Faza ciekła LPG ...

Dobór instalacji / warsztaty itp
Awatar użytkownika
dominik
Posty: 47
Rejestracja: 14 lis 2017 11:20 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód:
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 2

Faza ciekła LPG ...

Post autor: dominik » 16 lis 2017 11:56 am

verbea pisze:
25 wrz 2017 10:49 pm
4300 to chyba w fazie ciekłej? Ja 5 lat temu za stag 300 z butlą 60 kilka litrów płaciłem 3200
Tak z ciekawości - do czego zakładałeś w fazie ciekłej? do pentastara? jak rozmawiałem z gazownikiem o zakładaniu takiej instalacji do 300c (HEMI) to mówił, że oni takie zakładają jedynie do wtrysków bezpośrednich, a tym samym do takiego silnika tylko normalnie.

verbea
Posty: 1353
Rejestracja: 03 mar 2012 07:20 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Re: Szukam dobrego gazownika w pomorskim

Post autor: verbea » 18 lis 2017 03:14 pm

Do silnika 3,6 v6 bez problemu można zakładać w fazie ciekłej. Nie prawda że tylko do bezpośrednich wtrysków można zakładać instalację w fazie ciekłej. Wiele FIatów Freemont ma właśnie instalacje vialle

dexus
Posty: 412
Rejestracja: 08 sty 2015 02:00 pm
Lokalizacja: Czchów
Samochód: 300C 5,7 HEMI LPG
Postawił flaszek: 1
Dostał flaszek: 2

Re: Szukam dobrego gazownika w pomorskim

Post autor: dexus » 18 lis 2017 04:39 pm

Wtrysk fazy ciekłej można zakładać do każdego silnika, do bezpośredniego wtrysku są inne instalacje. Ciekawostką jest że faza ciekła podnosi moc samochodu.
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi.

Awatar użytkownika
dominik
Posty: 47
Rejestracja: 14 lis 2017 11:20 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód:
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 2

Re: Szukam dobrego gazownika w pomorskim

Post autor: dominik » 20 lis 2017 12:15 pm

Rozważam 300C z 5.7 HEMI - da się do niego tam założyć taką instalację?
Czy instalacje w fazie ciekłej już są w miarę rozwinięte i chodzi to bezawaryjnie? Kiedyś orientowałem się właśnie by założyć w Freemoncie, ale była to absolutna nowość.
hmmm, zastanawiam się czy to nie offtop i czy nie pisać PW :)

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Szukam dobrego gazownika w pomorskim

Post autor: M. » 20 lis 2017 12:27 pm

Po primo
Nie znam żadnego DOBREGO GAZOWNIKA W POMORSKIEM
Po secundo
Faktem jest, że ostatnie posty trzeba by traktować jako OFF i Bogiem a prawdą podlegają wydzieleniu jako nie związane z tematem
Po terzo
Jeśli już mam tutaj coś powiedzieć o LPG V generacji to ograniczeniem dla HEMI będzie nie sama instalacja - bo ona sobie bezproblemowo by poradziła, i jak dobrze zrobopna działałaby przez lata bezawaryjnie - ale pompa gazu - a jak się orientowałem 2 lata plus temu, to tutaj przy silniku 350KM nie sposób potańczyć i u mnie temat umarł śmiercią bohatera. Jak sprawdzałem nie było odpowiednio wydajnej pompy, a zakładanie dwóch zbiorników i dwóch pomp bezsensownie windowało koszty w obszary kosmosu.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Awatar użytkownika
dominik
Posty: 47
Rejestracja: 14 lis 2017 11:20 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód:
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 2

Re: Szukam dobrego gazownika w pomorskim

Post autor: dominik » 21 lis 2017 11:43 pm

Może na wstępie rzeczywiście może poproszę o wydzielenie z tego tematu - ja też o pomorskim nic nie wiem i o gazie, ale temat gazu 5gen jest dla mnie bardzo ciekawy, a taki się rozwija w temacie.

Ciekawe jest to z tym naddatkiem mocy dla LPG 5 gen, dawniej pokutowało, że na gazie pali więcej i szarpie, teraz, że niby nie jest tak super to dla silnika i gaz lotny to zanieczyszczenia. Kolejna generacja w swojej opinii tamten argument miała zniszczyć, a tu wychodzi jeszcze że doda mocy. Świetnie :) Nie dość że ekologiczniej i czyściej to jeszcze to :) Ile mocy może dodać? 5%? I czemu taki hejt jest na lpg skoro widać same plusy?

Co dokładnie windowało ceny tej instalacji z dwoma butlami? Same zbiorniki wyjdą chyba porównywalnie, pompa owszem dodatkowa potrzebna, ale to nie jest jakiś tak już wielki koszt. Wlew da się zrobić jeden i podzielić, żeby nie denerwować ludzi na stacji ;) Trzeba to jakoś specjalnie synchronizować, czy może drugi komputer?

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG Dobór instalacji opinie o instalacji”