CARFAX / AUTOCHECK i inne

@di
Posty: 347
Rejestracja: 29 sie 2011 08:39 am
Lokalizacja: Gdynia
Samochód:

CARFAX / AUTOCHECK i inne

Post autor: @di » 25 sty 2014 09:00 am

Dla info wycinek z jednego z forumowych tematów:
actchris pisze:
Rino pisze:Ale wierzę też wynikom i zdjęciom z Carfaxa, na których auto wygląda jak wrak.
Carfax czy Autocheck nie posiadają zdjęć w swoich danych a tylko informacje z urzędu komunikacji, od ubezpieczycieli (tylko textowe) oraz ze stacji diagnostycznych. Tak więc wykupując samego Carfaxa czy Autochecka nie dowiemy się nic nic więcej niż opis typu "Salvage" albo "Total Lose" .... zdjęcia np. w naszym systemie na www.bezwypadkowy.net albo na wersji komercyjnej www.automo.pl są dostarczane z portali aukcyjnych, firm ubezpieczeniowych i tylko z tych źródeł można uzyskać fotki i to też z ograniczeniem czasowym bo część fotek jest kasowana np. po 3 latach, my jako partner mamy dostęp do chyba 7 albo 10 lat wstecz (nie pamiętam teraz dokładnie).

Przy okazji dopiszę czym różnią się raporty Carfax i AC i dla czego mają czasmi inną ilość podanych pozycji.

Carfax zapisuje u siebie wszystko w tym np. informacje o akcjach serwisowych danego modelu albo informacje co było robione na przeglądzie (wymian oleju itp...)
AC zapisuje tylko istotne dane i np. wizyta w serwisie to u nich 1 pozycja "Title" dla tego ma mniej pozycji na liście.

Oba systemy podstawowe dane jak rejestracja pojazdu, raporty policyjne, szkody ubezpieczycieli mają w 99% te same (chyba raz miałem rozbieżność na setki aut) tak więc jak dla mnie trzeba raport brać tam gdzie taniej bo wszystkie zapisy będą takie same :)

ps. Jestem na urlopie i wpadłem na 5 min więc na razie nie pukać do mnie na prv bo i tak nie odpiszę :)
[i]Col. John 'Hannibal' Smith: I love it when a plan comes together.[/i]

Marekjanusz
Posty: 81
Rejestracja: 24 lis 2015 11:35 am
Lokalizacja: Polska
Samochód: Chrysler Pacifica 4.0 2007 LPG
Postawił flaszek: 7

rozbieżnośc raportów

Post autor: Marekjanusz » 09 lip 2016 09:27 pm

Czy mogą byc istotne różnice opisu faktów w raportach z AutoCheck, i VehicleHistory? Akurat mam z czymś takim do czynienia. Prosiłbym o wyjasnienia

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: CARFAX itp :.”