Zablokowany lewarek biegów pacifica 4.0

opisy napraw, przeróbek, instrukcje krok po kroku
Krzysrambo86
Posty: 29
Rejestracja: 23 maja 2020 05:34 am
Lokalizacja: Puławy
Samochód: Pacifica 4.0 2008
Dostał flaszek: 2

Zablokowany lewarek biegów pacifica 4.0

Post autor: Krzysrambo86 » 07 sty 2021 03:35 pm

Witam. Podzielę się z wami moim problemem, nie znalazłem podobnego tematu dlatego opiszę swoją sytuację, a jeśli był temat to chyba źle szukałem. Otóż po odpaleniu nie dało się wrzucić żadnego biegu, noga na hamulec i nic, po zdjęciu chromowanej ramki i wciśnięciu zabezpieczenia w prawym dolnym rogu-dalej nic. Problemem okazało się mocowanie wybieraka skrzyni, ułamało się ucho trzymające sprężynkę. Rzecz błacha ale jeśli komuś stanie się to np gdzieś w trasie na cpn czy innym postoju, gdy trzeba jechać a tu taki zonk. Całe szczęście da się wrzucić bieg nawet jak jesteśmy daleko od domu. Podepnę link w którym będzie pokazane jak to zrobić, i jak to naprawić. Do naprawy trzeba będzie rozebrac tunel ale to w sumie 30 min pracy i złożone. Ja tym razem zmieniłem te mocowanie nie na plastik jak było tylko na aluminium jakieś, ponoć ma całkowicie wyeliminować taką usterkę w przyszłości.dla zainteresowanych, ja założyłem Dorman 924-706. Pozdrawiam
https://youtu.be/C_xeFzeit8A
https://youtu.be/yHFqa5eO4NE

Heniek01
Posty: 183
Rejestracja: 30 lis 2009 07:28 pm
Lokalizacja: Poznań-Kielce
Samochód: FWD4.0LIMITED08
Dostał flaszek: 2

Re: Zablokowany lewarek biegów pacifica 4.0

Post autor: Heniek01 » 18 sty 2021 12:15 pm

Inaczej- wystarczy w plastikach nawiercić niewielkie otwory i zamocować sprężynkę niewielkimi śrubeczkami i hula -przerobione dzięki djmartinez.

Awatar użytkownika
kampus77777
Posty: 6
Rejestracja: 10 sie 2020 10:02 pm
Lokalizacja: Bytom
Samochód: Chrysler Pacifica 4.0 2008 Limited (FWD, LPG)

Re: Zablokowany lewarek biegów pacifica 4.0

Post autor: kampus77777 » 19 sty 2021 03:25 pm

Ja u mnie poradziłem sobie przymocowując sprężynkę na opasce zaciskowej :) trzyma solidnie i tak już jeżdżę dłuższy czas. Swoją drogą jakość wykonania mechanizmu lewarka i tych plastików woła o pomstę do nieba. A wystarczyło zamiast plastiku użyć metalu.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ

Wróć do „SAM TO ZROBIĘ ”