Reflektory - wymiana na soczewkowe, regeneracja, rozklejanie

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja, audio-video,multimedia
Carl
Posty: 490
Rejestracja: 03 lip 2017 09:52 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Pacifica 4.0 AWD 2008 SS LPG Prins 2
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 21

Re: Reflektory - wymiana na soczewkowe, regeneracja, rozklejanie

Post autor: Carl » 10 sty 2019 11:47 am

Dobrze Ci wiadomo. To, że jakiś diagnosta przepuszcza samochody niedostowane do ruchu na terenie UE, to jego sprawa i 'korzyść' tych, którzy korzystają z jego usług, ale to nie znaczy, że jest to zgodne z prawem :!:
Piotr

andrzej sdl
Posty: 271
Rejestracja: 29 mar 2018 05:49 pm
Lokalizacja: Siedlce
Samochód: Chrysler Pacifica
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 8

Re: Reflektory - wymiana na soczewkowe, regeneracja, rozklejanie

Post autor: andrzej sdl » 10 sty 2019 02:21 pm

Jest jakieś Rozporządzenie /jest ono gdzieś nawet na tym forum/ odnośnie przerabiania lamp np amerykańskich w którym określono ze zbytnia ingerencja w przeróbki może być bardziej niebezpieczna i w zasadzie pozwala się śmigać bez przeróbek.To tak bardzo skrótowo.
Chrysler Pacifica 4,0 AWD,2007 r
LPG Stag 300 ISA II

Piotr&Bozena
Posty: 25
Rejestracja: 21 sty 2018 01:44 pm
Lokalizacja: Puck
Samochód: Pacifica 2008
Postawił flaszek: 2

Re: Reflektory - wymiana na soczewkowe, regeneracja, rozklejanie

Post autor: Piotr&Bozena » 12 sty 2019 12:44 am

Jest też rozporządzenie, które nakazuje dostosowanie naszych aut. Problemem będzie interpretacja prawa, a w tym przypadku jest brak dokładnych i szczegółowych wytycznych dotyczących ingerencji. Bez przeróbek możesz jeździć ze zwolnieniem od tego wymogu wydanym przez Ministerstwo transportu. Za brak przeciwmgielnego pierwszy lepszy "krawężnik" może zatrzymać Ci dowód rejestracyjny, ale to decyzja właściciela, użytkownika. Nie czepiajmy się siebie wzajemnie. Mamy Pacysie :D :D

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Re: Reflektory - wymiana na soczewkowe, regeneracja, rozklejanie

Post autor: tedi » 13 sty 2019 10:03 pm

Za brak przeciwmgielnego pierwszy lepszy "krawężnik" może zatrzymać Ci dowód rejestracyjny

Ok a czy Wy zdajecie sobie sprawę że ten tak zwany krawężnik może Wam zabrać dowód rejestracyjny. Za tak zwany brak homologacji na szybach ? Znam przypadek taki i co wówczas zrobicie zmienicie szyby a skąd je weźmiecie skoro Pacifica nie wychodziła na rynek Europejski.
pozdrawiam. tedi

Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy.
Od dużego silnika lepszy jest.......większy silnik :))))))))))))
www.autopiekuta.pl

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Reflektory - wymiana na soczewkowe, regeneracja, rozklejanie

Post autor: M. » 14 sty 2019 09:52 am

W samochodzie jest 99% elementów składowych, które podlegają homologacji. Jak ktoś się uprze to sprawdzi np. lampkę oświetlenia tablicy rejestracyjnej tylnej albo zagłówki, że o pompie ABS nie wspomnę. Żaden z tych elementów homologacji europejskiej nie posiada - a alternatywy nie ma. Znaczy to, że auto nie ma prawa poruszać się po europejskich (w tym polskich) drogach?
To może należy homologować każde auto sprowadzone indywidualnie z USA? Koszt co prawda się zwielokrotni, ale będziemy legalni?
Tylko, że przepis stanowi jednoznacznie że importer, który w skali roku (chyba kalendarzowego) powyżej określonej liczby jednorodnych pojazdów ma obowiązek uzyskania świadectwa homologacji sprowadzanych aut. Moim zdaniem oznacza to, że sprowadzając mniej niż ta liczba aut, nie ma obowiązku przedstawiania do homologacji swojego importu. A zatem jeśli auto jako takie nie wymaga homologacji to i elementy składające się na to auto są legalne. Co ważne - nie oznacza to, że reflektory symetryczne są OK lub braki w zakresie wymaganego wyposażenia (np. światło przeciwmgielne tylne) nie będą faktycznym naruszeniem prawa w zakresie warunków dopuszczenia pojazdu do ruchu.

Ale odeszliśmy od tematu zatem zamykamy ten poboczny wątek i dalej tylko!!! w temacie zasadniczym.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

palifka
Posty: 38
Rejestracja: 11 maja 2010 10:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Palifka
Postawił flaszek: 3

Re: Reflektory - wymiana na soczewkowe, regeneracja, rozklejanie

Post autor: palifka » 08 lut 2019 02:06 pm

Ojoj już zapomniałem o tym poście :( a tyle się dzieje :) Coś mi się wydaje że pogadam z bratem żeby wysłał mi z USA oryginalne xenony. Już sprawdzał ze może kupić za 50$ sztuka :)

Carl
Posty: 490
Rejestracja: 03 lip 2017 09:52 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Pacifica 4.0 AWD 2008 SS LPG Prins 2
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 21

Re: Reflektory - wymiana na soczewkowe, regeneracja, rozklejanie

Post autor: Carl » 08 lut 2019 10:51 pm

Za taką cenę, to ja bym się nie zastanawiał. Mnie kosztowały 1000 PLNów + stare na wymianę :S
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: WNĘTRZE i UKŁAD ELEKTRYCZNY :.”