Opary benzyny w wewnątrz samochodu

xmax
Posty: 190
Rejestracja: 31 mar 2009 12:34 am
Lokalizacja:
Samochód:

Opary benzyny w wewnątrz samochodu

Post autor: xmax » 28 wrz 2009 09:14 pm

Coraz częściej podczas jazdy we wnętrzu samochodu czuję opary benzyny.

NIe ma to znaczenia czy jadę na gazie czy na benzynie, dojeżdzając np do skrzyżowania pojawia się dość intensywny zapach benzyny.

Kilka razy wyrzuciło mi już błąd ( zapalała się żółta kontrolka silnika), nie mam nr błędu, ale byłem w serwisie i gość odczytał mi go jako NIEAKTYWNY i związany jest z brakiem korka do wlewu paliwa lub nieszczelnym układem paliwowym lub zbyt nisko oktanową benzyną lub zbyt wysokim stanem oparów. Określił to jako bardzo trudną usterkę do diagnozy, bo jak by nie było wszystko działa w samochodzie.

nie wiem czy ma to związek z instalacją LPG ( może ktoś coś spierdzielił podczas montażu) a może to sałkiem inna bajka.

Czy ktoś miał coś podobnego? ... i znalazł na to rozwiązanie?
XmaX

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 28 wrz 2009 09:59 pm

Określił to jako bardzo trudną usterkę do diagnozy, bo jak by nie było wszystko działa w samochodzie.
jest opisane w dziale warsztat .....
trudne wsadzić vakuometr i zmierzyć podciśnienie przed i za zaworem i sprawdzić szczelność rurek :) zmie? mechanika, choć są tacy co mówią, że filtr węgla aktywnego często pada przy transporcie oceanicznym :) może się zapchać solą albo planktonem :):)
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

wojtek-CB
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2010 09:40 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: wojtek-CB » 13 lis 2010 11:14 pm

Miałem podobną usterkę. Mój komputer pokazał nr błędu i po sprawdzeniu diagnoza była
podobna-nieszczelny układ paliwowy.
Doszedłem do tego sam.
Rozłączony był wężyk od odpowietrzenia układu paliwowego wchodzący do jakiegoś urządzonka małego w komorze silnika pomiędzy filtrem powietrza a chłodnicą i przy zbiorniczka od wspomagania kierownicy.
Po założeniu go na swoje miejsce błąd zniknął.

ODPOWIEDZ

Wróć do „zasilanie Pb”