czujnik swiateł

Kwinto_HK
Posty: 97
Rejestracja: 03 sty 2009 08:14 am
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

czujnik swiateł

Post autor: Kwinto_HK » 17 lut 2009 12:38 pm

Po wielu dyskusjach i rozważaniach z uczestnikami forum , udało mi się dziś zlokalizować czujnik światła który włącza lub wyłącza światła w pozycji AUTO, otóż znalazłem go przy mocowaniu lusterka , w miejscu gdzie jest przyklejony do szyby , przychodzi plastikowa obudowa tego mocowania , z lusterka prowadzi do niej przewód, zdjąłem tą atrapę i od strony szyby jest czujka , zakleiłem czarną taśmą i gotowe ! , teraz ustawiłem wyłącznik świateł na AUTO i zapominam o włączaniu i wyłączaniu świateł.
Pozdrawiam.

zminiłem post - warmik

szunaj60
Posty: 596
Rejestracja: 26 lis 2008 02:29 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: szunaj60 » 21 lut 2009 09:51 am

Dzięki Kwinto_HK myślę że już nie zapącę mandatu za :Nie manie świateł::-)

RyszardB68
Posty: 32
Rejestracja: 25 sie 2009 06:39 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: RyszardB68 » 17 paź 2009 02:11 pm

Kwinto napisz które lusterko te wewnątrz? i co trzeba zrobić żeby dobrać się do tego czujnika świateł?
Joanna

Kwinto_HK
Posty: 97
Rejestracja: 03 sty 2009 08:14 am
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: Kwinto_HK » 17 paź 2009 03:09 pm

wewnątrz mamy tylko jedno lusterko , przyklejone do przedniej szyby , w którym kierowca może sprawdzić co się dzieje za nim , w niektórych wersjach w tym lusterku zamontowany jest system Uconnect , mam nadzieję że wyczerpująco objaśniłem. W miejscu gdzie jest przyklejony do przedniej szyby jest czarna plastikowa osłona , należy ją delikatnie zdjąć i od środka ukarze się nam tak bardzo poszukiwany czujnik.
Zaklejamy , najlepiej czarną (bo białą będzie widać stojąc przed samochodem) taśmą i po krzyku.
Mam nadzieję RyszardB68 , że udało mi się dokładnie i obrazowo to opisać , gdybyś jeszcze miał problemy to prześlę kilka fotek , ale na pewno sobie poradzisz.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria / oświetlenie / itd”