Klimatyzacja dalsze problemy

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja, audio-video,multimedia
Otamix
Posty: 38
Rejestracja: 25 lip 2016 04:09 am
Lokalizacja: Ruda Śląska
Samochód: Pacifica 3,5l 2004r
Postawił flaszek: 2

Klimatyzacja dalsze problemy

Post autor: Otamix » 26 kwie 2018 03:52 pm

Pomocy!!!
Opiszę dokładnie co się stało.
W zimie padło mi wyświetlanie na panelu klimatronika mój stary był na dwie wtyczki,
ze względu że nie było możliwości kupna panelu na dwie wtyczki to kupiłem nowszy który ma jedną wtyczkę z tyłu plus kawałek wiązki z tą wtyczką i przerobiłem instalację wywalając te dwie wtyki i w to miejsce poszedł jeden wtyk z kawałkiem wiązki.
Teraz jak się zrobiło ciepło zauważyłem że klima nie domaga a mianowicie po zapaleniu auta na ok 5sek załącza się sprężarka i potem już nie chyba że się pobawię przełączając raz na auto lo raz na nawiew na przednią szybę wtedy sprężarka ruszy ale znowu tylko na chwilę i potem cisza .
Myślałem że jest mało czynnika ale dziś byłem na nabiciu klimy i dalej objaw nie ustąpił.
Po naciśnięciu i przytrzymaniu kombinacji klawiszy (PWR+Klima ) panel po chwili mrugnie ale test klimy się nie załancza.
Moje pytanie jest takie czy może panel nowego typu nie można zamienić w aucie z panelem starego typu na dwie wtyki???
Może to jest powodem bo ewidentnie jest problem ze sterowaniem.
Kocham te pomruki V6

Awatar użytkownika
lutek34
Posty: 1317
Rejestracja: 13 lip 2014 10:52 am
Lokalizacja: Krosno
Samochód:
Dostał flaszek: 7

Re: Klimatyzacja dalsze problemy

Post autor: lutek34 » 26 kwie 2018 06:17 pm

Kolego ciężko będzie Ci pomóc, nowszy sterownik klimatronika może mieć coś pozmieniane w komunikacji z BCM lub w odczycie temperatur i nigdy nie dojdziesz co jest grane. Jeśli w układzie A/C zostało sprawdzone ilość czynnika, uruchamiają się wentylatory, ciśnienie w układzie nie rośnie za wysoko w czasie kiedy udaje się uruchomić klimę, to chyba tylko zostaje poszukać sterownik do Twojego rocznika.
Były dwie Pace 3.5l i 4.0l a teraz jest '08 Subaru Tribeca H6 3.6l+LPG BRC P&D Plus
www.posadzkizywiczne.eu
auto laweta Krosno Rzeszów Dębica 501 705 816

jedrek00711
Posty: 60
Rejestracja: 28 paź 2017 02:41 pm
Lokalizacja: Ciechanów
Samochód: Chrysler Pacyfika 3,5L AWD
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 3

Re: Klimatyzacja dalsze problemy

Post autor: jedrek00711 » 26 kwie 2018 07:03 pm


ODPOWIEDZ

Wróć do „.: WNĘTRZE i UKŁAD ELEKTRYCZNY :.”