Odrestaurowanie wyblakłej listwy podszybia

@di
Posty: 347
Rejestracja: 29 sie 2011 08:39 am
Lokalizacja: Gdynia
Samochód:

Odrestaurowanie wyblakłej listwy podszybia

Post autor: @di » 30 gru 2013 08:01 am

I tak, na podstawie m.in. tego co wyczytałem na naszym forum zająłem się w ostatnim czasie plastykem wyblakłym po szybą przednią (daewoo nubira style).
A rzecz omawiana miała się u mnie tak :/ :
Obrazek
Żeby zdemontować badziew (mowa a plastyku przed malowaniem), zdejmujemy osłonki z ramion wycieraczek przy użyciu nóżyka i patrzymy co widzimy:
Obrazek
Nasadki metryczka 15 i demontujemy obydwie nakrętki następnie pociągamy za ramie wycieraczki i zdejmujemy z wypustu, po zdemontowaniu od wewnątrz mamy literki, np.:
Obrazek
"Py" - strona pasażera, "Dy" - strona kierowcy, przydaje się przy montażu ;)
Sam badziew trzyma sie na 10 zatrzaskach, 2 plastikowych pinach na krawędziach i 2 gumowych pinach na gumach przymocowanych do nadkoli, poniżej foto, niebieskie to zatrzaski, czerwone plastikowe piny na bokach:
Obrazek
Foto gumowych pinów montowanych na nadkolach:
Obrazek
Ja demontowalem w taki sposób że zacząłem odciągać badziew na środku i wyskakiwał z zatrzasków, na krawędziach również odciągałem i nie demontowałem wcale 2 pinów na krawędziach - nie pouszkadzałem ich, przy odciaganiu wyskoczyły i tyle miałem je w ręku.
Jedyne co można zdemontować przed malowaniem to guma uszczelniająca od maski i ją zdjąłem - malowałem do krawędzi tej uszczelki. Badziew wykleiłem taśmą przed malowaniem i dokładnie odtłuściłem benzyną ekstrakcyjną. Po zabezpieczeniu mamy coś takiego:
Obrazek
Kratek nie malowałem tylko je zakleiłem. Malowałem również 2 piny na krawędziach a dokładnie ich łby.
W kuchni żonki znalazłem farbę strukturalną dinitrol 820 kolor czarny :P :
Obrazek
Malowałem w sumie 3 warstwy i wyszło tak:
Obrazek
Przed montażem i po :8 :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Chyba najlepiej montować od dołu ("przez silnik"), przy zakładaniu ramion wycieraczek trzeba zwrócić uwagę aby odpowiednio nasuwać ramiona co by było tak jak przed demontażem - chodzi o kąt ustawienia ramion.
Ps. Przy montażu uważajcie na narożniki nowopomalowanej osłony mogą się porysować o krawędź maski - najlepiej czymś zabezpiczyć, ogacić lub etc.

Wyszło bardzo bardzo najs.

Joł!
[i]Col. John 'Hannibal' Smith: I love it when a plan comes together.[/i]

@di
Posty: 347
Rejestracja: 29 sie 2011 08:39 am
Lokalizacja: Gdynia
Samochód:

Post autor: @di » 11 wrz 2014 09:43 am

Update: po lecie listwa wyblakła i już wyglada prawie jak oryginał :8
Także nie udało się poprawić fabryki :8 przynajmniej tym specyfikiem...

Pozdro :!:
[i]Col. John 'Hannibal' Smith: I love it when a plan comes together.[/i]

Awatar użytkownika
pach
Posty: 1570
Rejestracja: 13 maja 2014 06:15 pm
Lokalizacja: KS m.KR
Samochód: 4.0 AWD Ltd 2007
Postawił flaszek: 10
Dostał flaszek: 11

Post autor: pach » 11 wrz 2014 10:11 am

Ja raz na czas stosuję m.in. do tego : Winyl-TP-49.
Jest to wg moich doświadczeń z różnymi tego typu płynami
- skuteczny preparat do takiej konserwacji.

Wiecej - w podobnym watku:
Wyblakłe plastiki http://www.pacificaforum.pl/viewtopic.php?t=268
Pozdrawiam.
Race fast, safe caR

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria / oświetlenie / itd”