przesuwanie relingow - jaksi glupi jestem :-)

haki, bagażniki, relingi, inne akcesoria zewnętrzne
kamilm
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2010 11:44 pm
Lokalizacja:
Samochód:

przesuwanie relingow - jaksi glupi jestem :-)

Post autor: kamilm » 17 kwie 2011 01:26 pm

Mam zapewne trywialny problem z przesuwanie poprzeczek do relingow, co parenascie centymetrow sie blokuja i pomimo odblokowanej blokady nie chce sie przesunac. Od spodu sa tam takie rowki, zadne kombinacje z dodatkowym wciskaniem blokady itp nie pomagaja. Zglupialem zupelnie ... jak sie je przesuwa ? :-)

bobek
Posty: 293
Rejestracja: 31 mar 2009 06:03 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Re: przesuwanie relingow - jaksi glupi jestem :-)

Post autor: bobek » 17 kwie 2011 01:45 pm

kamilm pisze:... jak sie je przesuwa ? :-)
najlepiej równocześnie z obu stron z równomiernie rozłożoną siłą-czyli po ludzku w dwie osoby nie bedzie problemu.Luzy na prowadnicy są tak małe że minimalne przekoszenie relingu wzgledem szyny po ktorej się on przesuwa skutkuje zaklinowaniem,a jeśli prubujesz zrobić to sam to jeśli nie masz 210 cm to zapewne nie sięgasz do środka tylko ciągniesz (pchasz) za ktoryś bok i stąd problem.
doświadczam tego co roku gdy jade po drzewko świąteczne :)

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 17 kwie 2011 04:09 pm

wazelina albo cokpit spray rozwiążą Twój problem
i nie staraj się ciągnąć lub pchać tylko lekkimi uderzeniami ręki przesuwaj raz lewą stronę raz prawą
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

ferencsc
Posty: 1093
Rejestracja: 07 paź 2009 06:48 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: ferencsc » 17 kwie 2011 04:22 pm

zyga pisze:wazelina albo cokpit spray rozwiążą Twój problem
Niestety później jest gorzej bo piach się klei i inne brudy , Proponuje specjalne smary w sprzedaży np. do smarowania bram , nie lepiące a smarujące :D

Testowałem na swojej bestii oba rozwiązania :( ;)
Nowa jakość nowe auto

kamilm
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2010 11:44 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: kamilm » 18 kwie 2011 10:19 am

Nie wiem czy piszecie o tym samym problemie co ja mysle. Ja mam tylko problem z przesuwaniem poprzeczek jak wpadna w te male rowki co sa co kilkanascie centymetrow pomiedzy nimi wszystko idzie gladko. Rozumiem, ze te rowki to jest jakies dodatkowe zabezpieczenie przed przesuwaniem sie belek i myslalem, ze wystarczy cos dodatkowo wcisnac czy docisnac, zeby belke sie przez nie przesunela.
Jak patrzylem od spodu to tam jest taki dziubek metalowy na obejmie w uczwycie poprzeczek i on wpada w mala dziure - problemem jest przesuniecie belki wlasnie w tym momencie.
Jak wszystko mialem zdjete z dachu to lekkie podwazenie srubokretem metalowej obejmy od dolu rozwiazywala problem, na dachu tak sie nie da :-(
Jedyny sposob to to na sile przesunac przez ten rowek ?

kamilm
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2010 11:44 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: kamilm » 10 maja 2011 04:06 pm

za delikatny bylem i tyle :-) trzeb stuknac solidnie i sie przesuwaja
dobry hint to stukac nie pchac ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: HAKI I AKCESORIA :.”