Dorobienie kluczyka - Katowice

to forum jest otwarte tu możecie umieszczać informacje w formie reklamy o ludziach, aukcjach, sklepach, jak i mogą robić oni to sami usługach w formie reklamy
abes2162
Posty: 210
Rejestracja: 15 maja 2017 02:52 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Samochód: Pacifica 2007 AWD
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 10

Dorobienie kluczyka - Katowice

Post autor: abes2162 » 16 gru 2017 08:50 pm

Witam,

Tak jak większość z nas zakupiłem Pacę z jednym kluczykiem. Po wycenie ponad 1000 zł za zapasowy oryginał z programowaniem w salonie Fiat-Partner w Bytomiu zacząłem szukać alternatywy. Od wczoraj mam zapasowy kluczyk z immobilizerem skopiowanym z oryginału (bez elektroniki).
Chciałbym polecić punkt dorabiania kluczy Mister Minit w Carrefour na Dąbrówce w Katowicach. Miły Pan dociął moją surówke zakupiną na http://allegro.pl/kluczyk-obudowa-pilot ... MDgzMzY%3D oraz dołożył i zaprogramował immobilizer.
Za powyższą usługę zapłaciłem 110 zł i w taki oto sposób mam zapasowy kluczyk za 150 zł. Oczywiście nie działa pilot i po zamknięciu oryginalnym, otwierając drzwi kluczykiem zapasowym - wyzwala się alarm, ale po włożeniu go do stacyjki - rozbraja alarm i można normalnie odpalić i jechać.
Polecam Mister Minit bo jestem zadowolony w 100% a pytając w innych 5 punktach nie chcieli się podjąć nawet samego docięcia grota.

Carl
Posty: 490
Rejestracja: 03 lip 2017 09:52 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Pacifica 4.0 AWD 2008 SS LPG Prins 2
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 21

Re: Dorobienie kluczyka - Katowice

Post autor: Carl » 22 gru 2017 06:00 pm

abes2162, a jak zamkniesz kluczem (nie z pilota), to czy alarm się uzbraja?
Mister Minit jest również w Krakowie w Galerii Krakowskiej, ale czy potrafią tam skopiować immo, to nie wiem. Podejdę tam jednak w nowym roku :light:
Piotr

abes2162
Posty: 210
Rejestracja: 15 maja 2017 02:52 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Samochód: Pacifica 2007 AWD
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 10

Re: Dorobienie kluczyka - Katowice

Post autor: abes2162 » 22 gru 2017 09:19 pm

Na 99% zamykając kluczykiem alarm się nie uzbraja, bo tak jest w instrukcji. Sprawdzę jeszcze dokładnie zamykając poprzez oba kluczyki w najbliższych dniach i dam Ci znać.

pisk
Posty: 366
Rejestracja: 31 lip 2010 09:51 pm
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Pacifica 3.5l 2005 LPG
Dostał flaszek: 1

Re: Dorobienie kluczyka - Katowice

Post autor: pisk » 04 sty 2018 10:02 am

Nie tylko alarm się nie uzbraja, ale również centralny nie zamyka wszystkich drzwi.

abes2162
Posty: 210
Rejestracja: 15 maja 2017 02:52 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Samochód: Pacifica 2007 AWD
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 10

Re: Dorobienie kluczyka - Katowice

Post autor: abes2162 » 09 sty 2018 08:37 pm

Dokładnie tak jak napisał "pisk" zamyka kluczykiem tylko drzwi kierowcy i alarm się nie uzbraja.

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Re: Dorobienie kluczyka - Katowice

Post autor: mpspycha » 09 sty 2018 10:04 pm

abes2162 pisze:
09 sty 2018 08:37 pm
Dokładnie tak jak napisał "pisk" zamyka kluczykiem tylko drzwi kierowcy i alarm się nie uzbraja.
Jak chcesz uzbroić alarm bez pilota, zamykasz przyciskiem na drzwiach kierowcy wszystkie drzwi (przy otwartych drzwiach kierowcy)
a następnie zamykasz drzwi kierowcy "manualnie" (znaczy trzaskając nimi ile trzeba) i tyle. Aby otworzyć używasz kluczyka bez pilota,
lub bez sprawnego pilota, zacznie wyć, ale jak włożysz kluczyk z immo do stacyjki przestanie i rozbroi alarm.

robiłem tak zanim dorobiłem kluczyk z pilotem
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

Carl
Posty: 490
Rejestracja: 03 lip 2017 09:52 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Pacifica 4.0 AWD 2008 SS LPG Prins 2
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 21

Re: Dorobienie kluczyka - Katowice

Post autor: Carl » 09 sty 2018 11:12 pm

mpspycha, konkret - flacha na stół ;)
a przy okazji autorowi, za " Mister Minit" :rolf:
Piotr

Carl
Posty: 490
Rejestracja: 03 lip 2017 09:52 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Pacifica 4.0 AWD 2008 SS LPG Prins 2
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 21

Re: Dorobienie kluczyka - Katowice

Post autor: Carl » 22 sty 2018 07:29 pm

Pytałem dzisiaj w Krakowie. Zrobią na swojej surówce i ze swoim immo. Trzeba tylko w miarę blisko podjechać samochodem.
Ale cena... 300 PLNów. Chyba poczekam i przy jakiejś okazji zrobię w Katowicach :/
Piotr

Carl
Posty: 490
Rejestracja: 03 lip 2017 09:52 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Pacifica 4.0 AWD 2008 SS LPG Prins 2
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 21

Re: Dorobienie kluczyka - Katowice

Post autor: Carl » 18 kwie 2018 11:10 pm

Byłem przejazdem w Katowicach i dorobiłem zapasowy klucz z immo. Odczucia mam jednak mieszane, ponieważ jakkolwiek w zakresie immo bez problemów, to jeśli chodzi o docięcie grota, to porażka :rolf:

Mój kluczyk (scyzoryk, zakupiony na ali... za niecałe 5 USD) zepsuł przy docinaniu - nie udało mi się nim przekręcić nawet stacyjki. Była opcja zamówienia nowego scyzoryka, ale za 160 PLNów, czyli 10x drożej... Nie zamówiłem.

Zapytałem jednak o zwykły - miał i zadeklarował dorobienie (za 120 PLNów). OK, myślę, niech będzie. Jak pomyślałem, tak rzekłem i gość wyrzeźbił na maszynie nowe ząbki w swojej surówce i pogonił mnie na parking. Wkładam do drzwi - nie przekręcę, obracam o 180 st. - ani nie drgnie. Wkładam do stacyjki - w jednym położeniu da się przekręcić...czyli sukces 25%. Myślę - słabo :( Wróciłem do punktu i mówię jak to wygląda. Gostek pooglądał, porównał z oryginalnym, coś podfrezował, poszczotkował i znów pogonił mnie na parking. Bez zmian. Jest tak, jak było. Wracam więc do punktu mocno zirytowany, ponieważ czas leci, koledzy w samochodzie czekają, a ja do Poznania przed dwudziestą muszę dojechać, i informuję gostka, że jego działania nie przyniosły oczekiwanego efektu :rolf:

Gostek niewiele się zastanawiając sięga na tablicę, skąd bierze kolejną surówkę i mówiąc: "natnę trochę płycej" ładuje ją do maszyny i rzeźbi. Wyrzeźbił. Kluczyk dostałem w łapę i (chyba) piąty już raz zaiwaniam na parking. Na całe szczęście samochód zaparkowałem dość blisko drzwi wejściowych. Wkładam do drzwi - nie przekręcę, obracam o 180 st. - działa, da się otworzyć i zamknąć. W stacyjce tak samo. Postęp jest - sukces 50%. Wracam do gostka. Zakłada immo, coś programuje i goni mnie do samochodu, poprzekręcać kilka razy. Czynię wszystko zgodnie z zaleceniami i wracam. Gostek ładuje do tajemniczej maszyny oryginał, a potem dorabiany. Wyciąga, gasi wszystko, zamyka punkt i idzie ze mną na parking. Wkładam kluczyk do stacyjki - kontrolka immo gaśnie :D Odpalam - pali :D :D :D Pytam ile - daj pan stówę. Dałem i odjechałem.

Podsumowując: kluczyk drugi mam, ale trzeba wiedzieć jak go włożyć, albo obrócić o 180 st. jeśli ktoś o tym zapomni. Porównywałem "oczami" nacięte ząbki - widać wyraźne różnice pomiędzy dwoma stronami i zapewne dlatego działa tylko w jednym położeniu.

Rozmawiałem na ten temat z Sebastianem, założycielem tego wątku i okazało się, że jemu dorabiał inny człowiek. Gdyby jednak ktoś potrzebował numer telefonu, do tego gostka, który mnie dorabiał, to dysponuję kontaktem bezpośrednim do niego i mogę podesłać :light:

PS. Wysłałem, przeczytałem i muszę coś dopisać: sorry, głupio wyszło, sam ze sobą piszę... już trzeci raz :wink: ale obiecałem, że napisze, więc jak mógłbym nie napisać :lol:
Piotr

abes2162
Posty: 210
Rejestracja: 15 maja 2017 02:52 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Samochód: Pacifica 2007 AWD
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 10

Re: Dorobienie kluczyka - Katowice

Post autor: abes2162 » 19 kwie 2018 10:35 am

Piotr - przykro mi, że nie jesteś w pełni zadowolony, ale to przykład analogiczny jak z mechanikami - zależy na jakiego fachowca trafisz.

Carl
Posty: 490
Rejestracja: 03 lip 2017 09:52 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Pacifica 4.0 AWD 2008 SS LPG Prins 2
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 21

Re: Dorobienie kluczyka - Katowice

Post autor: Carl » 19 kwie 2018 08:55 pm

Spox, przynajmniej wiemy już kto co potrafi ;)
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „POLECAMY I REKLAMUJEMY”