Tylne lampy - schemat poszukiwany

lampy, kierunki, żarówki, itp
Baranek
Posty: 80
Rejestracja: 02 lip 2018 08:07 am
Lokalizacja: Dobroszyce
Samochód: Chrysler pacifica

Tylne lampy - schemat poszukiwany

Post autor: Baranek » 30 paź 2018 08:05 pm

Witam. Pilnie poszukuje schematu tylnych lamp , muszę podpiąć wiazka haka. Pozdrawiam.Robert
Była Mazda Xedos 2.3 Miller , T&C 96 3.8 , Grand voyager 2.8 crd. Jest Pacifica '04 3.5 AWD

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Schemat

Post autor: głodźillaryki » 31 paź 2018 05:56 am

To na co Ci schemat do tak prostej czynnosci w niewymagającym żadnych dodatkowych rzeczy elektronicznych aucie?
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Schemat

Post autor: M. » 31 paź 2018 12:14 pm

głodźillaryki pisze:
31 paź 2018 05:56 am
...w niewymagającym żadnych dodatkowych rzeczy elektronicznych aucie?
Nie do końca.
Poszczególnymi obwodami świateł steruje wszak elektronika auta, obliczona na konkretne obciążenia.
Dodanie dodatkowych żarówek przyczepy to dodatkowa moc pobierana przez tę elektronikę i należy się spodziewać, że coś się upali (1 dodatkowa żarówka 21W to blisko 2 A dodatkowego płynącego prądu). Jest mi znany przypadek konieczności wymiany Body Komputera w jeepie, z racji oszczędności na module oświetlenia przyczepy i poczynionych w ten sposób oszczędności - pozornych jak się okazało i w efekcie działających przeciwnie do zamiaru.
Sugeruję użycie dodatkowego modułu sterującego oświetleniem przyczepy, gdzie prąd wykonawczy pobierany będzie z dodatkowego przewodu prowadzonego od akumulatora (przez bezpiecznik rzecz jasna), natomiast w obwody poszczególnych funkcji wepniesz się wyłącznie obwodami sterującymi modułem.
mam nadzieję, że któryś z kolegów posiadający serwisówkę podeśle stosowne pdf-y.
A gdyby nie - to zostaje miernik i testowanie poszczególnych przewodów.
Ponadto warto byś zwrócił uwagę na sterowanie czujnikami cofania. Znam moduły, które rozpoznając podpiętą przyczepę automatycznie rozłączają obwód sterowania czujnikami - inaczej by piszczało stale przy każdym cofaniu z przyczepą.
Analogicznie ze światłem przeciwmgielnym tylnym. Przy jeździe z przyczepą, to zamontowane w aucie świecić nie powinno
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Re: Schemat

Post autor: mpspycha » 31 paź 2018 06:24 pm

proszę bardzo
Załączniki
schemat światła tył Packa.jpg
schemat światła tył Packa cz2.jpg
wtyczka lewa światła tył Packa.jpg
wtyczka prawa światła tył Packa.jpg
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Schemat

Post autor: głodźillaryki » 31 paź 2018 07:09 pm

M. Oczywiscie jest sens w tym co piszesz :D
Ale... Mowa o Pacificy przed liftem...
Tu najwyżej dokładamy bezpieczniki.... No chyba że mamy choinkę świateł na przyczepie... Wtedy dokladamy bezpieczniki plus przekaźniki i mamy super tanią i funkcionalną rzeźbę , nie gorszą w działaniu niz niejeden tzw. Moduł....
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Schemat

Post autor: M. » 31 paź 2018 11:48 pm

Rzeźba zawsze rzeźbą będzie. No chyba, że ktoś nowy zburzy.
Zważ że bezpiecznik masz tylko na św. STOP. Reszta idzie bezpośrednio z modułów, które niekoniecznie zniosą podwojenie prądu.
OFF
Jako warszawiak niekoniecznie jestem zwolennikiem nowych rzeźb. No chyba że z na serio istotnego powodu i że posiadają bezsprzeczną wartość artystyczną. A takowych w obecnych czasach brak
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Schemat

Post autor: głodźillaryki » 01 lis 2018 06:32 am

Wiązka haka z modulem to nic innego jak wczesniej wspomniane przeze mnie przekaźniki...
Jesli mamy w aucie tzw check control lub Can-bus idzie także do świateł to kupujemy tzw Moduł bo po prostu inaczej NIE będzie działać...
Tak ogólnie .... niepotrzebnie się nad tym rozwodze,ponieważ zestaw przekaznikow w estetycznym pudeleczku kosztuje ... Poniżej stówki... Zrobienie tego samego we wlasnym zakresie to ze ...20 ..40 zl. Taniej...
Tam gdzie jest wybór... Wybieramy między z modulem ,a bez i.... Jeździmy.
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

Baranek
Posty: 80
Rejestracja: 02 lip 2018 08:07 am
Lokalizacja: Dobroszyce
Samochód: Chrysler pacifica

Re: Schemat

Post autor: Baranek » 02 lis 2018 07:53 am

mpspycha pisze:
31 paź 2018 06:24 pm
proszę bardzo
Dziękuję bardzo. W prawdzie kupiłem używany hak z wiązka a wolę dmuchać na zimne i dokupić nowa instalacje z modułem. Mogłem kupić od kolegi z Zielonej Góry oryginał z wtyczkami ale nie ma tego modułu. Jak wspomniałem w jednym ze swoich postów jestem zwykłym stolarzem ale to co mogę zrobić przy Pacy sam to robię bo lubię to robić. Pozdrawiam.Robert
Była Mazda Xedos 2.3 Miller , T&C 96 3.8 , Grand voyager 2.8 crd. Jest Pacifica '04 3.5 AWD

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: OŚWIETLENIE :.”