Silnik nie pracuje na LPG

MisiekErs
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwie 2015 11:11 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Silnik nie pracuje na LPG

Post autor: MisiekErs » 30 wrz 2015 12:18 am

Witam.
Problem polega na tym że po zatankowaniu gazu na pewnej stacji auto zaczęło przerywać, ale jeździło ( wcześniej wiedziałem żeby tankować tylko na markowych stacjach bo z tych "prywatnych" przy większych obrotach przełączało na benzynę oraz silnik nierówno pracował ). Teraz było tak samo, ale po kilkunastu km nagle przestało. Sprawiało wrażenie zarzucenia świec bo czuć było gaz a silnik nie wchodził w obroty a paliwo spalało się w tłumiku ( strzelało z tłumika). Instalacja KME z 2007. Nie robiłem jeszcze przeglądów i za mojej kadencji jeszcze nie byłem z tym autem u mechanika bo jest świeże w sumie, gdyż mam je od marca. Filtr gazu ciekłego wygląda ok a lotnego są 2, pierwszy pominąłem i został tylko pierwszy ( czekam na nowe) ale jest to samo. Czy jest możliwe że instalacja nie toleruje gorszego jakościowo gazu i trzeba go wypuścić? Na benzynie pracuje prawidłowo.

mikip1111
Posty: 35
Rejestracja: 31 lip 2013 09:24 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: mikip1111 » 30 wrz 2015 06:16 am

Miałem ostatnio podobny problem, (STAG 3000), przypuszczam, że wyskakuje Tobie błąd p0300, na gazie ledwo się toczyła.
nie pomogła wymiana filtrów,
u mnie wymienione zostały oba reduktory oraz z ostrożności wszystkie węże (jeden miał pęknięcia)
można czyścić reduktory, ale różnie to bywa z późniejszą eksploatacją, a finansowo różnica może 200 pln,
przyczyną pewnie był gaz różnej jakości.... latem trzeba czasem w jakiejś dziczy tankować
na benzynie wszystko było ok,
na forum jest opisana metoda jak to czyści się instalację wlewając do przewodów środek do czyszczenia gaźników, niestety u mnie nie zadziałała, mogło być już zbyt brudno....
po serwisie Packa hula aż miło

Awatar użytkownika
widlak
Posty: 1408
Rejestracja: 11 lis 2008 04:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Mazda CX9

Post autor: widlak » 30 wrz 2015 08:18 pm

MisiekErs, pewnie zaciął się zawór przy butli od syfu trzeba spuścić gaz i wymontować zawór i wyczyścić a potem zakup środek do czyszczenia instalacji i zatankuj do zbiornika jak bardzo zabrudzona instalacja to powtórzyć wlewanie środka do zbiornika.

A może zatankowali ci samego powietrza albo co najgorsze sporo wody i po prostu nie masz gazu :)
Czego się nauczysz,
tego ci ogień nie spali,
woda nie zabierze,
złodziej nie ukradnie.

MisiekErs
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwie 2015 11:11 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: MisiekErs » 02 paź 2015 10:20 pm

Chyba jednak odwiedzę gaziarza. Już miałem spuścić gaz i zatankować nowy ale nie będę robił scen zadymiania okolicy ciekłym propanem :) A spotkał się ktoś z Was w z tym że gaz był złej jakości i trzeba było się go pozbyć?

MisiekErs
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwie 2015 11:11 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: MisiekErs » 15 paź 2015 09:57 pm

Problem był taki jak opisał kolega mikip1111 tzn. do wymiany reduktor i przewody.
Dzięki Koledzy!!!!
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG problemy z pracą instalacji”