Projekt Przerobienie reflektorów halogenowych na europejski

lampy, kierunki, żarówki, itp
Makabra
Posty: 170
Rejestracja: 24 lut 2016 12:29 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Projekt Przerobienie reflektorów halogenowych na europejski

Post autor: Makabra » 15 lut 2017 02:58 pm

Zabieram się za projekt przerobienia lamp przednich halogenowych mijania na wersję europejska, czyli asymetryczna.
Projekt ma szansę powodzenia, ale wiem po sobie że często nagle tracę zapał i projekt idzie na półke :wink:
Wiem że można bawić się z soczewkami, albo kupić już gotowe soczewkowe, ale osobiście uważam że soczewki w Pacifica wyglądają nie powiem jak :P
Plan jest taki, że robię z dwóch reflektorów jeden. Oryginalny służy jako baza z mocowaniami. Drugi ten europejski będzie sklejony na ten oryginalny. Dodatkowo przerobie wtyczki i będę mógł montować H4 zamiast H13.
Jak się to uda poskładać, to dorzucę jeszcze ledowe listwy dziennych. Najlepiej byłoby jeszcze dodać homologację na lampie, ale z tym chyba paradoksalnie do rozmiaru przeróbki bedzie największy problem.
Niebawem wstawię zdjecia, na razie pisze z telefonu. Muszę jeszcze kupić opalarke do rozmontowania lampy. Lampę która rozmontowania wrzucając do piekarnika troszkę przy tym sfatygowalem.

cookie
Posty: 320
Rejestracja: 19 cze 2014 02:59 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: cookie » 15 lut 2017 04:34 pm

Próbuj kolego opalarką, ale z mojego doświadczenia poliftowe klosze trzeba rozcinać - nie da się ich rozkleić, przynajmniej w ori xenonach.
3mam kciuki.

Makabra
Posty: 170
Rejestracja: 24 lut 2016 12:29 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Makabra » 15 lut 2017 06:40 pm

Ja mam rozłożony poliftiowy klosz. Tylko tak jak pisałem, robiłem to w piekarniku, a że klosz jest gigant, to go trochę przypiekło bo gdzieś się dotknął do ścianki piekarnika. Dziś już wstępnie obrobiłem europejski reflektor i zbliżam się powoli do połączenia obu reflektorów w związek małżeński "dopóki śmierć ich nie rozdzieli" :mrgreen:

Po lewej dawca po prawej reflektor z packi.
Obrazek
Dawca został trochę przycięty.
Obrazek
Obrazek
Liczyłem na to że mocowania będą takie same, ale się nie pokrywają dlatego trzeba złożyć z dwóch reflektorów jeden.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: OŚWIETLENIE :.”