Wiadomości ze świata

Plusy dodatnie plusy ujemne Pacifica oraz inne dyskusje na temat CP

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Wiadomości ze świata

Post autor: M. » 18 sie 2017 09:17 pm

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) przez ponad dwa lata był "do wzięcia", jednak nie pojawiła się żadna ciekawa oferta. Aż do tej pory. Jak wynika z sensacyjnych doniesień branżowego magazynu "Automotive News" koncernem FCA są zainteresowani chińscy producenci. Przedstawicie obu zainteresowanych stron mieli spotykać się zarówno w Chinach, jak i w kwaterze głównej FCA w Auburn Hills w stanie Michigan, a szefem delegacji Azjatów miał być jeden z wysoko postawionych funkcjonariuszy partii komunistycznej.
Która firma z Kraju Środka miałaby zostać nowym właścicielem? FCA nie komentuje doniesień "Automotive News". Cicho siedzą też Chińczycy z Guangzhou Auto, z którymi FCA współpracuje Chinach przy produkcji Jeepów. Ale z doniesień USA Today, wynika że chińska grupa miała złożyć już "cichą ofertę".
Niewykluczone, że coś jest na rzeczy bowiem rząd w Pekinie naciska rodzime koncerny i chce by te agresywniej wkraczały na światowe rynki. A pieniędzy im nie brakuje. Z drugiej strony Sergio Marchionie, szef koncernu FCA od dłuższego czasu nie ukrywa, że chciałby na rynku znaleźć kontrahenta i że chce to zrobić do 2019 roku. Właśnie wtedy zamierza wycofać się z biznesu - zostało mu 18 miesięcy, to niewiele czasu na tak poważną operację.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

west26
Posty: 951
Rejestracja: 19 lip 2015 12:06 am
Lokalizacja: Milicz
Samochód: Hyundai Santa Fe 2.7 AWD aut.
Postawił flaszek: 15
Dostał flaszek: 16

Post autor: west26 » 18 sie 2017 10:56 pm

Wg. AutoBilda 35% części w nowych samochodach w skali światowej jest wyprodukowanych przez Chińczyków lub przez firmy z ich udziałem. Już kilkanaście lat temu mówiono że Chiny zaleją świat i staje się to prawdą.
Nie każdy facet z widłami to Posejdon : )

ODPOWIEDZ

Wróć do „DYSKUSJE O CHRYSLERA PACIFICA”