Jakie dokumenty przy rejestracji auta z USA

Ratay
Posty: 23
Rejestracja: 02 lis 2011 01:54 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Jakie dokumenty przy rejestracji auta z USA

Post autor: Ratay » 06 lut 2012 01:25 pm

Witam, w tym tygodniu firma która sprowadza dla mnie Packe ma wkońcu dostarczyć mi auto. Teraz moje pytanie: jakie dokumenty musi dostarczyć mi sprowadzający. W umowie jest ze wszelkie opłaty , akcyzy, cła ponosi sprzedający. Co jest potrzebne do zarejestrowania auta w Polsce. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Szukam Pacifica 4.0 limited awd od 2007

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 06 lut 2012 01:46 pm

Ratay,
Ja swoje auto sprowadzałem na siebie i sam płaciłem opłaty celno-podatkowe więc pewnie zbiór dokumentów w Twoim przypadku będzie ciut inny niż było to u mnie.
Najprościej odwiedź swój wydział komunikacji i tam po przedstawieniu stanu faktycznego (jak sądzę będziesz miał fakturę krajową od sprzedającego) otrzymasz wyczerpujący i pełny katalog dokumentów wymaganych do rejestracji.

Ratay
Posty: 23
Rejestracja: 02 lis 2011 01:54 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Ratay » 06 lut 2012 02:40 pm

Własnie chce wiedzieć co powinien dać mi kupujacy żebym potem nie został na lodzie. Dzwonilem tez do urzedu a wiec tak
1. Akt własności - w tym przypadku title jak sie zdaje
2. Oplata celna ( auto jest clone w niemczech) wiec pewnie tłumaczenie\
3. Akcyza
4. Vat 25 - nie wiem co to wogole jest
5. Badanie techniczne

Jak o czymś zapomniałem to prosze mnie poprawić. I co z tym vatem 25
Szukam Pacifica 4.0 limited awd od 2007

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 06 lut 2012 03:14 pm

Akt własności - to faktura zakupu
Jak sądzę dokument taki jak TITLE lub SALVAGE CERTIFICATE (przy sprowadzonych uszkodzonych) też będzie potrzebny
Dokumenty celne z Niemiec - potwierdzające zapłatę cła i tamtejszego VAT-u ale z tego wynika też faktura zakupu w USA i faktura za koszt transportu do PL
Akcyza - potwierdzenie zapłaty podatku akcyzowego z polskiego Urzędu Celnego. Zwróć uwagę czy nie dopisali klauzuli o możliwym wszczęciu z urzędu postępowania celnego w późniejszym czasie w celu ustalenia wartości celnej pojazdu i należnego podatku akcyzowego. Jeśli tak to znaczy że samochód został odprawiony i akcyza została zapłacona w wysokości deklarowanej przez importera ale Urząd ma zastrzeżenia i z pewnością będzie szukał możliwości podwyższenia zobowiązania w terminie późniejszym - do 5 lat.
VAT-25 - potwierdzenie o braku obowiązku zapłaty podatku VAT w Polsce - kosztuje słono chyba coś koło PLN 200 - załatwiasz w Urzędzie Skarbowym - swoim - a tam wymagają kompletu dokumentów importowych (cło, VAT, akcyza i dokumenty zakupowe auta). To taki bzdurny kwit, na którym przepisujesz różne rzeczy z innych, które dołączasz jako załączniki. Okazuje się że to, że masz potwierdzenie zapłaty VAT w Niemczech nie jest wystarczające i musisz uzyskać potwierdzenie z polskiego US że białe jest białe a czarne jest czarne. I do tego jeszcze sporo za to zapłacić.
Badanie ze stacji kontroli pojazdów - standard.
Opłata recyklingowa PLN 500 jeśli dobrze pamiętam - do sprawdzenia na stronie Ministerstwa Ochrony Środowiska - tam podają numer konta i kwotę.
Wszystko co obcojęzyczne musi być tłumaczone przez tłumacza przysięgłego.
Na VAT-25 poczekasz około tygodnia jak sądzę.
A w wydziale komunikacji następne formularze do rejestracji auta. Bywa, że jak masz SALVAGE CERTIFICATE wydział komunikacji w ogóle odmawia rejestracji (choć bezprawnie to wszakże).
Sugerowałbym żebyś wziął od importera xerokopie dokumentów i wybrał się do wydz. komunikacji z pytaniem czy mają uwagi - zanim kupisz i zapłacisz za auto - w zależności rzecz jasna od tego czy masz jakieś wątpliwości czy ich nie masz.

Ratay
Posty: 23
Rejestracja: 02 lis 2011 01:54 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Ratay » 06 lut 2012 03:23 pm

Dzięki wielkie. To już mi rozjaśniło sprawę. Jedynie mam pytanie co do tej akcyzy. Na umowie mam ze akcyzę ponosi sprzedający(importer). Wiec on pewnie będzie chciał zaniżyć jak się da . Czy ewentualny obowiązek zmiany wysokości ceny samochodu tyczy sie mnie czy importera. Bo pewnie mnie a importer ma na to wyje%^&. Wiec co zrobić żeby się nie wrobić
Szukam Pacifica 4.0 limited awd od 2007

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 06 lut 2012 04:08 pm

jak masz clone w DE to cena zakupu i transportu Cie nie interesuje masz fakture od importera a za ile on kupil to jego sprawa w DE nie patrza jak u nas w autogielda aby wycenic auto tykko wg przedstawionych dokumentow. Potrzebujesz jeszcze wyciag z ewidencji imorera ze moze ipotrtowac i sprzedawac samochody osatnio pani chciala jeszcze ubezpieczenie zanim wydala tablice, zawsze chciala przy twardyn dowodzie a pan na stacji diagnostycznej chcial dowod tymczasowy i czerwone tablice probne


nie nam klawiszy PL w telefonie
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 06 lut 2012 10:45 pm

Post podzielony. Dalsza część wypowiedzi tutaj:
http://www.pacificaforum.pl/viewtopic.php?p=22664#22664

binas1
Posty: 94
Rejestracja: 28 gru 2014 10:31 pm
Lokalizacja:
Samochód:

papiery

Post autor: binas1 » 14 mar 2015 10:26 pm

Witam Was,
mam również pytanie odnośnie papierów z tym, że zarejestrowane w Polsce. Jaki powinienem mieć komplet dokumentów odkupując Pac klienta (też handlarz z tym że już auto zarejestrowane).Pzdr.
Binas1

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 14 mar 2015 11:56 pm

Binas1,

Skoro auto jest zarejestrowane to standard:

Rejestracja pojazdu używanego zakupionego w PolsceNumer karty:AO-05-03Krok po kroku:1. Pobierz, wydrukuj i wypełnij wniosek (formularze dostępne są również w Urzędzie).
2. Do wniosku dołącz wymagane dokumenty. Dokumenty do wniosku winny być złożone w oryginale.
3. Udaj się do Urzędu Dzielnicy właściwego ze względu na miejsce zamieszkania, złóż wniosek wraz z załącznikami i dokonaj opłat. Zabierz ze sobą dokument tożsamości. Jeżeli pojazd stanowi współwłasność – wymagana jest obecność wszystkich współwłaścicieli lub udzielone przez nich pełnomocnictwa.
UWAGA! Zamieszkanie należy potwierdzić zameldowaniem na pobyt stały lub czasowy. Inny sposób potwierdzenia zamieszkania ma charakter indywidualny i będzie rozpatrywany w trakcie złożenia wniosku.
4. Otrzymasz decyzję o czasowej rejestracji pojazdu wraz z pozwoleniem czasowym ważnym na okres nieprzekraczający 30 dni, tablicami rejestracyjnymi oraz nalepką kontrolną, jeżeli jest wymagana.
5. Zaktualizuj ubezpieczenie OC pojazdu.
6. Odbierz decyzję o rejestracji pojazdu wraz z dowodem rejestracyjnym przed upływem terminu ważności pozwolenia czasowego. Informacje o przygotowanym do odbioru dowodzie rejestracyjnym uzyskasz we właściwym Urzędzie lub na stronie internetowej www.pojazd.pwpw.pl. Przy odbiorze dowodu rejestracyjnego zwróć pozwolenie czasowe oraz przedstaw ważną polisę OC.

Wymagane dokumenty:1. Wniosek właściciela o rejestrację pojazdu.
2. Dowód własności pojazdu (dowodem własności jest w szczególności jeden z następujących dokumentów: faktura VAT potwierdzająca nabycie pojazdu, umowa sprzedaży, umowa zamiany, umowa darowizny, umowa dożywocia, prawomocne orzeczenie sądu rozstrzygające o prawie własności, umowa przewłaszczenia np. banku, pierwotna umowa przewłaszczenia wraz z oświadczeniem o zwrotnym przeniesieniu prawa własności i oświadczeniem o całkowitej spłacie zadłużenia.).
3. Dowód rejestracyjny pojazdu z aktualnym terminem badania technicznego.
4. Kartę pojazdu (jeżeli była wydana).
5. Tablice rejestracyjne.
6. Dokument potwierdzający udzielenie pełnomocnictwa, jeżeli w sprawie występuje pełnomocnik (wzór przykładowego pełnomocnictwa).

W przypadku gdy właścicielem pojazdu jest osoba fizyczna wymagany jest dokument tożsamości: dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość (do wglądu).
W przypadku gdy właścicielem pojazdu jest osoba prawna wymagany jest aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego (do wglądu).
Sprawy związane z rejestracją pojazdu w imieniu osoby prawnej mogą załatwić wyłącznie osoby do tego upoważnione.

W przypadku gdy właścicielem pojazdu jest cudzoziemiec nieposiadający stałego pobytu na terenie RP, firma zagraniczna lub zagraniczne: ośrodki kultury, fundacje, korespondenci prasowi wymagane są:
1. dokument tożsamości cudzoziemca: paszport oraz wiza pobytowa i potwierdzenie czasowego pobytu lub karta czasowego pobytu lub potwierdzenie czasowego zameldowania cudzoziemca (do wglądu) – osoba fizyczna.
2. zaświadczenie o dokonaniu wpisu do ewidencji przedstawicielstw przedsiębiorców zagranicznych wydane przez Ministra Gospodarki lub aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego dla oddziału zagranicznego przedsiębiorcy (do wglądu) – firma zagraniczna. Ośrodki kultury, fundacje, korespondenci prasowi – umowy międzynarodowe, zaświadczenia z ambasad, akredytacje (do wglądu).

Opłaty:
Opłaty komunikacyjne za wydanie: Samochód Przyczepa/naczepa/Ciągnik rolniczy Motocykl Motorower
Tablice rejestracyjne zwyczajne 80,00 zł 40,00 zł 40,00 zł 30,00 zł
Tablice rejestracyjne indywidualne 1000,00 zł - 500,00 zł -
Dowód rejestracyjny 54,00 zł 54,00 zł 54,00 zł 54,00 zł
Pozwolenie czasowe 13,50 zł 13,50 zł 13,50 zł 13,50 zł
Nalepka kontrolna 18,50 zł - - -
Nalepka legalizacyjna 12,50 zł 12,50 zł 12,50 zł 12,50 zł
Opłata ewidencyjna 2,00 zł 1,50 zł 1,50 zł 1,50 zł
RAZEM (w przypadku zwyczajnych tablic rej.) 180,50 zł 121,50 zł 121,50 zł 111,50 zł
RAZEM (w przypadku pozostawienia dotychczasowych tablic rej.)* 81,00 zł 81,00 zł 81,00 zł 81,00 zł
RAZEM (w przypadku indywidualnych tablic rej.) 1100,50 zł - 581,50 zł -*dotyczy białych, niezniszczonych tablic rejestracyjnych wydanych przez Urząd m.st. Warszawy.
Opłat można dokonać przelewem lub przekazem na rachunek bankowy Urzędu m. st. Warszawy dla właściwej Dzielnicy, bądź bezpośrednio w kasie Urzędu Dzielnicy, według właściwości miejscowej dla załatwianej sprawy. 17,00 zł – opłata skarbowa za złożenie dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa.
Zapłaty opłaty skarbowej można dokonać przelewem lub przekazem na rachunek bankowy Urzędu m.st. Warszawy dla właściwej Dzielnicy, bądź bezpośrednio w kasie Dzielnicy, według właściwości miejscowej dla załatwianej sprawy.W tytule wpłaty należy wpisać markę, model pojazdu i jego numer rejestracyjny bądź w przypadku braku numeru rejestracyjnego - numer VIN.Miejsce złożenia i odbioru:1. Delegatura Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w Dzielnicy.2. Biuro Administracji i Spraw Obywatelskich – cudzoziemcy, firmy zagraniczne.Jednostka odpowiedzialna:Biuro Administracji i Spraw Obywatelskich.Termin odpowiedzi:1. Niezwłocznie – sprawy nie wymagające zbierania dowodów, informacji lub wyjaśnień.
2. Do 1 miesiąca – sprawy wymagające postępowania wyjaśniającego.
3. Do 2 miesięcy – sprawy szczególnie skomplikowane.

Tryb odwoławczy:Do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji, za pośrednictwem organu, który wydał decyzję.Uwagi:Obowiązek przedstawienia dowodu rejestracyjnego i tablic rejestracyjnych nie dotyczy zarejestrowanego pojazdu zakupionego od Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Sił Zbrojnych RP, Służby Celnej.

W przypadku gdy dane zbywcy pojazdu są niezgodne z danymi zawartymi w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu (jeżeli była wydana), do wniosku o rejestrację pojazdu należy dołączyć wszystkie dokumenty potwierdzające fakt przeniesienia prawa własności.

W przypadku zagubienia karty pojazdu lub dowodu rejestracyjnego przed ponowną rejestracją należy przedłożyć zaświadczenie wydane przez ostatni organ rejestrujący, potwierdzające dane zawarte w zagubionym dokumencie.

Organy właściwe w sprawach rejestracji pojazdów są obowiązane do przeprowadzania kontroli spełnienia obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (nieokazanie ważnej polisy OC nie wpływa na pozytywne załatwienie sprawy, skutkuje natomiast powiadomieniem Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego o nieprzedłożeniu dokumentu).

Podane informacje mają charakter ogólny i wynikają z przepisów prawa.
W jednostkowych przypadkach może być wymagane złożenie dodatkowych dokumentów i wyjaśnień.Osoby fizyczne i prawne będące właścicielami samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, ciągników siodłowych i balastowych o dopuszczalnej masie całkowitej zespołu pojazdów od 3,5 tony, przyczep i naczep, które łącznie z pojazdem silnikowym posiadają dopuszczalną masę całkowitą od 7 ton, autobusów są zobowiązane do uiszczenia podatku od środków transportowych. Opłatę podatku należy wnieść w Urzędzie Dzielnicy właściwym ze względu na miejsce zamieszkania osoby fizycznej bądź siedzibą firmy.

W przypadku gdy właścicielem ww pojazdów jest cudzoziemiec lub oddział / przedstawicielstwo firmy zagranicznej opłatę podatku od środków transportowych należy wnieść w Urzędzie Dzielnicy zgodnie z miejscem zamieszkania cudzoziemca lub siedziby oddziału / przedstawicielstwa firmy zagranicznej.Podstawa prawna:1.Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity: Dz.U.2013.267).
2.Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity: Dz. U. z 2012 r. poz. 1137).
3.Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (tekst jednolity: Dz. U. z 2012 r. poz. 1282).
4.Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2003 r. Nr 124, poz. 1152 z późn. zm.).
5.Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów (tekst jednolity: Dz. U. z 2007 r. Nr 186, poz. 1322 z późn. zm.).
6.Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2003 r. w sprawie szczegółowych czynności organów związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach (tekst jednolity: Dz. U. z 2007 r. Nr 137, poz. 968 z późn. zm.).
7.Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 16 kwietnia 2012 r. w sprawie opłaty ewidencyjnej (Dz. U. z 2012 r. poz. 447).
8.Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 20 października 2003 r. w sprawie warunków i trybu wydawania kart pojazdów, wzoru karty pojazdu oraz jej opisu (Dz. U. z 2003 r. Nr 189, poz. 1858 z późn. zm.).
9.Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 22 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości opłat za wydanie dowodu rejestracyjnego, pozwolenia czasowego i tablic (tablicy) rejestracyjnych pojazdów (Dz. U. z 2003 r. Nr 230, poz. 2302 z późn. zm.).
10.Ustawa z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2010 r. nr 95, poz. 613 z późn. zm.).Wymagane załączniki:1. Wzór wniosku o rejestrację pojazdu.Załączniki do pobrania
wniosek_o_rejestracje-wyrejestrowanie.pdf (Plik: wniosek_o_rejestracje-wyrejestrowanie.pdf, rozmiar pliku: 54.21 KB).
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

binas1
Posty: 94
Rejestracja: 28 gru 2014 10:31 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: binas1 » 15 mar 2015 10:09 pm

M., dziękuję ślicznie za "krótką"( mój żart) pomoc i odpowiedź.
Pzdr.
Binas1

ODPOWIEDZ

Wróć do „PYTANIA OGÓLNE PRZED ZAKUPEM”