Intensywne poszukiwania PACIFIKI

syrena 105l
Posty: 58
Rejestracja: 26 lip 2014 09:06 am
Lokalizacja:
Samochód:

Intensywne poszukiwania PACIFIKI

Post autor: syrena 105l » 28 lip 2014 08:34 pm

Witam
od miesiąca poszukuję Pacifiki, na początku na allegro olx kwota do wydania to max 35 000.
Ostatnio rozmawiam z firmą AP COMPANY może zna ktoś ?
czekam na wycenę z USA to prześlę zdjęcia

Boję się trochę sprowadzenia, i całe procedury a z tego co widziałem w Polsce to mam mieszane uczucia.
Jak ktoś sprowadził z USA to proszę się podzielić czy taki diabeł straszny.
TO otrzymałem z tej firmy AP

WSTĘPNA WYCENA KOSZTÓW:
KOSZTY USA:
- zakup $$$
- opłata aukcyjna 350-700$ (dotyczy tylko i wyłącznie zakupu pojazdu na licytacji - pobierana przez dom aukcyjny automatycznie zaraz po zakupie i doliczana do faktury zakupu pojazdu)
- transport auta po terenie Usa od 300$ do 1500$ (w zależności od odległości z miejsca zakupu do portu lub naszego dealera)
- opłata dealerska 400$ (obsługa dealera w Usa, zakup, transport, odprawa w Usa, załadunek, dokumenty itp.)
- wysyłka auta w kontenerze 950$

KOSZTY EUROPA:
- opłaty portowe około 300EUR (rozformowanie kontenera + obsługa agencji celnej

- clenie fiskalne 50-150 EUR
- cło‌

- akcyza‌

- Vat

- procedura akcyzowa 800PL
- transport z Niemiec do Polski ok 2000PLN
- nasza prowizja 3000 PLN (NETTO) do kwoty zakupu 10 tys $ , następnie wzrasta o 100 zł co każdy 1000 $ ( przy FV ) , 2500 zl przy odprawie bezpośrednio na klienta
- odpis notarialny odprawy celnej 40 zł
(Opłaty związane z kosztami przelewu $$$ do USA za pojazd pokrywa kupujący)

Na każdym etapie realizacji umowy dostarczamy wiedzę o bieżących postępach tzn.

-dokumentacja fotograficzna ( zarówno z bazy w NJ przed załadunkiem jak i z portu w Bremerhaven z rozładunku )
- kopia dokumentu nadania pojazdu w kontenerze
- skan dokumentu własności pojazdu
- link z aplikacją do śledzenia położenia kontenera
-udostępniamy również wszelkie możliwe dokumenty od naszych podwykonawców w celu weryfikacji naszych działań


Jesteśmy w stanie wyręczyć naszych klientów w absolutnie wszystkich uciążliwych urzędowych czynnościach, które towarzyszą procesowi import_u pojazdu aż do momentu rejestracji Pojazdu w wydziale komunikacji.

Oczywiście komplet dokumentów który przekazujemy w momencie końcowej finalizacji umowy w pełni uprawnia naszych klientów do zarejestrowania Auta w Polsce co gwarantujemy już na wstępie naszej współpracy

max
Posty: 51
Rejestracja: 19 maja 2014 02:16 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: max » 28 lip 2014 10:28 pm

Cześć.
ja szukałem prawie pół roku :O
a jak znalazłem to nie zdążyłem ogarnąć licytacji, długi temat.
Sprowadzałem moją Kasztankę z US (sam) korzystająć z pomocy i kontaktów doświadczonego w tej dziedzinie kolegi. I cyfry które przedstawiłeś przyprawiły mnie o zawrót głowy. Przedstawie Tobie moje przybliżone na prędce koszta :
Zakup od ubezpieczalni, uszkodzonego wystawionego z opisem i zdjęciami + vin auta wytypowanego tylko na podstawie wyżej wymienionych ( nie miałem nikogo na miejscu by sprawdzil auto organoleptycznie ) to : 3250usd z licytacji, bylo 3 zainteresowanych ze mną włącznie ( stracone nerwy bezcenne)
(Jedna sztuka mi umknęła ( po kradzieżowa bezkolizyjna ) zlicytowana za 7100usd). Do tego opłata aukcyjna 400usd. Transport lądowy do portu w NJ 400usd (szukałem auta nie dalej jak 250 mil od portu). wysyłka dokumentów do Polski 30usd. I tu uwaga: transport morski do Gdyni wraz zapakowaniem w kontener 900usd !!!
Czyli łączny koszt w stanach to: 4980usd
Resztą, czyli rozformowaniem kontenera + transporty 2000pln. Tłumaczenia dokumentów później czeka Cie clenie i tu już bywa róznie bo potrafią wedle uznania z cennika a nie faktury. Nie trybie ktego co ująłeś w kosztach jako "akcyza" gdyż opłata celna zwalnia z wyżej wymienionej.
Naprawa:
800pln - górna część zderzaka z odzysku nabyta drogą zakupu na znanym portalu aukcyjnym
720pln - dolna część zderzaka (zamiennik) nowa, nabyta drogą zakupu ....
25pln - odblask na zderzak nabyty drogą zakupu...
450pln - błotnik (zamiennik) nabyty drogą ....
720pln - reflektor prawy bixenonowy (zamiennik) nabyty drog....
95pln - halogen w zderzak (zamiennik) nabyty dro....
350pln - koszt naprawy maski przez mistrza pracy z aluminium
4000pln - składanie i wszelkie inne prace blacharsko lakiernicze wraz z praniem parowym wnętrza.
920pln - :/ listwa na zderzak sprowadzona z włoch, oryginalna zamienniki ponoć ciemnieją od słońca
Jesli masz już komplet dokumentów i ich tłumaczenie to w UM dostaniesz nr konta na tak zwaną opłatę recyclingową w kwocie 500pln następnie próbne blachy przeglądy i naklejka na szybe coś koło 300pln do tego jakies drobne opłaty i masz sztywny dowód w ręku.
mnie całkowity koszt z usówaniem zaniedban i doprowadzaniem auta do stanu mnie satysfakcjonującego wyniósł około 33 tyś. pln bez instalacji gazowej.
I wiem czym jeżdzę :P
Pozdrawiam.
Załączniki
tak wyglądała, foto stanu obecnego jest w albumie
tak wyglądała, foto stanu obecnego jest w albumie

djmartinez
Posty: 148
Rejestracja: 31 gru 2008 06:33 pm
Lokalizacja: Radzymin
Samochód: Pacifica 4.0 2008 LIMITED

:-)

Post autor: djmartinez » 29 lip 2014 12:16 am

Syrena ja z kolegą sprowadzam cały czas samochody z USA i jak na razie nic ciekawego nie ma same duże przebiegi, jestem na coparcie prawie codziennie, mam też człowieka który jest na miejscu i jeździ i ogląda te samochody to w rzeczywistości nie wygląda to tak pięknie. Zdarzają się przypadki żeby prosto koło stało to spawają amortyzatory :-) nie tylko polak potrafi czarni i meksykanie też :-). Mam jedną do sprzedania niedługo będzie gotowa. Zderzaki i listwy na drzwiach też zrobię pod kolor. Felgi chrom 17" (tańsze opony),cztery napęd no i 40tyś mil (70000Km) dziewica. W środku pachnie nowością,jeden właściciel w stanach. Gotowa do rejestracji po opłatach jakieś 39 ale możemy jeszcze delikatnie pogadać.
Tu masz linka: http://www.pacificaforum.pl/viewtopic.php?t=3805

max
Posty: 51
Rejestracja: 19 maja 2014 02:16 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: max » 29 lip 2014 11:14 am

I taka dziewica jest warta przemyślenia i obejrzenia, piękny przenieg :P
moja ma 207 tyś. :/

syrena 105l
Posty: 58
Rejestracja: 26 lip 2014 09:06 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: syrena 105l » 29 lip 2014 01:05 pm

Dzięki Panowie za odpowiedź
faktycznie źle nie wygląda, ja miałem zamiar tą licytować, ale chyba odpuszczę
http://ww2.copart.com/us/Lot/22159484/P ... 1414296299
po sprawdzeniu już tak dobrze nie jest.

max
Posty: 51
Rejestracja: 19 maja 2014 02:16 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: max » 29 lip 2014 02:10 pm

Ja bym się na Twoim miejscu zastanowił nad propozycją djmartinez'a, myśle, że jest jakiś powód z którego ma rangę przyjaciela forum. Uważam, że przebieg i cena w stosunku do uszkodzeń i tego że auto już w kraju warte jest poświęcenia czasu i zainteresowania. Vin cyganka prawde Ci powie a i liczne grono doświadczonych tym autem umysłów z Warszawy może pomóc w ocenie auta.
Jestem, przekonany, że nie mając doświadczenia i pomocy za wielką wodą, auta z tak niewielkimi uszkodzeniami co mozna sprawdzić i tak atrakcyjnym przebiegiem nie kupisz w tej kwocie. Gdybym nie miał już swojej Kasztanki pewnie już bym obwąchiwał rzeczoną sofę na kołach.
Warto dołożyć troche grosza za tak atrakcyjny przebieg i cieszyć zmysły barkiem usterek zmęczonych przebiegiem aut. Zwłaszcza że Kolega djmartinez wykazuje chęć rozmowy o cenie. Może choć na koszta rejestracyjne urwiesz ;)

syrena 105l
Posty: 58
Rejestracja: 26 lip 2014 09:06 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: syrena 105l » 13 sie 2014 07:49 pm

KUPIŁEM I W PIĄTEK WYPŁYWA DO NIEMIEC, MOŻE ZDĄŻĘ NA ZLOT :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „PYTANIA OGÓLNE PRZED ZAKUPEM”