Przymiarka do LPG

Dobór instalacji / warsztaty itp
Awatar użytkownika
widlak
Posty: 1408
Rejestracja: 11 lis 2008 04:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Mazda CX9

Post autor: widlak » 24 sty 2009 10:16 pm

Dynamika na gazie pogorszy się jak założysz kiepską instalację lub będzie kiepsko wyregulowana tylko wtedy inaczej dynamika się nie zmienia przynajmniej to są moje odczucia a posiadam obecnie dwa samochody z gazem i nie widzę różnicy oprócz kasy przy tankowaniu. A samochodami na gaz jeżdżę od 10 lat odczuwalna zmiana dynamiki była w pierwszych generacjach instalacji natomiast na sekwencji brak zmian.
Czego się nauczysz,
tego ci ogień nie spali,
woda nie zabierze,
złodziej nie ukradnie.

mirgd
Posty: 93
Rejestracja: 29 gru 2008 09:08 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: mirgd » 24 sty 2009 11:13 pm

widlak pisze:Dynamika na gazie pogorszy się jak założysz kiepską instalację lub będzie kiepsko wyregulowana tylko wtedy inaczej dynamika się nie zmienia przynajmniej to są moje odczucia a posiadam obecnie dwa samochody z gazem i nie widzę różnicy oprócz kasy przy tankowaniu. A samochodami na gaz jeżdżę od 10 lat odczuwalna zmiana dynamiki była w pierwszych generacjach instalacji natomiast na sekwencji brak zmian.
Widlak, pytanie do Ciebie. Proszę napisz jaką instalację zamontowałeś do swojej Pacifici.

Awatar użytkownika
widlak
Posty: 1408
Rejestracja: 11 lis 2008 04:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Mazda CX9

Post autor: widlak » 24 sty 2009 11:21 pm

Instalacja landi renzo posiadam ją w dwóch swoich samochodach i w miarę przystępnej cenie przynajmniej ewentualna wymiana wtrysków nie wiąże się z wymianą całej listwy (w naszych autkach 2 listwy) tak jak w droższych instalacjach i koszt wtedy ok 30-40% całej instalacji a w tej 5%.
Czego się nauczysz,
tego ci ogień nie spali,
woda nie zabierze,
złodziej nie ukradnie.

mirgd
Posty: 93
Rejestracja: 29 gru 2008 09:08 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: mirgd » 14 lut 2009 05:38 pm

JH10 pisze:Ok, pojedzie i szybciej niż 215km/h ale na gazie, na benzynie max 180 bo ma odcie?cie zapłonu.
JH10, masz może na oku dobry warsztat montujący instalacje gazowe.

FunnyB
Posty: 19
Rejestracja: 21 lut 2009 04:27 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: FunnyB » 21 lut 2009 05:14 pm

Witam,
Rozglądam się od jakiegoś czasu za instalacja LPG, śledzę różne fora i generalnie gdzie dwóch dyskutantów to 3 opinie.
Próbowałem dzwonić do instalatorów, nasłuchałem sie bzdur w stylu, to duży silnik założymy 2 reduktory, ja na to -po co 2 skoro można jeden większy/mocniejszy - odp. bo my tak robimy..., i jeszcze kwiatek, założymy panu 2 reduktory, po jednym na kazdy rząd cylindów ....8o(....!!!!!
Przeważają opinie że najlepszy Prins, reszta to ....
Ci którzy mają założone te inne - chwalą to co mają, bo przecież to prosty silnik...etc.

Poszedłem do tematu nieco inaczej, zanim nabyłem pacificę, przymierzałem się do Grand Cheerokie, a na forum jeepa w temacie lpg jest obecny gazownik, Darek - Daroo..)do którego ludzie jezdza z całej polski.
Już z nim wstepnie rozmawiałem, w marcu pewnie sie do nich pod w-wę wybiorę, a zakładaja AGIS OBD/CAN, która podobno zostawia w polu calą resztę a kosztuje normalnie.

Jezeli kogoś to interesuje: www.topgas.pl
bo opinie o Darku i jego robocie na forum jeepa, są bardziej niż entuzjastyczne.

Chociaż tak naprawdę to wydaje mi się, że instalacja to jedno a najważniejszy jest człowiek, który bedzie instalację zakładał.

Pozdrawiam
Roman

jarkowy
Posty: 113
Rejestracja: 23 sty 2009 11:56 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: jarkowy » 26 lut 2009 10:29 am

Ja mam STAG- 300 / 200
Zamontowany w Swarożynie Moja paca jeździ na nim już prawie rok.
Panowie tam montują to głównie do pacyfic. W mojej się sprawdza bez żażutu.
jednen reduktor dwie szyny wtryskowe jeden filtr gazu lotnego któy rozdziela na dwie szyny.
Nie nażekam na tą instalacje nic a nic. Gwarancja na rok nimal pod nosem u ludzi którzy na pacach już zjedli zęby - co więcej trzeba?
Jak potrzebujecie dam wam do nich kontakt teraz nie mam do nich papierów.
Jedyna żecz która mnie denerwóje to za mała butla.
Tankuje 47l gazu max i starcza na 310km max to dla mnie za mały zasięg zdecydowanie.
Podobno można założyć butle o 20l więszą bez strachu że będzie tarła o asfalt. Ja jednak myśle nad dołożeniem jeszcze jednej gdzieś w podwoziu - jest tam sporo miejsca.

mirgd
Posty: 93
Rejestracja: 29 gru 2008 09:08 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: mirgd » 11 mar 2009 12:04 am

FunnyB pisze:... na forum jeepa w temacie lpg jest obecny gazownik, Darek - Daroo..)do którego ludzie jezdza z całej polski.
Już z nim wstepnie rozmawiałem, w marcu pewnie sie do nich pod w-wę wybiorę, a zakładaja AGIS OBD/CAN, która podobno zostawia w polu calą resztę a kosztuje normalnie.

Jezeli kogoś to interesuje: www.topgas.pl
bo opinie o Darku i jego robocie na forum jeepa, są bardziej niż entuzjastyczne.
Roman
Montaż instalacji w firmie znajdującej się daleko od miejsca zamieszkania ma jedną zasadniczą wadę. Przy jakiejkolwiek awarii (może to być drobiazg) trzeba jechać do instalatora.

FunnyB
Posty: 19
Rejestracja: 21 lut 2009 04:27 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: FunnyB » 15 mar 2009 09:19 am

Witam,
mirgd pisze: Montaż instalacji w firmie znajdującej się daleko od miejsca zamieszkania ma jedną zasadniczą wadę. Przy jakiejkolwiek awarii (może to być drobiazg) trzeba jechać do instalatora.
W sumie to może i masz rację, ale jak w okolicy same ....., to wolę dalej i pewniej.

A ponieważ decyzja została podjęta, pewnego chłodnego i deszczowego dnia wybrałem się rano do Piaseczna. Trwało to cały dzie?, kosztowało 4200 ( z fakturą) i mam to, co chciałem. Wlew pod klapką (o okolicach Torunia to niewykonalne), zbiornik do którego mogę zatankować 57 litrów gazu (tyle weszło do zupełnie pustego). no i nowe koszty transportu. Powrót nocą z W-wy - srednio 14l gazu / 100km.

Nie jechałem zbyt szybko, bo ciemno i mokro było a wybrałem trasę przez Nadarzyn, Płock Włocławek ( bo nie chciałem przebijać się przez całą Warszawę).

Przy pierwszym samodzielnym tankowaniu w Toruniu, człowiek na shellu, stwierdził,że juz dawno nie widział wlewu w klapce, ,były oczywiście pytanie gdzie....etc.

Mam świadomość że pierwsze zużycia gazu są zawsze niższe, a nastepne będą realne, ale koszty są wiecej niz zadowalajace.
Za 1500 km odwiedzę ich raz jeszcze w celu ostatecznych regulacji, na razie jest ok.
Pozdrawiam
Roman

Awatar użytkownika
df74
Posty: 60
Rejestracja: 27 sty 2009 10:33 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: df74 » 15 mar 2009 01:26 pm

ja mam butlę w której mieszczę 67 litrów, chyba 80

FunnyB
Posty: 19
Rejestracja: 21 lut 2009 04:27 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: FunnyB » 15 mar 2009 07:27 pm

Witam,
Moja butla ma nominalna pojemność ok 71 l i wystaje z wnęki tyle co koło.
Cóż, zakładanie gazu wiąże sie z pewnymi utrudnieniami / komplikacjami / zmianami -- jak je zwał tak zwał, trzeba sie po prostu do tego przyzwyczaić, ale tzw "plusy - dodatnie" są już bardzo konkretne ;o) (gdzieś kiedy to hasło usłyszałem i zostało)
Pozdrawiam
Roman

FunnyB
Posty: 19
Rejestracja: 21 lut 2009 04:27 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: FunnyB » 17 mar 2009 10:01 pm

Witam,
Po dwóch kolejnych tankowaniach zużycie gazu - 17l/100km.
Troche miasto, troche trasa, część autostrada (Torun -Elbląg - Toru?)
Zbiornik gazu starcza na 300km.
Pozdrawiam
Roman

JH10
Posty: 72
Rejestracja: 14 lut 2009 02:22 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: JH10 » 20 lip 2009 08:37 pm

FunnyB pisze:Witam,
Moja butla ma nominalna pojemność ok 71 l i wystaje z wnęki tyle co koło.
Wystaje z wnęki :?: Myślałem że wszystkie Packi mają butle pod podłogą. Czyżby wersja 5 osobowa :?:

FunnyB
Posty: 19
Rejestracja: 21 lut 2009 04:27 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: FunnyB » 20 lip 2009 11:35 pm

Witaj,
Mam wersję 6 osobową (Touring), koło zapasowe mieści się pod samochodem (poza kabiną) i właśnie zamiast tego koła mam zamontowany zbiornik LPG
Pozdrawiam
Roman

dankru
Posty: 33
Rejestracja: 25 sie 2009 06:29 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: dankru » 29 sie 2009 05:23 pm

FunnyB pisze:A ponieważ decyzja została podjęta, pewnego chłodnego i deszczowego dnia wybrałem się rano do Piaseczna. Trwało to cały dzie?, kosztowało 4200 ( z fakturą) i mam to, co chciałem. Wlew pod klapką (o okolicach Torunia to niewykonalne), zbiornik do którego mogę zatankować 57 litrów gazu (tyle weszło do zupełnie pustego).
możesz podać maniary na ten warsztat ?
czy oni specjalizują się w Pacifica-ch ?

też szukam instalatora, który zamontuje mi wlew pod klapką :)

orzeł
Posty: 482
Rejestracja: 30 mar 2009 11:36 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: orzeł » 29 sie 2009 09:39 pm

witaj dankru Jeżeli Cię interesuje to mogę Ci dać namiar na Biedrzyckiego w okolicy Piaseczna montował w kilku pacach i w mojej też zrobiłem 7000km na gazie i jest Ok
średnie spalanie to ok 15l na 100km istalacja z komputerem STAG koszt 2800zł
022 7270238 0665707000 pozdrawiam ps.jeżeli jesteś zainteresowany to powołaj się na mnie
nazywam się Kazik Orłowski
Ostatnio zmieniony 31 sie 2009 10:23 am przez orzeł, łącznie zmieniany 2 razy.
są samochody i była pacifica

dankru
Posty: 33
Rejestracja: 25 sie 2009 06:29 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: dankru » 31 sie 2009 08:04 am

ok
wielkie dzięki
dzisiaj się do nich odezwę

czy nie przenieśli się czasem do Janek ???

orzeł
Posty: 482
Rejestracja: 30 mar 2009 11:36 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: orzeł » 31 sie 2009 09:03 am

nie oni są na wsi pod piasecznem,robili kilka samochodów moim znajomym i jest OK,a cenowo sam widzisz pozdrawiam
są samochody i była pacifica

FunnyB
Posty: 19
Rejestracja: 21 lut 2009 04:27 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: FunnyB » 31 sie 2009 10:08 am

To Topgas przeniósł się do Janek
Pozdrawiam
Roman

dankru
Posty: 33
Rejestracja: 25 sie 2009 06:29 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: dankru » 31 sie 2009 12:49 pm

ok dzięki :)

poszukam coś może w mojej okolicy :)

dankru
Posty: 33
Rejestracja: 25 sie 2009 06:29 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: dankru » 03 wrz 2009 09:27 am

Biedrzycki ma swój zakład 10km za Słomczynem
jak dla mnie to za daleko

postanowiłem założyć instalację w Wyszogrodzie
kontakt i podejście do tematu jak dla mnie 100 % satysfakcji
a biorąc pod uwagę fakt, że widziałem jak montują instalację
do lexusa i Chryslera postanowiłem zaryzykować :)

dankru
Posty: 33
Rejestracja: 25 sie 2009 06:29 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: dankru » 09 gru 2009 09:37 am

postanowiłem zamontować instalację w Wyszogrodzie - montowali już wcześniej i obecnie też montują instalcję do chrysler-ów z okolic wawy i płocka
jak do tej pory wszystko jest ok :)

sadek
Posty: 5
Rejestracja: 30 sty 2012 10:16 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: sadek » 22 lut 2012 02:36 pm

Ja polecam zakład z Łasku ok 25km od łodzi ale warto do nich podjechać bo znają się na robocie i mają rozsądne ceny

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG Dobór instalacji opinie o instalacji”