Zakup modelu 2004, czy 2005?

pacyfik111
Posty: 15
Rejestracja: 25 lis 2012 02:29 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Zakup modelu 2004, czy 2005?

Post autor: pacyfik111 » 30 lis 2012 03:55 am

Widzę na Allegro sporo ogłoszeń rzekomo zadbanych samochodów z 2004 roku. Czy jest znaczna różnica pomiędzy modelami z 2004 i 2005 roku? Chodzi mi o użytkowanie, awaryjność, działanie skrzyni, komfort jazdy, itp.

Tak się zastanawiam, czy nie lepiej wziąć serwisowany model z 2004 roku, niż niepewny egzemplarz z 2005, czy 2006 (oczywiście co mogę to sprawdzę)

PS. Dzięki za wcześniejsze porady, dziś sprawdzał będę pierwsze 2 egz. z allegro

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 30 lis 2012 06:32 am

Im dalej rocznikowo tym teoretycznie więcej błędów było usuwanych.
Ale to teoria rocznik 2004 modelowy to zazwyczaj jest 2003 produkcji.
Podziałów na bardziej awaryjne lub mniej raczej bym nie stosował. Bardziej patrz czy auto jest zadbane, sprawdź czułe miejsca packi a będzie Ci 03 też dobrze działać.
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

Michał
Posty: 475
Rejestracja: 01 mar 2010 12:37 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Michał » 30 lis 2012 11:08 am

Ja tylko dodam że z rocznika 2004 znajdziesz najwięcej Pacek z pełną opcją wyposażenia. Im młodsze tym więcej biedniejszych. I pamiętaj Limited może być gorzej wyposażony od Touringa

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 30 lis 2012 12:39 pm

ja tylko dodam że im auto starsze tym zwykle więcej pojeździło i większa szansa, że miało więcej przygód na drodze. Jak więcej pojeździło, to częstsze wizyty w serwisie celem wymiany elementów.
Z drugiej strony starsze auta wolniej tracą na wartości, i na ich finalną wartość mniejsze znaczenie ma bogatsze wyposażenie.
Faktem jest że w standardzie auta produkowane na początku były najbogaciej wyposażane. Później standard ulegał zawężeniu, ale pozostawały szersze opcje dodatkowe. Zatem niezależnie od okresu produkcji można trafić dobrze wyposażone auto - fakt - wcześniejszych na bogatym "wypasie" było więcej.
Z trzeciej strony zaś dostępność części "z demontażu" jest największa dla aut przedliftowych, choć dostępność nowych części dla tych aut będzie najszybciej się kurczyła.

Ja z moim podejściem do sprawy jestem zwolennikiem kupowania auta możliwie najmłodszego. Wtedy mam większe prawdopodobieństwo dłuższej bezawaryjnej eksploatacji. Taką zasadę stosuję i jak dotąd nie oszukałem się - a jeżdżę na poziomie 5000 (pięć tysięcy) kilometrów miesięcznie średnio.
Są natomiast i tacy, którzy podejmują decyzję na podstawie kryterium jakim jest cena zakupu auta a tutaj im starsze tym tańsze. Warto uwzględnić (choć to rzadkość) przy tym podejściu koszt zwykle częstszych napraw samochodu w późniejszym okresie.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

czarny góra
Posty: 595
Rejestracja: 28 sie 2010 03:57 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: czarny góra » 30 lis 2012 06:33 pm

jeśli mogę od siebie to zwracaj uwagę na to jak jest utrzymany i również na wyposażenie :
napęd AWD ( dwie osie) klima automatyczna , ogrzewane fotele -zima super , regulacja elektryczna pedałów , ksenony, szyberdach ...
reszta dodatków zależy od ciebie ( ale jak będziesz miał to wszystko to znaczy że będziesz miał wszystkie inne dodatki .

minor666
Posty: 413
Rejestracja: 21 lis 2008 12:07 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: minor666 » 01 gru 2012 10:47 pm

I pamiętaj Limited może być gorzej wyposażony od Touringa
A to ciekawe... pierwsze słysze, myślalem że wersja Limited...hmmm to limited :P

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Post autor: tedi » 01 gru 2012 10:51 pm

minor666 pisze:A to ciekawe... pierwsze słysze, myślalem że wersja Limited...hmmm to limited :P
No niestety ale to prawda.
pozdrawiam. tedi

Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy.
Od dużego silnika lepszy jest.......większy silnik :))))))))))))
www.autopiekuta.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „PYTANIA OGÓLNE PRZED ZAKUPEM”