Demontaż instalacji LPG

LPG regulacja użytkowanie spalanie itp
Bolo
Posty: 9
Rejestracja: 18 sie 2013 06:56 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Demontaż instalacji LPG

Post autor: Bolo » 18 gru 2013 08:02 pm

Witam, chcę pozbyć się LPG z auta. Nie mam zaufania do tego paliwa, podczas jazdy czuję się niepewnie, ciągle wydaje mi się, że za chwilę coś się zepsuje - jednym słowem - lipa. Czy ktoś z Was demontował już ten wynalazek? Na co powinienem zwrócić uwagę przy tej operacji?

Pozdrawiam

Robson 1
Posty: 45
Rejestracja: 23 lis 2013 10:46 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Robson 1 » 18 gru 2013 08:32 pm

Bolo, Tak na chłopski rozum pozbył bym się całego gazu z instalacji i pruć przewody wymontować butlę i cały osprzęt przy silniku :P

Ale zapytaj tych co montują instalacje,jak masz dobrą i sprawną może jeszcze co zarobisz na tej operacji ;)

Pozdrawiam Robert
Tylko Packa

Bolo
Posty: 9
Rejestracja: 18 sie 2013 06:56 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Bolo » 18 gru 2013 08:41 pm

Też tak to sobie wyobrażam. Natomiast nie bardzo wiem co zrobić z otworami np. po wtryskiwaczach.

marecki1999
Posty: 715
Rejestracja: 06 gru 2011 11:26 am
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Pacifica Limited 2017
Postawił flaszek: 10
Dostał flaszek: 1

Post autor: marecki1999 » 18 gru 2013 09:12 pm

a może lepiej nie demontować ....
a jak LPG Ci tak mocno przeszkadza, to chyba nic nie stoi na przeszkodzie abyś tylko na benzynie jeździł ?
a w przyszłości pamiętaj, że z instalacją gazową Łatwiej Ci będzie sprzedać autko
Nie jedź szybciej, niż twój Anioł Stróż potrafi latać ;)

nelson
Posty: 32
Rejestracja: 29 wrz 2013 12:36 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: nelson » 18 gru 2013 09:24 pm

Nie zgodze się że z instalacją łatwiej sprzedać, ja szukałem packi bez zatrucia moja znajoma również i z tego co wiem wiele osób szuka bez gazu a następnie montuje samemu,gdyż silnik jest zdrowszy gaz jest suchy i wiadono że mniej lub więcej niszczy silnik. Mi przez myśl przeszło żeby montować gaz ale naszczęście nie zrobiłem tego. Więc moim zdaniem skromnym bardziej wartościowe jest auto bez gazu ale każdy ma swoje zdanie. pozdrawiam

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Post autor: mpspycha » 18 gru 2013 09:55 pm

nie generalizowałbym w tej kwestii panowie

są klienci którzy szukają takiej są tacy co szukają innej - każdemu nie dogodzisz

ja przez długi czas byłem przeciwnikiem gazowania ale technika poszła na tyle do przodu
że doceniając postęp zmieniłem zdanie. (podobno tylko krowa go nie zmienia :mrgreen: )

Osobiście szukając auta nie wykluczałem zagazowanego, ale faktycznie wolałem nie ruszane i takie kupiłem, bardziej wychodząc z założenia że jak kupie z instalacją to będzie miała już ze dwa lub więcej latek więc i tak będzie wymagała doinwestowania lub unowocześnienia a zakładając samemu wiedziałem że wezmę model z wyższej półki ot na wszelki wypadek

tym nie mniej likwidacja instalacji to też nie taka całkiem prosta sprawa - gazownicy mają skłonność do dziurawienia auta jak ser szwajcarsji i trzeba będzie te dziury pozatykać :mrgreen: :mrgreen:
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG regulacja użytkowanie spalanie”