Kredytowanie Pacificy

Sprawy związane z zakupem auta ubezpieczenia, przerejestrowania itp
Żuko
Posty: 61
Rejestracja: 25 mar 2013 03:46 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Kredytowanie Pacificy

Post autor: Żuko » 06 lip 2013 04:26 pm

Witam.
Jako że chce skredytować swój pojazd mam pytanie....
Czy w umowie kupna sprzedaży jest potrzeba dla banku wpisanie przebiegu samochodu?
Bank w którym chce skredytować Pacifice ma następującą procedurę:
1. mam już potwierdzoną przez bank zdolność kredytową i aby przelali sprzedawcy pieniądze proszą najpierw o przyniesienie do banku umowę kupna sprzedaży i podpisuję z nimi kredyt.
2. muszę zarejestrować samochód na siebie, ubezpieczyć i pokazać im wszystkie te kwity
3. dopiero wtedy przelewają pieniądze sprzedającemu.

jest to normalna procedura, czy się czegoś za bardzo czepiam? jak powiedziałem sprzedającemu że najpierw zarejestruje samochód na siebie a później bank przeleje mu kasę to się lekko zdziwił...

I jeszcze jedno. podatek 2%
muszę uiścić opłatę przed rejestracją samochodu, czy mogę to spokojnie zrobić po...?

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Post autor: tedi » 06 lip 2013 05:36 pm

Żuko pisze:jest to normalna procedura, czy się czegoś za bardzo czepiam? jak powiedziałem sprzedającemu że najpierw zarejestruje samochód na siebie a później bank przeleje mu kasę to się lekko zdziwił...
Są to naturalne praktyki każdy Bak właśnie w taki oto sposób jak opisałeś udziela kredytu. A sprzedającemu się nie dziw bo to tak wygląda jak byś chciał go oskubać bez kasy przerejestrować auto na siebie. Po za tym wytłumacz mu to wszystko na spokojnie i zaznacz że bank na jego nazwisko wystawi Promesę potwierdzającą twoją zdolność jak i fakt że jak dokonasz przerejestrowania auta i ubezpieczysz to on niezwłocznie dostanie przelew na wskazane konto. A Paca zapewne i tak zostanie u sprzedawcy wyda ci ją po otrzymaniu przelewu.
pozdrawiam. tedi

Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy.
Od dużego silnika lepszy jest.......większy silnik :))))))))))))
www.autopiekuta.pl

verbea
Posty: 1353
Rejestracja: 03 mar 2012 07:20 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: verbea » 06 lip 2013 11:24 pm

Miałem taką sytuację jako sprzedający. Drugi raz tego nie powtórzę. To był bank santander. Promesa nie była sprecyzowana a dokumenty trzeba było oddać i podpisać umowę. Poza tym bank wyliczył kwotę ubezpieczenia AC dla tego auta a ubezpieczyciel twierdził że jest za wysoka ( a ja czekałem na kasę z samochodem w garażu ale bez tablic i dokumentów) Procedura trwała ponad 2 tygodnie a miało być 3 dni.
Pozdrawiam
Na uiszczenie podatku masz 30 dni od daty zakupu.

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 07 lip 2013 12:02 am

Żuko,
Z tego co pamiętam Ty masz kontakt z bankiem zielonym. Jeśli tak to zgadajmy się a może cos pomogę. W następnym tygodniu pewnie będę na Śląsku więc mogę pchnąć sprawę w centrali GNB od kredytów samochodowych.
A PCC-1 płacisz przy umowie kupna-sprzedaży. Jeśli kupujesz z fakturą VAT to PCC-1 nie tyka Cię w żadnej mierze.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Ttomi1
Posty: 149
Rejestracja: 28 lut 2011 01:51 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Ttomi1 » 07 lip 2013 03:47 pm

Żuko,
te 2% to w zależności od Twego wydziału komunikacji np w łodzi bez świstka z us nie zarejestrujesz a dla odmiany w gdyni czy wejherowie nikt o to nie pyta więc musisz sam sprawdzić!
pozdrowionka :D
Mam Packę i nie zawaham się jej użyć :)

Żuko
Posty: 61
Rejestracja: 25 mar 2013 03:46 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Żuko » 08 lip 2013 12:17 am

Panowie
Dzięki bardzo za zainteresowanie tematem i cenne odpowiedzi. Podpisałem dzisiaj umowę kupna/ sprzedaży Pacificy, w środę jestem umówiony na rejestracje w urzędzie.
Mam nadzieje że załatwię wszystko w jeden dzień i sprzedający dostanie pieniądze do piątku. Mariusz dzięki bardzo za kolejną propozycje pomocy. Mam już sporządzoną ofertę a właściwie to umowę, którą muszę teraz tylko podpisać, więc już nie będę mieszał i dokończę to z kobitą która mi to ogarnia, ale jeszcze raz dziękuję. I tak masz już u mnie szkło za dotychczasową pomoc więc jak się zobaczymy podziękuję raz jeszcze osobiście :)
Zapytam jeszcze... w jakiej wersji kupuję samochód? :) na pewno nie limited, ale to 2006 rok z silnikiem 3,5L 4x4 z kanapą w skórze, nawet z regulacją lędzwiową fotela kierowcy, plus podgrzewanie tegoż fotela, odtwarzacz dvd, bez monitorka. No ale z drugiej strony ma manualna klimę, a komputer pokładowy zaczyna się i kończy na zmianie z mil na km..., bez zegarka. Rozumiem że określenie wersji jest potrzebne do ubezpieczenia?
Dzięki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 08 lip 2013 01:10 am

Żuko,

Na mój gust to BASE z lekkim doposażeniem
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

czarny góra
Posty: 595
Rejestracja: 28 sie 2010 03:57 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: czarny góra » 08 lip 2013 05:16 pm

jednym słowem:witamy kolejnego posiadacza Pacyficy

i życzymy przyjemnej jazdy !!!!

Żuko
Posty: 61
Rejestracja: 25 mar 2013 03:46 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Żuko » 11 lip 2013 11:01 pm

Uf... już wszystko załatwione. samochód w końcu stoi w garażu :) teraz tylko wymienić rozrząd, płyny, uszczelnić tylny most, założyć Instalacje gazową i śmigać :)
dzięki i pozdrawiam :)

bielaw
Posty: 145
Rejestracja: 27 kwie 2013 06:28 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: bielaw » 12 lip 2013 07:58 am

Gratulacje.w końcu po wielkich poszukiwaniach.
Teraz sie pochwal co za piekną bestie trzymasz w garażu zmieniając profil z omegi na jedyny słuszny w tym forum.
ps.
miłego wydawania kasy na nowa panią.
Pacifica Ăźber alles!!!!

Żuko
Posty: 61
Rejestracja: 25 mar 2013 03:46 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Żuko » 12 lip 2013 10:45 am

Mam nadzieję że moje wydatki skonczą sie w najbliższym czasie na tych zaplanowanych związanych z zakupem samochodu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przejestrowane Ubezpieczenie itp”