Zakup PAC - OGÓLNE problemy

johnyts
Posty: 35
Rejestracja: 05 cze 2016 11:01 am
Lokalizacja:
Samochód:

Zakup PAC - OGÓLNE problemy

Post autor: johnyts » 05 cze 2016 11:46 am

Witam

Od 1,5 miesiąca szukam Pacificy, prześwietliłem już kilkanaście ofert przed i po lifcie i te piękne auta na fotkach odkazywały się w rzeczywistości szmelcem. Mam świadomość że większość ma przeszłość wypadkową, ale jakość napraw jest bardzo niska. Pękający szpachel, łuszczący się lakier, wady lakiernicze widoczne z daleka, byle jakie spasowanie błotników i masek, rdza.

W 1 przypadku VIN nie zgadzał się wyposażeniem a nawet silnikiem zamontowanym w USA. (auto miało 3,5 a wg. vin powinien być 3.8).

Kolejne auto z naprawionymi uszkodzeniami parkingowymi jak zapewniał sprzedający okazało się wg. Autocheck po powodziowe.

Wczoraj obejrzałem auto które miało być igłą z 2007r, bezwypadkowe. Na miejscu okazało się że tyle rdzy że aż słychać chrupanie. Ślady korozji na podłodze ,progach, drzwiach, tłumiki na śmietnik a najgorsze - korozja komory silnika w pobliżu kielichów.

Nie tego oczekuje po aucie za ponad 30 tyś.

Od handlarzy przeważnie nawet VIN nie można się doprosić.

Proszę o informacje czy wszystkie auta w PL tak wyglądają? Czy korozja to coś normalnego w Pacifice? Chciałem kupić to auto żonie jednak powoli tracę nadzieje że znajdę w PL egzemplarz w dobrym stanie :(.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2016 07:04 am przez johnyts, łącznie zmieniany 1 raz.

MyaS
Posty: 111
Rejestracja: 01 mar 2016 08:33 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: MyaS » 05 cze 2016 12:55 pm

To normalne. Każda "przypadkowa" pacifica pochodząca z nieznanego źródła będzie miała zawsze "coś".

Chcąc dostać zadbany model trzeba na pewno trochę poczekać oraz kupić raczej z pewnego źródła, np od kogoś z forum ale tutaj cena oczywiście idzie przeważnie drastycznie do góry bo użytkownicy wiedzą co sprzedają, w jakim stanie są ich samochody i mają pewność że w porównaniu do innych Pacek ich auta są przeważnie dopieszczone a jeśli nie to przynajmniej sprawne i bez zgnitych blach, gdzie można włożyć pięść.

Ja kupiłem Pacę za drugim podejściem. Pierwsza rzeczywiście okazała się szrotem totalnym ale oczywiście przez sprzedającego była zachwalana i ewentualnie zaliczana do "poprawek polerskich".

Ta druga oczywiście nie była wypieszczona pod kluczyk, że wsiadać i jeździć, choć wstępnie na taką wyglądała.

Po zakupie okazało się że reduktor lpg jest do zmiany (moje niedopatrzenie), poduchy silnika do wymiany (częsta usterka w Packach), oraz po 3 miesiącach użytkowania strzeliła mi chłodnica.
Na szczęście cena była adekwatna co do jakości bo tak jak napisałeś większość Pac to szrot albo składaki pospawane z trzech różnych modeli.

Najgorsze w tym wszystkim jest to że ich jest mało a odległości pomiędzy jednym sprzedającym a drugim przeważnie są spore, więc trochę trzeba się najeździć, zainwestować w paliwo i czas.
To nie Passat, czy Octavia że wpisujemy na otomoto nasze województwo i wyskakuje nam 40 stron do wyświetlenia ;)

Opcji parę jest:

- Kupić gorszy stan do poprawek za niższe pieniądze, chociaż istnieje ryzyko że koszt poprawek przekroczy wartość samego samochodu.

- Czekać na okazję, bądź kupić od użytkownika z forum który o samochód dbał, albo chociaż regularnie serwisował i wymieniał olej. Tutaj zawsze trzeba trochę dopłacić.

- Liczyć na szczęście, jechać 600 kilometrów i składać ręce do Boga żeby się udało trafić na model który będzie zgodny ze stanem opisanym na aukcji oraz będzie w tym samym kolorze co na zdjęciach

johnyts
Posty: 35
Rejestracja: 05 cze 2016 11:01 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: johnyts » 05 cze 2016 02:04 pm

W 2 dni zrobiłem ok 1000 km, widziałe 4 auta, wydałem kasę na paliwo, autocheck i ostatecznie trochę się zniechęciłem. Mimo "dokładania" do budżetu kolejnych tysięcy jakość aut się nie zmienia. Wręcz najdroższe które oglądałem wczoraj okazało się najgorsze.

Obecnie większym wyzwaniem jest kupno auta niż jego sprzedaż a myślałem że będzie odwrotnie.

Awatar użytkownika
Jędrek
Posty: 1009
Rejestracja: 11 lip 2015 04:21 pm
Lokalizacja: Dęblin
Samochód: Pacifica 4,0 z 2008r.
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 5

Post autor: Jędrek » 05 cze 2016 02:39 pm

W soim czasie , gdy miałem kupić sowja , interesowałem sie ofertami gościa ze Sławna (to od Ciebie niedaleko ) . On Pacami handluje zawodowo .http://allegro.pl/show_item.php?item=62 ... adf3127606
Paca 4,0l SS z 2008r Pb + Lpg .

johnyts
Posty: 35
Rejestracja: 05 cze 2016 11:01 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: johnyts » 05 cze 2016 04:25 pm

Tak byłem tam, interesowała mnie ta czerwona

http://moto.gratka.pl/tresc/18880503.html

wg. sprzedającego miała być po szkodach parkingowych a wg. Autocheck okazało się:

06/13/2014 NY Auto Insurance
Source VEHICLE REPORTED AS TOTAL LOSS
VEHICLE HAD FLOOD DAMAGE

dodatkowo ostatni zanotowany przebieg to :

96,548 10/16/2012

a wg. ogłoszenia

149000 km

zmarnowany dzień i paliwo.

johnyts
Posty: 35
Rejestracja: 05 cze 2016 11:01 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: johnyts » 05 cze 2016 04:34 pm

oglądałem też między innymi tą

http://moto.gratka.pl/tresc/20406339.html

dramat, wnętrze zajechane, słabo naprawiany cały lewy bok, na nadkolu odchodzi szpachel a pod nim ruda, na błotniku na razie od strony komory silnika schodzi lakier bezbarwny, coś robione na tylnej klapie, klima nie działa, z lewej strony polakierowane lub czymś popaćkane te czarne listy na drzwiach w dodatku to już częściowo schodzi, jeden z tłumików dużo głębiej niż drugi.

Dalsze oględziny nie miały sensu

johnyts
Posty: 35
Rejestracja: 05 cze 2016 11:01 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: johnyts » 05 cze 2016 04:39 pm

Czy ktoś z szanownych użytkowników tego forum widział/oglądał to auto?

http://otomoto.pl/oferta/chrysler-pacif ... 715ab91589

Niestety mam do niego 650 km i po ostatnich doświadczeniach w ciemno nie pojadę.

Ewentualnie to, chociaż przekracza znacznie mój budżet :

http://moto.gratka.pl/tresc/19246641.html

johnyts
Posty: 35
Rejestracja: 05 cze 2016 11:01 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: johnyts » 05 cze 2016 04:45 pm

Interesowało mnie także poniższe auto, jednak nie otrzymałem od sprzedającego VIN a jedynie ustna informacje że auto jest po próbie kradzieży...

http://otomoto.pl/oferta/chrysler-pacif ... da6d671aa9

Może ktoś coś wie więcej o tym aucie?

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Post autor: mpspycha » 05 cze 2016 06:28 pm

johnyts pisze:Czy ktoś z szanownych użytkowników tego forum widział/oglądał to auto?
nie - troszkę daleko, ale opis mocno przerysowany:
silnik V8 !!!!!
no i raczej nie ma deklarowanych:
-podgrzewanej przedniej szyby
-zmieniarki
-czujnika martwego pola
-podgrzewanych przednich siedzeń
- zestawu bluetooth (przynajmniej fabrycznego)
- szyberdachu
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

MyaS
Posty: 111
Rejestracja: 01 mar 2016 08:33 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: MyaS » 05 cze 2016 09:48 pm

Sprzedający nie zna się kompletnie. Ale żeby nie rozróżnić V8 od V6 to już jest poniżej krytyki.

Z tego co mi wiadomo, to ogłoszenie wisi dość długo.

Crypt
Posty: 181
Rejestracja: 27 lip 2012 11:35 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Crypt » 05 cze 2016 09:50 pm

Tak czytam ten temat i nie wiem, czy śmiać się czy płakać. Z jednej strony, wartość naszych Pacek może wzrosnąć na tle tych, które na rynku obejrzał już @johnyts, z drugiej strony współczuję szukania, żeby nie wtopić. Ciężka sprawa, wytrwałości życzę.

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Post autor: głodźillaryki » 06 cze 2016 05:58 am

johnyts, ja zrobiłem w ten sposób że kupiłem z wyglądu zewnetrznie zaniedbaną , nie skorodowaną.... okazało się to strzałem w dziesiątkę bo wyszło tanio , lakier rzucę sam to chociaż nie zejdzie po roku...
Nawet oddać do dobrego,szanujacego swoją robotę lakiernika jest lepiej niż kupić od handlarza piękne coś za grubą kasę co jak wiadomo jest robione na sprzedaż,byle jak,byle szybko i z jak najmniejszymi kosztami.....
Oczywiscie są też przypadki co ktoś sprzedaje sztukę zadbaną ,ale jeśli takiej się szuka to nie jest łatwo .....
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

maryjusz71
Posty: 48
Rejestracja: 09 mar 2015 10:29 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: maryjusz71 » 06 cze 2016 10:49 am

johnyts,
Proponuję skontaktuj się z kolegą z forum Armo. Kilku z nas u niego kupiło swoje cacka.
Jednak nie licz na to, że ominie Cię pakiet startowy. Pewnych rzeczy nie da się przewidzieć.
Jak to był w starym kawale - na początku boli ale potem przyjemnie swędzi :D
:evil:
Pozdrawiam
Mariusz

raszek
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2016 10:11 am
Lokalizacja:
Samochód:

Re: zakup PACIFICY - problemy

Post autor: raszek » 11 cze 2016 10:30 am

johnyts pisze: Od 1,5 miesiąca szukam Pacificy, prześwietliłem już kilkanaście ofert przed i po lifcie i te piękne auta na fotkach odkazywały się w rzeczywistości szmelcem. [...]
Witaj! Ja już za Pacificą rozglądam się od kwartału. JednąĂ‚ nawet wypatrzyłem, która miała "dobrą" historię w USA, ale niestety okazało się, że miała pewne przygody już tutaj na miejscu, a jakość naprawy sama "wychodziła", a do tego brak jakiejkolwiek historii serwisowej :(
Tak więc zupełnie Cię rozumiem, zwłaszcza gdy jeździ się, wydaje pieniądze na raporty i przeglądy jużĂ‚ nie mówiąc o straconym czasie :(

Chyba, że ktoś z forumowiczów ma "coś" do polecenia, np. w mazowieckim? :)

Dobrego dnia życzę!

johnyts
Posty: 35
Rejestracja: 05 cze 2016 11:01 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: johnyts » 14 cze 2016 02:31 pm

maryjusz71 pisze:johnyts,
Proponuję skontaktuj się z kolegą z forum Armo. Kilku z nas u niego kupiło swoje cacka.
Jednak nie licz na to, że ominie Cię pakiet startowy. Pewnych rzeczy nie da się przewidzieć.
Jak to był w starym kawale - na początku boli ale potem przyjemnie swędzi :D
:evil:
Dziękuje. Jestem w kontakcie :).

Ogólnie to najbardziej boje się rudej
Jeżeli silnik+skrzynia będą ładnie pracowały z resztą można sobie poradzić.

Powierzchowna rdza jest do ogarnięcia ale zacytuje kolegę blacharza:

"Jeżeli ta rdza wychodzi już z profilu na spawach/zgrzewach to jak to musi w środku wyglądać"

hatson
Posty: 6
Rejestracja: 27 cze 2016 05:12 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: hatson » 27 cze 2016 05:23 pm

johnyts pisze:
Ogólnie to najbardziej boje się rudej
Jeżeli silnik+skrzynia będą ładnie pracowały z resztą można sobie poradzić.

Powierzchowna rdza jest do ogarnięcia ale zacytuje kolegę blacharza:

"Jeżeli ta rdza wychodzi już z profilu na spawach/zgrzewach to jak to musi w środku wyglądać"
Witam, tez poszukuje Pacificy po tym, jak okazalo sie, ze Tahoe nie zmiesci mi sie do garazu. Choruje od zawsze na V8 z USA no ale narazie V6 musi wystarczyc. Chce komfortowe auto na dlugie wyjazdy. Widze, ze twoje poszukiwania, jak narazie nie sa zbyt owocne i trafiasz na same trupy. Powiedz wlasnie, jak wyglada sprawa rdzy w tych autach ? Drobnych napraw mechanicznych sie spodziewam ale rudej nie znosze i jesli sie juz pojawia, to odrzucam auto.
Ja celuje cos z konca produkcji, poprzedniej wersji i z silnikiem 4.0. Jako, ze mieszkam w Berlinie, to szukam cos raczej po niemieckiej stronie. Znalazlem cos takiego i bede jechal ja ogladac. Co myslicie o cenie za ten rocznik ?

http://ww3.autoscout24.de/classified/27 ... asrc=st|as

Pozdrawiam
Pawel

maryjusz71
Posty: 48
Rejestracja: 09 mar 2015 10:29 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: maryjusz71 » 27 cze 2016 05:45 pm

hatson pisze:ze Tahoe nie zmiesci mi sie do garazu.
Różnicy 79mm. Nie upchniesz?
Pozdrawiam
Mariusz

hatson
Posty: 6
Rejestracja: 27 cze 2016 05:12 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: hatson » 27 cze 2016 06:06 pm

maryjusz71 pisze:
hatson pisze:ze Tahoe nie zmiesci mi sie do garazu.
Różnicy 79mm. Nie upchniesz?
Niestety problem z wysokoscia. Wjazd ma nieco ponad 1.8 m. Tahoe, jeszcze z jakimis fajnymi kolami, to juz sporo wiecej.

Pozdrawiam
Pawel

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Post autor: tedi » 27 cze 2016 07:36 pm

Niestety problem z wysokoscia. Wjazd ma nieco ponad 1.8 m. Tahoe, jeszcze z jakimis fajnymi kolami, to juz sporo wiecej.
Ten na pewno by ci się zmieścił do garażu :mrgreen: No i ma ładne fele.

http://www.andysautosport.com/images/ve ... hoe_01.jpg
pozdrawiam. tedi

Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy.
Od dużego silnika lepszy jest.......większy silnik :))))))))))))
www.autopiekuta.pl

hatson
Posty: 6
Rejestracja: 27 cze 2016 05:12 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: hatson » 27 cze 2016 08:25 pm

tedi pisze: Ten na pewno by ci się zmieścił do garażu :mrgreen: No i ma ładne fele.

http://www.andysautosport.com/images/ve ... hoe_01.jpg
No to bez watpienia ale raczej nie w moim stylu. Kiedys ujezdzalem citroeny z hydraulika, nie dzialalo to tak szybko jak pneumatyka ale komfort byl super.

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Post autor: mpspycha » 27 cze 2016 10:12 pm

hatson pisze:Znalazlem cos takiego i bede jechal ja ogladac. Co myslicie o cenie za ten rocznik ?
tyle tylko że to rocznik 2007 :evil:
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

hatson
Posty: 6
Rejestracja: 27 cze 2016 05:12 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: hatson » 27 cze 2016 10:25 pm

mpspycha pisze:
tyle tylko że to rocznik 2007 :evil:
Dobrze wiedziec. Niemcy podaja wprawdzie zazwyczaj date 1 rejestracji ale nie wiem nadazie, czy tych 2 wlascicieli to razem z USA ,czy juz tutaj w DE. Czyli co, to nie jest ta z 6 biegowa skrzynia ?

Ta jest ciekawa, tylko troche daleko. Wymieniony rozrzad w sierpniu, hamulce itd. Gosciu ma kwity na to. http://ww3.autoscout24.de/classified/28 ... asrc=st|as

Pozdrawiam
Pawel

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Post autor: mpspycha » 28 cze 2016 09:46 am

hatson pisze:Czyli co, to nie jest ta z 6 biegowa skrzynia ?
z 4.0 zawsze były skrzynie 6 biegowe - roczniki 2007-2008 (2007 jako jedyny rocznik miał dwa wydechy z tyłu)
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

johnyts
Posty: 35
Rejestracja: 05 cze 2016 11:01 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: johnyts » 28 cze 2016 01:58 pm

a propo rudej, to na razie rekordzista :), a przez telefon "Igła...To Siganture Series! Mało takich w USA a co dopiero w PL"... Masakra
Załączniki
rdza.jpg

hatson
Posty: 6
Rejestracja: 27 cze 2016 05:12 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: hatson » 28 cze 2016 03:17 pm

johnyts pisze:a propo rudej, to na razie rekordzista :), a przez telefon "Igła...To Siganture Series! Mało takich w USA a co dopiero w PL"... Masakra
o k... Masakra ! To auto musialo "plywac" nie wierze, ze az tak zle sa zabezpieczone przed korozja. Jesli gosciu mi nie wysle zdjec spodu, to nawet nie jade. Oprocz rdzy, masz jakies wskazowki, na co patrzec ?

Pozdrawiam i powodzenia w szukaniu.

west26
Posty: 951
Rejestracja: 19 lip 2015 12:06 am
Lokalizacja: Milicz
Samochód: Hyundai Santa Fe 2.7 AWD aut.
Postawił flaszek: 15
Dostał flaszek: 16

Post autor: west26 » 28 cze 2016 05:03 pm

W marynarce USA służyła jako amfibia dla desantu :D
Nie każdy facet z widłami to Posejdon : )

Fremen
Posty: 2
Rejestracja: 28 lip 2016 10:40 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Fremen » 28 lip 2016 12:46 pm

[quote="johnyts"]Czy ktoś z szanownych użytkowników tego forum widział/oglądał to auto?

http://otomoto.pl/oferta/chrysler-pacif ... 715ab91589

Zalecam ostrożność z tym sprzedającym z Chełma, szwagier sprzedał im swoje BMW z przebiegiem 320kkm a oni wystawili z licznikiem ustawionym na 180kkm. Być może ta Packa jest ok...

west26
Posty: 951
Rejestracja: 19 lip 2015 12:06 am
Lokalizacja: Milicz
Samochód: Hyundai Santa Fe 2.7 AWD aut.
Postawił flaszek: 15
Dostał flaszek: 16

Post autor: west26 » 28 lip 2016 01:59 pm

Zrobiony przegląd mechaniczny za 7 tysi zł. przed sprzedażą :rolf: :?:
To chyba w ten silnik V8 :mrgreen: bo takim jest napędzana ( wg. sprzedającego ) ta jedyna w kraju i chyba na świecie też :P
Nie każdy facet z widłami to Posejdon : )

ODPOWIEDZ

Wróć do „PYTANIA OGÓLNE PRZED ZAKUPEM”