Szarpanie przy przełączaniu na gaz

keagen1
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2010 10:14 am
Lokalizacja:
Samochód:

Szarpanie przy przełączaniu na gaz

Post autor: keagen1 » 16 maja 2012 04:06 pm

Pomóżcie proszę czy to coś poważnego czy sam sobie z tym poradzę, rano wstaje wsiadam do cudeńka jedziemy do pracy a ona bidula zaraz po osiągnięciu wymaganej temperatury przepina się na gaz ale szarpiąc, po chwili to ustaje ale jest to powiem szczerze nie do zaakceptowania. Proszę o wskazówki i dziękuje z góry
Pozdrawiam Marcin

i jeszcze jedno, pozdrawiam wszystkich tych których ostatnio mijałem :-) moja jest na włocławskich tablicach, pzdr

Artekkkk
Posty: 279
Rejestracja: 18 maja 2009 12:16 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Artekkkk » 16 maja 2012 05:07 pm

Stawiam na reduktor tj. membrany do wymiany.
Mialem tak w landi renzo a nawet gasl po przelaczeniu na gaz.
Po wymianie reduktora wszystko w normie.

keagen1
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2010 10:14 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: keagen1 » 16 maja 2012 05:12 pm

czy to jest duży wydatek?

Awatar użytkownika
widlak
Posty: 1408
Rejestracja: 11 lis 2008 04:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Mazda CX9

Post autor: widlak » 16 maja 2012 10:30 pm

keagen1, ja bym jeszcze podjechał na regulację instalacji, jakie wtryski i ile przelatane masz na instalacji i może zacznij od odłączenia aku tak coby mapę benzynową odnowić i dopiero regulować naprawy mające na celu wymianę części zostawiłbym na potem zacznij od najprostszych rzeczy poczytaj było sporo na forum o tym.
Czego się nauczysz,
tego ci ogień nie spali,
woda nie zabierze,
złodziej nie ukradnie.

verbea
Posty: 1353
Rejestracja: 03 mar 2012 07:20 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: verbea » 17 maja 2012 06:52 am

Najpierw napisz ile kilometrów zrobiłeś na LPG. Bo parowniki teraz to inna bajka niż przed 10 laty gdzie membrany robiły się twarde po około 50000km. Czy po jeździe w trasie ze stałą prędkością po zatrzymaniu się na światłach spadają obroty bądź gaśnie? Ja ostatnio w innym aucie czyściłem wtryskiwacze (SGI) po czasem zadrżała na obrotach. Zacznij od wymiany filtrów i wyczyszcz wtryskiwacze (nie zaszkodzi bo filtry powinno się wymieniać często) i zrobisz to sam. Jeśłi to nie pomoże to dopiero szukaj dalej.
Pozdrawiam.
P.S to może ciebie wyprzedzałem na trasie do płocka?:)

keagen1
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2010 10:14 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: keagen1 » 17 maja 2012 09:19 pm

dzięki za cenne wskazówki, co do ilości kilometrów to jutro sprawdze bo szczerze mówiac nie wiem, napewno przyjrze się filterkom i odłącze na chwile akumulator, ciekawe. Mam nadzieję że to tylko niewielki kaszelek i będzie po sprawie. A co do Płocka to często jeździłem ostatnio do Warszawy, jeśli wyprzedzałeś morski kolor na włocławskich tablicach to byłem ja :-) Pozdrawiam

ferencsc
Posty: 1093
Rejestracja: 07 paź 2009 06:48 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: ferencsc » 21 maja 2012 09:29 am

o ile pamiętam to 1 maja Ja wyprzedzałem kolor morski w kierunku Sierpca ;) złota z naklejką klubową
Nowa jakość nowe auto

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG problemy z pracą instalacji”