dokładniej, po opadach jak ruszam pojazdem, wylewa mi się około litr, może półtora litra wody. Gdzieś ona zalega i czy to normalne ?
I druga sprawa. w którym miejscu jest ujście odpływów z szyberdachu. Mam tam przeciek ale jak patrzyłem na sucho jest OK. Po mocnych opadach pojawia się woda w słupki lewym i podsufitce. Podejrzewam zatkanie ale gdzieś w dolnych partiach ponieważ od góry jak leje konewką jest OK

verbea
Posty: 1353
Rejestracja: 03 mar 2012 07:20 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: verbea » 27 lip 2015 06:45 pm

Ujście odpływu z szyberdachu jest prowadzone przez słupki a kończy się na podszybiu. Jeśli chodzi o 1 sprawę to kiedyś zaparkowałem samochód pod górkę (przód był wyżej) i po obfitych opadach jak zjechałem na płaskie to się zaczęło wylewać - pewnie też z podszybia. Raczej odpada żeby pacunia miała funkcję autocysterny:)
Weź drut wiązałkowy i delikatnie sprawdź kanały odprowadzające wodę z szyberdachu.

Walu-osp
Posty: 51
Rejestracja: 11 lip 2015 09:27 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Samochód: Pacifica 3,5 FWD Touring

Post autor: Walu-osp » 27 lip 2015 08:02 pm

Trochę mnie uspokoiłeś bo moje auto stoi na wzniesieniu. Co to odpływu to sprawdzę jak przestanie lać.
pzdr

lisu11
Posty: 144
Rejestracja: 05 lis 2016 11:22 pm
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Samochód: Pacifica '04 3.5L AWD (lpg)
Postawił flaszek: 3
Dostał flaszek: 5

Post autor: lisu11 » 27 wrz 2017 10:56 pm

odgrzeje kotleta, ale miałem identyczny przypadek jak kolega wujas w poście #1.
Szyba tylna jest przykręcona na śrubki i można ją łatwo zdemontować. Musimy tylko wcześniej zdjąć sporo plastików (dolny duży z głośnikiem, góra tył i dopiero ramka wokól szyby). Po odkręceniu śrubek szybę wypychamy rękami na zewnątrz auta. Czyścimy ją ze starego uszczelnienia i nakładamy nowe. Ja kupiłem wałek butylowy fi 6 (teraz użyłbym fi8) za 20zł na alledrogo. Wkładmy szybę i montujemy w odwrotnej kolejności.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Post autor: głodźillaryki » 28 wrz 2017 05:22 am

lisu11, chociaż zrobione z głową a nie w stylu klej do szyb samochodowych .... Bo Kto to później wyrwie.....
Co do tzw. Silikonu..... Zauważcie że jest silikon kwaśny i neutralny.... A sama nazwa silikon jest bardzo ogólną więc nie wrzucajcie wszystkiego do jednego wora...
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: ELEMENTY ZEWNĘTRZNE :.”