Towar Niezgodny z Umową - przepisy

cieply
Posty: 31
Rejestracja: 02 mar 2009 11:49 am
Lokalizacja:
Samochód:

Towar Niezgodny z Umową - przepisy

Post autor: cieply » 14 maja 2009 09:50 am

Witam

Jakis czas temu pisalem o tym ze popsul mi sie komputer w mojej Paci.
Autko kupilem w komisie w grudniu zeszlego roku. Sprzedawca byl komis wiec dostalem fakture. Skonczylo sie na wizycie w ASO i wymianie kompa – calkowity koszt okolo 5 tysi :devil: . No i tu popelnilem blad z wizyta w ASO, poniewaz na mocy Ustawy z dnia 27 lipca 2002r o szczegolnych warunkach sprzedazy konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego i jako, ze auto kupilem do uzytku prywatnego powinienem je reklamowac jako Towar Niezgodny z Umowa.
Nie wszyscy wiedza (przynajmniej ja nie wiedzialem) ze wyzej wymieniona ustawa daje prawo do reklamowania auta (nawet uzywanego) przez okres do 2 lat od momentu zakupu, chyba ze obydwie strony skroca ten okres (minimum do 1 roku). Warunkiem takiej reklamacji jest zakup towaru (auta) na fakture i z przeznaczeniem do uzytku prywatnego (ustawa nie obowiazuje w momencie kiedy kupujemy auto od osoby prywatnej). No i oczywiscie reklamacji nie moga podlegac czesci ktore zuzywaja sie naturalnie na skutek uzywania auta (opon nie ma co reklamowac :mrgreen: ). Czas na zlozenie takiej reklamacji to 2 miesiace od momentu wystapienia usterki.
Niestety ja raczej juz nie odzyskam kasy ktora wydalem w ASO, ale moze ta informacja przyda sie innym uzytkownikom forum.

Zalanczam link do strony UM Lodzi skad mozna sobie sciagnac wzor pisma reklamacji towaru niezgodnego z umowa

http://bip.uml.lodz.pl/index.php?str=466

Pozdrawiam
Cieply

PS
pisze o tym co zrozumialem z ustawy i z krotkiej rozmowy z rzecznikiem praw konsumenta
jak jest jakis prawnik na forum to moze rozwinac nieco temat :D
Ostatnio zmieniony 08 gru 2014 09:40 pm przez cieply, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „KUPIĘ PACIFICA ”