Pacifica - Jung and Salvage :((

spidervader
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2017 11:11 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Pacifica - Jung and Salvage :((

Post autor: spidervader » 17 lut 2017 01:24 pm

Witam Serdecznie. Proszę o pomoc. Chciałem kupić Pacifikę która pojawiła się w ogłoszeniu:

https://www.otomoto.pl/oferta/chrysler- ... 715ab91589

Niestety po sprawdzeniu vin:2A8GM68X07R334769 okazuje się że auto miało w stanach chyba poważne zdarzenie. Stoję przed znakiem zapytania, bo w sumie auto zarejestrowane w PL i serwisowane ale papiery nie czyste;((

Dziękuję

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 17 lut 2017 01:44 pm

spidervader,
Chyba miałeś na myśli JUNK a nie JUNG?
Z formalnego punktu widzenia jeśli w dokumentach importowych wpisane było JUNK to taki wpis dyskwalifikuje auto z możliwości legalnej rejestracji. Ale mimo kwalifikacji za oceanem w taki sposób mógł być wystawiony standardowy SALVAGE CERTIFICATE bez negatywnych wpisów.
Co do auta - wypada bardzo (!!!) dokładnie zapoznać się ze stanem z czasu importu. Jeśli ta wiedza nie zdyskwalifikuje auta (może ale nie musi) warto sprawdzić jakość wykonanej naprawy.
Trudno coś doradzać bo nie ma informacji kiedy importowana i od kiedy jeździ po PL. Jak daaaaaawno, to kwestie importowe mają mniejsze znaczenie, jeśli dopiero co - a to zupełnie inna bajka.
Co do samego auta to ogólnie uboga wersja BASE - niech mnie ktoś poprawi jeśli błądzę.
Reszta to oględziny, macanie, sprawdzanie, pytanie i wyrabianie sobie opinii o aucie.

Na chwilę wrócę do stanu JUNK.
Skoro Ty dotarłeś do tej informacji to i ten, który będzie kiedyś kupował auto od Ciebie do tego dojdzie. Jeśli tak był zakwalifikowany to jak dla mnie nie jest to auto, którym bym się interesował.
Poza tym ten czerowny kolor.... Ale kolor to kwestia gustu, o którym nie dyskutujmy.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

dexus
Posty: 412
Rejestracja: 08 sty 2015 02:00 pm
Lokalizacja: Czchów
Samochód: 300C 5,7 HEMI LPG
Postawił flaszek: 1
Dostał flaszek: 2

Post autor: dexus » 17 lut 2017 08:41 pm

M. pisze: Co do samego auta to ogólnie uboga wersja BASE - niech mnie ktoś poprawi jeśli błądzę.
Raczej touring.

Najbardziej podoba się mnie montaż radia CB :mrgreen:
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi.

armo
Posty: 171
Rejestracja: 05 lis 2014 07:30 pm
Lokalizacja: Darłowo
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: armo » 17 lut 2017 08:42 pm

Jeśli auto jest zarejestrowane to mało interesują nas papiery z USA.
Bardziej sprawdzaj obecny stan oraz w jakim stanie był sprowadzony.
Częstoi Junk lub Destruction mają auta mniej uszkodzone od tych, które mają zwykły Salvage.
Zależy w jakim stanie auto było rejestrowane. Każdy stan USA rządzi się swoimi prawami.

Wersja biedny touring. Wygląda na zadbany. Jeśli tylko nie zaprzyjaźnił się z rudym to warty rozważenia.

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 17 lut 2017 10:00 pm

armo pisze:Jeśli auto jest zarejestrowane to mało interesują nas papiery z USA
Moim zdaniem kwestia gustu i podejścia.
Nas w ogóle mało co może interesować. Przyjdzie wszak taki moment, że zechcemy oddać auto w nowe godne ręce, a wówczas może (i z pewnością przyjdzie) nam się zmierzyć z odpowiedzią na pytanie co i jak w kwestii amerykańskiej dyskwalifikacji z dalszego dopuszczenia do ruchu po drogach.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

armo
Posty: 171
Rejestracja: 05 lis 2014 07:30 pm
Lokalizacja: Darłowo
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: armo » 17 lut 2017 11:03 pm

Jeżeli dla kogoś ważniejsze są dokumenty z USA (auta już zarejestrowanego w PL) , a nie stan obecny auta (już 10 letniego) i w momencie sprowadzenia do Polski to już sprawa indywidualna.
Tym bardziej jak będziemy chcieli odsprzedać auto za kilka lat i ktoś nie kupi bo papiery z USA się nie podobają, mimo że samo auto (już kilkunastoletnie) jest sprawne i zadbane.
A co do samych dokumentów, to tak jak pisałem, Junk nie zawsze oznacza śmieć.
Wklejam zdjęcia 2 Pacific z aktualnych aukcji z USA. Tytuły JUNK. Może nie są to kosmetyczne uszkodzenia, ale wszystkie poduszki mają całe.
spidervader - jaki konkretnie jest tytuł z USA? Co znaczy papiery nieczyste?
Załączniki
resizer (1).jpg
resizer (2).jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „PYTANIA OGÓLNE PRZED ZAKUPEM”