Relingi

haki, bagażniki, relingi, inne akcesoria zewnętrzne
Patrycy
Posty: 767
Rejestracja: 23 maja 2013 11:54 pm
Lokalizacja: Rybnik
Samochód: Chrysler 300C

Post autor: Patrycy » 14 cze 2013 08:51 pm

To ja nie wiem skąd oni te ceny biorą, przynajmniej tam gdzie pytałem. A może ja o co innego pytam :P może mi cały dach oferują :mrgreen:

Patrycy
Posty: 767
Rejestracja: 23 maja 2013 11:54 pm
Lokalizacja: Rybnik
Samochód: Chrysler 300C

Post autor: Patrycy » 29 lip 2013 11:18 pm

Odświeżę temat....po długich poszukiwaniach oryginalnych belek oraz rozważaniu montażu belek polskiej produkcji (tu wielkie dzieki dla orzeł, - niestety pod mój box nie pasowały), zakupilem belki w Auto Skaczkowski (ul. Poznańska, Mory). Cena za komplet to 570zł brutto....kiedy gdzie indziej wołali nawet 1700zł!!!!. Nawet używki są droższe na allegro!
Już założone i box pasi :D
Temat można zamknąć....dzięki wszystkim za pomoc!

Crypt
Posty: 181
Rejestracja: 27 lip 2012 11:35 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Crypt » 16 lis 2013 05:20 pm

Panowie - kupie belki dachowe do Packi, do montazu w oryginalnych relingach, w ktore kazda Packa jest wyposazona - najlepiej w jakiejs NORMALNEJ cenie, bo to co jest chociazby na alledrogo to juz przegiecie - pomoze ktos? Dokladam dobra "flache" do tego :)

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Post autor: mpspycha » 16 lis 2013 06:29 pm

Crypt

zadzwoń do faceta z linka poniżej

http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=11504800

rozebrał świeżo przywiezioną Packę i jest do dogadania, kupiłem od niego komplet kół
i jeszcze dogadałem czujniki ciśnienia w cenie całość 1600, więc raczej uczciwa cena
nie wiem czy ma relingi ale zapytać można
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

Patrycy
Posty: 767
Rejestracja: 23 maja 2013 11:54 pm
Lokalizacja: Rybnik
Samochód: Chrysler 300C

Post autor: Patrycy » 18 lis 2013 12:31 am

Crypt

Z tymi belkami to jest tak, że jak ja dzowniłem po używkach to chcieli za nie więcej niż za nowe w salonie (tylko W-wa Mory)...ale może "trendy" sie zmieniły ;) powodzenia w poszukiwaniach!

Crypt
Posty: 181
Rejestracja: 27 lip 2012 11:35 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Crypt » 18 lis 2013 11:37 pm

Dzieki za podpowiedz, dzwonilem do goscia wczoraj, niestety nie ma takich belek na stanie. Ale szukam dalej, moze sie uda. Na narty dopiero w styczniu, wiec mam troche czasu jeszcze...

SHADOKI
Posty: 7
Rejestracja: 20 mar 2012 10:47 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: SHADOKI » 23 lis 2013 09:46 pm

W temacie belek - to jakiś rok temu także miałem problem z zakupem używanych. A więc zwróciłem się z zapytaniem do serwisu Chryslera w Zielonej Górze i w Szczecinie. W Zielonej Górze zaoferowali mi belki za cenę 1700 zł a w Szczecinie - udało mi się kupić nowe, oryginalne belki za cenę 523 zł ( serwis HOLDA ul. Gdańska 7). Tylko trzeba uważać przy kupnie odpowiedniego boxa, gdyż oryginalne belki są bardzo szerokie i nie pasują wszystkie mocowania box-ów. Może warto zamiast używanych zapytać się w serwisie czy mają za odpowiednią cenę.

Crypt
Posty: 181
Rejestracja: 27 lip 2012 11:35 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Crypt » 26 lis 2013 05:48 pm

OK, po poszukiwaniach i chorych cenach niektorych sprzedajacych, zamowilem interesujace mnie belki w ASO Chryslera, 218zl netto + VAT, jakis rabacik i jest OK.

Nr. czesci to te, podane przez @bywalec'a, czyli:

04857769AF - przednia belka
04857768AF - tylnia belka

Teraz zostaje poczekac na przesylke :)

Ps. @bywales - leci flacha za nr czesci.

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 26 lis 2013 06:04 pm

Crypt ,

Dziwne bo dziwne, ale Twój przypadek potwierdza wielokrotnie powtarzaną regułę. Często jest tak, że pod latarnia najciemniej. Spodziewamy się nie wiadomo jak fajnych ofert na używkach, a okazuje się że nowy oryginał od dealera jest:
- po pierwsze napewno odpowiedni
- po drugie - nowy i pewny a do tego z gwarancją nie tylko rozruchową
- po trzecie w końcu - albo akceptowalnie tani albo nawet najtańszy.

A my często nachodzimy się, nadzwonimy, naszukamy, kupimy chłam co niby załatwia nam sprawę, mając zakodowane pod czerepem żeby omijać zdziercę dealera. A tu taka zaskoczka......

Ot taka ogólna refleksja dla tych co chcą jeździć dobrym autem i do tego oszczędzać. Oszczędzać pieniądze i co nie mniej ważne czas.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Crypt
Posty: 181
Rejestracja: 27 lip 2012 11:35 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Crypt » 26 lis 2013 07:29 pm

@maur

Nie naleze do osob, ktore beda oszczedzac na czesciach, jak tylko jest to mozliwe (i sensowne cenowo) to kupuje czesci oryginalne (dla przykladu chociazby po zakupie piasta tylnego kola, ktora jak wiadomo nowa tania nie jest), ale i to nie zawsze, bo czasem i tak wole doplacic do oryginalnej czesci :)

Ale to akurat nie wazne teraz, bo kwestia w/w belek byla nieco denerwujaca cenowo, chodz w tym wypadku mozna bylo smialo poszukac uzywki, bo to nic innego jak kawalek odpowiednio wygietego plastiku - nic wiecej. Niestety w PL nierealnym momentami jest kupic cos w "rozsadnych" pieniadzach, bo niektorzy chyba nie rozumieja co to "cena rynkowa", zwlaszcza, ze mozna te belki dostac od reki, bez czekania - ale coz, nie moj problem.

Zawsze sprawdzam kilka zrodel, zanim cos kupie, w tym wypadku kilka szrotow, aukcji, na koncu ASO i tam wlasnie kupilem to, co mnie interesowalo, bez lachy i po przyzwoitej cenie. Nie omieszkalem napisac maila do tego sprzedajacego z portalu "alledrogo", iz trzeba byc niezlym idiota, zeby za sprzet uzywany zadac wiecej, niz ten sam sprzet nowy w ASO - coz gosc do dzisiaj nie odpisal :) Chyba mu glupio, mi bynajmniej by bylo w takim przypadku (obciach jak nic) - ale to moje zdanie.

Zgadzam sie zatem, iz nie nalezy sie bac naszego ASO, bo mozna sie pozytywnie zaskoczyc - cenowo :)

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 26 lis 2013 07:47 pm

Crypt,
Moja uwaga powyżej miała charakter ogólny i w żaden sposób nie miała komentować czyjegokolwiek podejścia do tematu. Z całą resztą pełna zgoda, choć w moim przypadku w pierwszej kolejności sprawdzam oryginał MOPAR-a i traktuję tę wiedzę jako bazę przy szukaniu alternatywy. Często jest tak, że dla tak znalezionej oferty alternatywy nie ma. Ani jakościowej ani cenowej.
A co do gościa z portalu aukcyjnego. Sądzę, że jest mu totalnie pstryk co mu napisałeś. Znajdzie takiego co kupi w pełnej nieświadomości i będzie się cieszył. Biznes jest biznes i zawsze jakiś frajer się znajdzie w społeczeństwie blisko 40milionowym albo wśród około 1000 posiadaczy konkretnego modelu auta. Wszak nie wszyscy zaglądają na nasz portal, nie wszyscy wszystko przeczytali, nie wszyscy się radzą, nie wszyscy dzielą się wiedzą. I choć tu jest kopalnia wiedzy to z pewnością są pytania, na które odpowiedzi gotowej nie znajdziesz. a nawet jak ktoś znajdzie radę nie zawsze będzie ją akceptował - czemu dziwić się nie można. Wszak to tylko rada lub sugestia a nie polecenie służbowe.
Zatem błądzimy często po omacku - ważne by się nie przewrócić, bo że się poobijamy to pewnik.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Post autor: mpspycha » 26 lis 2013 07:51 pm

Mariusz
napisałeś dokładnie to co sam właśnie chciałem
tylko nie wiem czy dałbym radę użyć tylu słów :)
i za to flaszeczka :) :)
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 26 lis 2013 08:19 pm

mpspycha

Mogłem dłużej, ale po kilku rozmowach z kolegami staram się jak mogę ograniczać. Sorry - nie zawsze mi się udaje sprostać wyzwaniom.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

zbysio
Posty: 35
Rejestracja: 04 maja 2013 04:31 am
Lokalizacja: Ząbki
Samochód: 3,5 LPG 2004
Postawił flaszek: 3

Post autor: zbysio » 25 maja 2015 05:56 am

To ja odświeżę temat. Powiedzcie czy te poprzeczne belki będą pasowały od voyagera lub grand voyagera? Mam okazję kupić takowe za śmieszne pieniądze i nie wiem czy podejdą

cookie
Posty: 320
Rejestracja: 19 cze 2014 02:59 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: cookie » 25 maja 2015 09:53 am

Kolego niestety nie podejdą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: HAKI I AKCESORIA :.”