Przwóz rowerów - dach - hak? Wasze doświadczenia.

haki, bagażniki, relingi, inne akcesoria zewnętrzne
Marx07
Posty: 74
Rejestracja: 25 sie 2011 08:10 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Przwóz rowerów - dach - hak? Wasze doświadczenia.

Post autor: Marx07 » 18 sty 2012 01:06 pm

Witam
Planuję zakup czegoś do przewozu 4 rowerów.

Jakie macie doświadczenia?
Jakie firmy polecacie ?

orzeł
Posty: 482
Rejestracja: 30 mar 2009 11:36 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: orzeł » 18 sty 2012 04:28 pm

witam ja rowery wożę na platformie mocowanej do kuli haka,bo mimo,że mam 186 cm wzrostu jakoś mi daleko do dachu
są samochody i była pacifica

Marx07
Posty: 74
Rejestracja: 25 sie 2011 08:10 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Marx07 » 18 sty 2012 07:55 pm

Już to rozważałem.

Nie mam haka czyli czekałby mnie montaż haka i zakup platformy do rowerów.
Może bagażnik dachowy wyjdzie taniej?
[url=http://www.digitfoto.pl]Fotografia[/url]
[url=http://www.odkurzacz-centralny.com.pl]ODKURZACZE[/url]

orzeł
Posty: 482
Rejestracja: 30 mar 2009 11:36 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: orzeł » 18 sty 2012 09:50 pm

są samochody i była pacifica

Marx07
Posty: 74
Rejestracja: 25 sie 2011 08:10 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Marx07 » 19 sty 2012 01:35 pm

dzięki qstruck
już widziałem ten zestaw :) właśnie nad tym się zastanawiałem
jak widzę dach raczej jest mało popularny :)
[url=http://www.digitfoto.pl]Fotografia[/url]
[url=http://www.odkurzacz-centralny.com.pl]ODKURZACZE[/url]

Tomasz Z.
Posty: 12
Rejestracja: 24 mar 2012 09:42 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Tomasz Z. » 27 kwie 2013 04:47 pm

Witam
Chciałbym odświeżyć temat
Nie mam haka i chciałbym przewieść dwa rowery na dachu
Okazuje się że listwy poprzeczne na dachu mojej Pacificy są na tyle szerokie że nie pasuje żaden dostępny uchwyt nie obejmuje tej szerokiej poprzecznej listwy.
Może ktoś z Was rozwiązał ten problem
Pozdrawiam
Tomasz

Damian
Posty: 157
Rejestracja: 01 lis 2011 04:44 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Damian » 27 kwie 2013 05:56 pm

Ja właśnie dzisiaj zakupiłem bagażnik na hak. Próbowałem przymierzyć się do rowerów na dachu, ale włożenie ich to tylko przy pomocy drabinki i trzeba uważać, żeby nie poniszczyć dachu.
Wracając do bagażników nahakowych, przymierzałem kilka modeli kilku producentów i powiem tak. Jedynie model EuroWay f-my Thule trzyma się na naszej kulce jak należy i ani nie drgnie(mam na myśli oryginalną kulkę fabryczną) . Pozostałe modele Thule jak i Peruzzo kiwają się na wszystkie strony jakby nasza kulka była za mała do możliwości regulacyjnych tych zaczepów. Jakby ktoś szukał to tylko system mocowania taki jak w EuroWay'u. Niewątpliwą zaletą jest możliwość odchylania bagażnika bez odpinania w celu otwarcia klapy bagażnika. Wtyczka oświetlenia na 7 bolców- nie potrzeba przejściówek. Zarówno mocowanie bagażnika jak i rowerów zamykane na 1 kluczyk.
Polecam, a poniżej link do produktu , na drugim zdjęciu system mocowania

http://www.thule.com/pl-pl/pl/products/ ... -923-_-923

Jak ktoś byłby chętny zobaczyć jak działa to zapraszam

Tomasz Z.
Posty: 12
Rejestracja: 24 mar 2012 09:42 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Tomasz Z. » 27 kwie 2013 07:37 pm

Dzięki za info i widzę że całkiem niezły sprzęt wybrałeś
Tylko tak jak wspomniałem nie mam haka, a wydawanie kolejnych 300 - 400 zł na instalację haka + 1400 na przykładowy system który przedstawiasz mija mi się z celem. Taniej by wyszło wynająć rowery gdzieś na miejscu :)

Więc jeśli ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z uchwytami rowerowymi na dach to bardzo proszę o podzielenie się informacją

Damian
Posty: 157
Rejestracja: 01 lis 2011 04:44 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Damian » 27 kwie 2013 08:13 pm

Zgadza się. Nie jest to tani system. Szczerze mówiąc przeznaczyłem na zakup do 1000 zł a wyszło jak wyszło. Tylko z powodu tego nieszczęsnego mocowania.
Wracając do tematu rowerów na dachu, mój kolega, który ma Seata Alteę XL a więc też nie niskie auto ale zdecydowanie niższe niż nasze, zaczął od bagażnika na dach. A że ma córkę która jeżdzi w triathlonie to musiał czesto tym rowerem wahlować (a nie należy do niskich osób). Tutaj trochę skrócę historię, myślę, że po konkluzji będziesz wiedział co miałem na myśli pisząc posta wyżej.
Po paru zawodach okazało się,że kosmetyka dachu jest troszkę droższa niż montaż haka.
W nauczkę kupił dodatkowo Thule za 2800 na 4 rowery.

Ja poszedłem na skróty od razu do sklepu z bagażnikami na hak( fakt, miałem łatwiej bo hak już był)

orzeł
Posty: 482
Rejestracja: 30 mar 2009 11:36 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: orzeł » 27 kwie 2013 10:04 pm

Alternatywą mocowania na hak jest bagażnik rowerowy firmowany przez NORAUTO też uchylny,pewne mocowanie i stosunkowo niedrogiTomasz Z., żebyś bliżej był to bym Ci hak założył i stojak pożyczył
są samochody i była pacifica

Tomasz Z.
Posty: 12
Rejestracja: 24 mar 2012 09:42 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Tomasz Z. » 28 kwie 2013 09:36 am

Dzięki Orzeł
Bardzo miło z Twojej strony :)
Chętnie bym się wybrał w okolice centralnej i południowej polski bo u góry to zimno trochę :)

Tak poza tym czy mając założony zbiornik z gazem w kole zapasowym nadal istnieje możliwość instalacji haka?!

Pozdrawiam
Tomasz

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 28 kwie 2013 06:16 pm

Tomasz Z.,
Są samochody Chrysler Pacifica ze zbiornikiem LPG w miejscu koła zapasowego i z hakiem.
Ja co prawda haka nie montowałem i nie zamierzam, ale znając co nieco konfigurację auta mogę powiedzieć, że w tym przypadku wielkość (zbiornika LPG) może mieć istotne znaczenie.
Optymalnie byłoby podjechać do gościa co montuje haki i niech się wypowie - stanie się jasność/
Pozdrawiam
M
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

verbea
Posty: 1353
Rejestracja: 03 mar 2012 07:20 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: verbea » 28 kwie 2013 07:52 pm

A nie rozważałeś założenia bagażnika na klapę? Mój znajomy ma taki tylko na innym autku typu hatchback i chwali sobie. On zakupił coś takiego:
http://allegro.pl/saris-bones-rs-bagazn ... 93578.html

binas1
Posty: 94
Rejestracja: 28 gru 2014 10:31 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: binas1 » 17 sie 2015 10:41 am

Damian,hej Damian
przymierzam się do zakupu bagażnika na hak, przeczytałem , obejrzałem i system bardzo łatwy w użyciu i również jestem zdania, że jeżeli chodzi o "Nasze" auta to tylko w rachubę wchodzi bagażnik na hak. Zbyt wysoka jest Pacifica aby na dachu był bagażnik. Natomiast jakby była możliwość (może masz) abyś załączył zdjęcia lub filmik jak to na Pacce wygląda byłbym wdzięczny. System nie tani ale skuteczny.Pozdrawiam
Binas1

cookie
Posty: 320
Rejestracja: 19 cze 2014 02:59 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: cookie » 17 sie 2015 11:55 am

Kolego,

ja osobiście wożę rowery na dachu i jest ok, tyle tylko, że troszkę trzeba się nagimnastykować podczas ich załadunku/rozładunku (jak znajdę to wrzucę fotki).
Nie wiem jak to ma się do rzeczywistości, ale podobno drogówka czepia się tych bagażników na klapę, gdyż zasłaniają tablicę rej.

Damian
Posty: 157
Rejestracja: 01 lis 2011 04:44 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Damian » 18 sie 2015 07:57 am

binas1 pisze:Damian,hej Damian
abyś załączył zdjęcia lub filmik jak to na Pacce wygląda
Binas1
Hej
Niestety od dwóch lat nie mam Pacifici ale bagażnik został. Jeżeli masz hak daj znać, i podjedź do Wrocławia to przymierzysz sam i zobaczysz w praktyce jak wygląda. Jak pisałem wcześniej, wybrałem Thule z jednego powodu - był to jedyny bagażnik, który na mojej hamerykańskiej kulce trzymał się stabilnie. I w rzeczywistości przejechałem z nim kilka tysięcy kilometrów z trzema rowerkami i nawet nie drgnął.
COOKIE
Tablicę wykonali mi od ręki we Wrocławiu za 20 zł jak oryginał tylko bez hologramu i miałem w tym czasie jedną kontrolę - taką wyrywkową i sprawdzili m.in.czy światła prawidłowo działają na bagażniku i puścili bez uwag. Policjant też człowiek. Wiem,że chyba dopiero od września będzie można legalnie dokupić 3 tablicę na bagażnik za połowę ceny (źródło i szczegóły-interia.pl).

P.S. A Pacifica niebawem znowu będzie w domu :-)

gienio607
Posty: 147
Rejestracja: 24 gru 2014 08:18 am
Lokalizacja: Osiedle Niewiadów
Samochód: Chrysler Pacifica 4.0 AWD Touring

Post autor: gienio607 » 18 sie 2015 09:15 am

Pacia jest u mnie od roku i to były pierwsze wakacje z nią. Ja jeżdżę z przyczepą kempingową. Dwa duże rowery wsadziłem na dach, dwa małe do przyczepy. Z montażem na dachu rowerów jakiegoś większego problemu nie miałem. Z podeściku wejściowego do przyczepy założyłem je sam. Mam 186 wzrostu. Większy problem miałem z zamontowaniem uchwytów na fabrycznym bagażniku dachowym. Te fabryczne relingi są za szerokie na standardowe uchwyty rowerowe. Kilka przeróbek i sobie poradziłem. Rowery były dość wysoko - wystawały ponad przyczepe :). Pacia szła jak przecinak z przyczepą 1000 kg i rowerkami spaliła 20l gazu na 100 km
Gienek

binas1
Posty: 94
Rejestracja: 28 gru 2014 10:31 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: binas1 » 18 sie 2015 09:31 am

Damian, hej,
dziękuję ślicznie za odp. Nie ukrywam, że zainteresowałeś mnie Swoją ofertą. Generalnie u mnie z hakiem jest taka sytuacja, iż brakuje mi tylko kulki i wiązki kablowej. Dziwne ale tak jest. Po prostu już taką kupiłem i mało tego już w dowodzie miałem wbite, że jest hak. Jak dla mnie duże ułatwienie. Więc muszę kupić kulkę i zamontować wszystko. Ja się na tym nie znam więc zlecę to robotę "mechanikowi". Proszę napisz jaką cenę byś Sobie zażyczył za w/w bagażnik? Planowałem do wiosny na spokojnie wszystko Sobie skompletować, żeby nie ponosić większych od razu kosztów bo mam trochę wydatków. A też nie chciałbym "blokować" Tobie sprzedaży( o ile taką planujesz). A tak notabene czy znasz jakiś dobry warsztat we Wrocławiu żeby dobrze ustawili zbieżność w Pacifice? W Jeleniej nie ogarnęli mi do końca sprawy, z tego co słyszałem to trzeba to robić na włączonym silniku żeby wspomaganie pracowało. Trochę za dużo info na raz przepraszam. Pzdr.
Binas1

gienio607, Dziękuję również za zainteresowanie tematem i za info które też dla mnie było cenne. Ja powoli robię Swoją Packę a lubię mieć wszystko idealnie technicznie. Pzdr.
Binas1

Damian, Aaaaa, jeszcze jedno pytanie czy orientujesz się gdzie we Wrocławiu można wymienić olej w skrzyni biegów?Pzdr
Binas1
Ostatnio zmieniony 16 mar 2016 12:53 am przez binas1, łącznie zmieniany 3 razy.

Damian
Posty: 157
Rejestracja: 01 lis 2011 04:44 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Damian » 18 sie 2015 09:53 am

binas1 pisze:Damian, Aaaaa, jeszcze jedno pytanie czy orientujesz się gdzie we Wrocławiu można wymienić olej w skrzyni biegów?Pzdr
Binas1
W obecnych czasach większość mechaników wymieni Ci olej w skrzyni. Ja robilem w serwisie Aut Amerykańskich na rakietowej. Polecam.
Teraz z racji bliskości i trochę innego typu auta robię w serwisie 4x4 na krakowskiej (Serwis 4x4) i tez polecam- bardzo konkretny i miły gość a przede wszystkim wydaje się być uczciwy. Zajmuje się oprócz terenówek również autami współczesnymi amerykańskimi i zabytkowymi amerykańskimi.
Jeżeli chodzi o zbieżność to ponić najlepsza jest stacja kontroli pojazdów przy salonie mercedesa na klecińskiej.
Kontakt do obu tych serwisów znajdziesz poprzez wujka google
A bagażnika nie sprzedaję bo nadal go używam ;-)

binas1
Posty: 94
Rejestracja: 28 gru 2014 10:31 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: binas1 » 18 sie 2015 10:00 am

Damian, Dziękuję jeszcze raz za szybką i wyczerpującą odp. Na pewno skorzystam z któryś tych warsztatów i tu dzięki jeszcze raz za pomoc. A bagażnik...... szkoda, że używasz ;-). Jak będę we Wro to się wcześniej u Ciebie zaanonsuję aby sprawdzić cacko!
Pzdr.
Binas1

Damian
Posty: 157
Rejestracja: 01 lis 2011 04:44 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Damian » 18 sie 2015 10:02 am

Zapraszam :-)
Serwis Elektroniki Przemysłowej

binas1
Posty: 94
Rejestracja: 28 gru 2014 10:31 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: binas1 » 18 sie 2015 10:05 am

Damian, umówieni:-)

Awatar użytkownika
pach
Posty: 1570
Rejestracja: 13 maja 2014 06:15 pm
Lokalizacja: KS m.KR
Samochód: 4.0 AWD Ltd 2007
Postawił flaszek: 10
Dostał flaszek: 11

Post autor: pach » 18 sie 2015 10:34 am

Od 2 sezonów i kilku tys. km użytkuję bagażnik rowerowy na hak Thule VeloCompact927:
https://www.thule.com/pl-pl/pl/products ... 7-_-927000

Nie był najtańszy, ale tego typu bagażnik warto moim zdaniem kupić "z górnej półki".
Jest super stabilny nawet przy dużych prędkościach (a ma przecież tylko 1 punkt podparcia - hak),
mocowanie rowerów - bardzo wygodne, jakość wykonania: 5+. Super też praktyczne,
że ma on mechanizm odchylania rowerów - umożliwiający otwarcie klapy bagażnika.
Opór powietrza (i hałas) jest znacznie mniejszy niż przy rowerach na dachu.
Polecam to rozwiązanie.

Jedynie czego "nie lubi" to wyboistych dróg, na których
widać że drga (choć niczym innym to nie skutkuje).
Jednak myślę, że - szczególnie w takich przypadkach -
można by go dodatkowo ustabilizować dwoma linkami do relingów.
Trzeba też oczywiście uważać na cofanie,
(sensory głupieją, a kamera jest przesłoniona).
Pozdrawiam.
Race fast, safe caR

Frank Drebin
Posty: 29
Rejestracja: 18 gru 2015 10:54 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Frank Drebin » 26 maja 2016 08:43 pm

Mam oryginalne 2 belki poprzeczne na dachu, ale sa one tak tandetne ( jak i mocowanie wzdłużne czyli pseudo relingi) , ze strach zamocować tam jeden rower, a co dopiero mówic o 4 szt.
Czy sa jakieś systemy kompatybilne z tymi niby relingami z plastiku, a może trzeba mocować coś innego bezpośrednio do oryginalnych śrub? Nie mam haka i nie zamierzam montować go montować , bo zapotrzebowanie 2 razy w roku.
Tato, czy ten silnik jest zepsuty? Nie synku , to diesel...

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Post autor: mpspycha » 27 maja 2016 01:05 am

Frank Drebin pisze:Czy sa jakieś systemy kompatybilne z tymi niby relingami z plastiku,
najlepiej coś takiego:

http://www.pacificaforum.pl/viewtopic.p ... ht=relingi

poczytaj też ten temat

http://www.pacificaforum.pl/viewtopic.p ... c&start=50
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

Frank Drebin
Posty: 29
Rejestracja: 18 gru 2015 10:54 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Frank Drebin » 27 maja 2016 08:23 pm

Trochę lepiej , ale nadal nie eliminuje słabego punktu jakim jest plastikowe mocowanie belki do pseudo relingu. W każdym razie dzięki za pomysł i pomoc.
Tato, czy ten silnik jest zepsuty? Nie synku , to diesel...

Patrycy
Posty: 767
Rejestracja: 23 maja 2013 11:54 pm
Lokalizacja: Rybnik
Samochód: Chrysler 300C

Post autor: Patrycy » 27 maja 2016 11:42 pm

A ten temat przeglądałeś?

http://www.pacificaforum.pl/viewtopic.php?t=517
Frank Drebin pisze:słabego punktu jakim jest plastikowe mocowanie belki do pseudo relingu
Wiesz co...czy słabe?...jakoś to daje radę - ja wożę dużą trumnę i się trzyma ;)

verbea
Posty: 1353
Rejestracja: 03 mar 2012 07:20 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: verbea » 28 maja 2016 06:08 am

Belki dachowe są elastyczne. Ale nie zauważyłem żeby cos niepokojącego sie dzialo w podróży z dużym boxem na trasie ponad 4000 kilometrow

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Post autor: tedi » 28 maja 2016 07:12 am

verbea pisze:na trasie ponad 4000 kilometrow
Krzysiu nie bałeś się na taki dystans jechać :lol:
Wiadomo Pacifica jest stworzona na takie wycieczki :mrgreen:
No dobra nie tylko Pacifica :P :P
pozdrawiam. tedi

Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy.
Od dużego silnika lepszy jest.......większy silnik :))))))))))))
www.autopiekuta.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: HAKI I AKCESORIA :.”