LPG-problem z wyłączaniem sie gazu w czasie jazdy.

Andy Star
Posty: 26
Rejestracja: 03 lut 2012 06:51 am
Lokalizacja:
Samochód:

LPG-problem z wyłączaniem sie gazu w czasie jazdy.

Post autor: Andy Star » 02 sty 2014 09:33 am

Drodzy forumowicze. Powiem w miarę krótko co się dzieje. Strzelił mi pasek rozrządu. Po remoncie silnika( wszystko w najlepszym porządku) mam problem z instalacją. Zauważyłem zaraz po po odebraniu auta, że po przerzuceniu na gaz po jakimś czasie przeskakuje z gazu w stan "migania" a po kilku sekundach znowu jedzie na gazie. Dzieje się to niezależnie od obrotów. Jedyne co wyczaiłem, to to że kiedy jeszcze nie jest zagrzany potrafi jechać normalnie. Nie da się przejechać 5 km. bez conajmniej kilku takich dziwnych strzałów. Oczywiście udałem się z problemem do fachowców. Zaczęli od podłączenia instalacji do innej cewki, potem wymiany czujnika ciśnienia-nic to nie dało. Zalecają wymianę sterownika lub całej wiązki, zauważyli bowiem że podczas badania pracy instalacji mniej więcej w czasie jedenej minuty skaczą mu obroty 2 ,3 razy na ułamek sekundy z 750-800( co jest normą) na 4-6 lub 8 tys.!!!! i to właśnie wtedy instalacja się odłącza. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Jeśli tak, to proszę o kontakt tel: 604 970 438, bo wychodzę z siebie i staję obok:)

ferencsc
Posty: 1093
Rejestracja: 07 paź 2009 06:48 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: ferencsc » 02 sty 2014 09:39 am

Zmień gazownika , podjedź na instalatorów .
Nowa jakość nowe auto

macias920
Posty: 250
Rejestracja: 16 lip 2013 05:16 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: macias920 » 02 sty 2014 02:04 pm

Miałem podobny problem wymienilem sterownik, wtryski i nie przyniosło to zadnego efektu.
Przyczyną była pomieszana sekwencja na listwach wtryskowych.(zle wpięte przewody)
Ostatnio zmieniony 02 sty 2014 04:09 pm przez macias920, łącznie zmieniany 1 raz.
Pacyfica piękne auto!

Andy Star
Posty: 26
Rejestracja: 03 lut 2012 06:51 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Andy Star » 02 sty 2014 03:24 pm

Faceci do których jeżdże są ok. Nie mogę im nic zarzucić. Mają warsztat przy ulicy Słomianej. Popróbuję posprawdzać czy czasem mechanicy nie pozmieniali kolejności przy podłączaniu.

verbea
Posty: 1353
Rejestracja: 03 mar 2012 07:20 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: verbea » 02 sty 2014 04:06 pm

Jeśli silnik był wyciągany to może źle podpięli przewody. Tak czy inaczej gazownik powinien to ogarnąć.
U mnie po wyjęciu i zamontowaniu silnika też kulał na gazie ale podjechałem do swojego gazownika i się okazało że jeden z wtrysków był źle podpięty. 15 minut i robota zrobiona. Myślę że samo pisanie na forum nie pomoże więc najlepiej podjedź do innego gazownika i niech szuka.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 02 sty 2014 09:32 pm przez verbea, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
widlak
Posty: 1408
Rejestracja: 11 lis 2008 04:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Mazda CX9

Post autor: widlak » 02 sty 2014 08:15 pm

Andy Star, skoro nie masz nic do zarzucenia facetom ze Słomianej to może jednak warto zweryfikować swoje zdanie, mniemam że powiedziałeś im że silnik był wyciągany więc pierwsze co to powinni posprawdzać czy kolejność podłączenia wtrysków jest ok (mam na myśli kable) myślę że powinieneś im jeszcze raz oddać do oględzin ze wskazaniem na co mają zwrócić uwagę lub podjechać tam gdzie się na tym znają, a najlepiej będzie jak weźmiesz instrukcję podłączenia instalacji którą masz w łapkę i sam kolory posprawdzasz co może być problemem w zależności od tego gdzie poprzedni instalatorzy zrobili połączenia ale spróbować nie zaszkodzi kolor po kolorze i dojdziesz szam :) tak jak ty to zrobisz nie zrobi tego nikt :)
Czego się nauczysz,
tego ci ogień nie spali,
woda nie zabierze,
złodziej nie ukradnie.

Andy Star
Posty: 26
Rejestracja: 03 lut 2012 06:51 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Andy Star » 03 sty 2014 06:33 pm

Dzięki chłopaki. Teraz jestem na południu kraju to nic nie zrobię. Nikt nie montuje tu instalacji SEC więc nie ma nikogo z własciwym programem w kompie. Musze wrócić do Wawy. Dziękuję za zainteresowanie pomocą. Dzisiaj przyświeciłem jak zawory są podłączone i trochę to dla mnie magia. Poszukam instrukcji montażu, może tam coś będzie. Pozdro.

mesiek140
Posty: 201
Rejestracja: 09 gru 2008 05:52 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: S-550

Post autor: mesiek140 » 04 sty 2014 03:24 pm

Bardzo podobny objaw mialem w Aspenie. W sterowniku włączona była funkcja autoadaptacji i na skutek zmieniających się warunków atmosferycznych, drogowych lub stylu jazdy, sterownik korygował automatycznie ustawienia, przelączając się na benzynę. Pomogło wyłączenie tej funkcji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG problemy z pracą instalacji”