sprzęgło Opel Frontera

verbea
Posty: 1353
Rejestracja: 03 mar 2012 07:20 pm
Lokalizacja:
Samochód:

sprzęgło Opel Frontera

Post autor: verbea » 28 kwie 2013 09:59 pm

Może ktoś mi coś podpowie. Otóż w moim wysłużonym opelku frontera (2.8tdi ISUZU, 1995 rok) miałem niski pedał sprzęgła. Więc postanowiłem podkręcić regulację na pompie sprzęgła (nic nie pomogło) Następnie wyjąłem skrzynię i wymieniłem tarczę, łożysko oporowe i docisk sprzęgła. Złożyłem w całość i .... to samo. Następny z doradców podpowiedział o pompce sprzęgła. Została wymieniona. wymieniłem też płyn sprzęgłowy na DOT3 bo podobno do tego układu jest lepszy. Całość oczywiście wiele razy odpowietrzana. Zostało do sprawdzenia taka kostka metalowa która jest na przewodzie i wysprzęglik. Sprzęgło łapie przy podłodze.
Nadmieniam że tarcza i docisk były zużyte więc nie płaczę że to wymieniałem. Może ktoś z Was spotkał się z tak dziwnym przypadkiem i co zrobić aby było normalnie?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
widlak
Posty: 1408
Rejestracja: 11 lis 2008 04:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Mazda CX9

Post autor: widlak » 29 kwie 2013 12:32 am

verbea, standard opla no może nie standard ale wysprzęglik tylko nie wiem czy w tdi jest na wierzchu czy trzeba skrzynię jeszcze raz rozbierać ale obawiam się że jest skrzynia do wyjęcia i wymiana wysprzęglika.
Czego się nauczysz,
tego ci ogień nie spali,
woda nie zabierze,
złodziej nie ukradnie.

verbea
Posty: 1353
Rejestracja: 03 mar 2012 07:20 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: verbea » 29 kwie 2013 08:12 am

Jest na wierzchu. Jeszcze to wymienię a jak nie będzie działał to chyba tylko siły nadprzyrodzone pomogą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „INNE MARKI SAMOCHODÓW ”