Pacifica 2017 - Demontaż środkowej konsoli pomiędzy przednimi fotelami

euzebiuszek
Posty: 5
Rejestracja: 10 lut 2019 03:55 pm
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Pacifica Touring L Plus
Dostał flaszek: 2

Pacifica 2017 - Demontaż środkowej konsoli pomiędzy przednimi fotelami

Post autor: euzebiuszek » 10 lut 2019 08:32 pm

Ostatnio natknąłem się na "drobny" problem z niedomykającym się dolnym schowkiem w środkowej konsoli.
Na początku nie chciał się zamknąć i sam się wysuwał aż w końcu zablokował się w pozycji na pół wysuniętej i w żaden sposób nie można było go ruszyć. A przez to nie można było schować foteli drugiego rzędu, gdyż schowek blokował podnoszoną podłogę.
Obrazek
Niestety aby to naprawić trzeba zdemontować całą konsolę.
Na youtube
https://www.youtube.com/watch?v=8hFN6NB ... r_embedded
znalazłem poglądowy filmik, który informował, że aby ją zdemontować niestety potrzeba dużo czasu i wymagane jest zdemontowanie przednich foteli. Niestety to prawda. W moim przypadku zajęło to ok. 4,5 godziny pracy. Pewnie da radę zrobić to szybciej, ale ja robiłem to na spokojnie i rozpoznawałem elementy aby czegoś nie uszkodzić.
Na podanym wyżej filmie jest informacja, że do demontażu przednich foteli niezbędne jest zdemontowanie foteli drugiego rzędu. Mi udało się to zrobić bez ich demontażu.
Aby zdemontować przednie fotele należy najpierw zdemontować tylną podłogę, a wcześniej boczne plastiki. I tak:

Na początek demontujemy plastiki zaczynając od czarnego na słupku bocznym odczepiając przy okazji kostkę z przycisku do cofania fotela (w zależności od wyposażenia), następnie plastik przy fotelu drugiego rzędu a na końcu długi plastik aż do fotela pasażera. Plastiki są na zaczepach więc wystarczy je delikatnie podwadzić. Podwadzać powinno się plastikowym elementem, ale ja używałem do tego płaskiego śrubokręta i nie narobiłem szkód. Po zdjęciu plastików powinno to wyglądać tak:
Obrazek
Obrazek

Następnie należy zdemontować podnoszoną podłogę przed fotelami drugiego rzędu. W tym celu odkręcamy najpierw zamek zwalniający część podłogi poprzez odkręcenie śrub 1 i 2 (torx) oraz odpięcie linki z zaznaczonych zaczepów a następnie należy odkręcić zawiasy 3 i 4, które trzymają podłogę. Najlepiej użyć klucza nasadowego 9mm:
Obrazek
Podczas ponownego montażu należy zawiasy podgiąć aby się łatwiej dokręcały. Są to zawiasy sprężynujące, które łatwo się otwierają ale trudno zamykają i jeśli są wyprostowane to ciężko przykręcić śruby z powrotem.

Po zdjęciu podłogi należy odkręcić ramę na której opiera się podłoga. Do tego celu używamy klucza nasadowego 10mm. Śruby oznaczone jako 1, 2 i 3 schowane są pod plastikowymi kapselkami, które należy podwadzić śrubokrętem:
Obrazek

Mamy teraz dostęp do tylnych śrub fotela przedniego. Odkręcenie ramy było niezbędne gdyż śruby fotela są schowane pod tą ramą gdzie o ile dostęp do śrub jest bez odkręcania ramy, o tyle nie wykręci się ich gdyż są za długie dlatego odkręconą ramę można unieść co da nam możliwość wykręcenia śruby. Demontujemy plastiki zakrywające szyny fotela i odkręcamy śruby fotela. Klucz nasadowy 15:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Odkręcamy śruby fotela z przodu:
Obrazek
i odpinamy kostki:
Obrazek
Można bez odpinania kostek pozostawiając fotel na miejscu, ale po jego całkowitym wyjęciu jest zdecydowanie łatwiej działać dalej z konsolą.

Mamy wreszcie dostęp do dolnego mocowania konsoli:
Obrazek
Plastik podwadzamy i mamy dostęp do śrub które odkręcamy:
Obrazek
Dla dostępu od strony kierowcy postępujemy adekwatnie z tą różnicą, że nie musimy już całkowicie demontować fotela i wystarczy odkręcenie tylnych i przednich śrub i odchylenie fotela:
Obrazek

Pozostaje już tylko odkręcenie śrub z przodu konsoli:
Obrazek
Konsolę wysuwamy do tyły kabiny. Odpinamy jeszcze kable z przednich gniazdek i konsola jest wolna.

Zdjęcie po zdemontowaniu konsoli:
Obrazek
Jak widać konkretna demolka wewnątrz.

Tak wygląda konsola od dołu:
Obrazek
Należy teraz wymontować dolny schowek. W tym celu należy odkręcić śrubę zaznaczoną strzałką (z dwóch stron) a następnie należało by rozbierać konsolę od góry aby dostać się do zaznaczonych śrub:
Obrazek
Na szczęście da się odgiąć blokujący plastik na tyle aby odkręcić śruby. Dla śruby 1 można użyć bita na kluczu nasadowym, natomiast dla śruby 2 trzeba już tylko samego bita wraz z kombinerkami:
Obrazek
Na szczęście śruby nie są mocno dokręcone.

Po zdemontowaniu dolnego schowka widać, że nie chciał się zamknąć gdyż urwany był ostatni zaczep:
Obrazek

Przystępujemy do demontażu czarnego elementu. W tym celu odkręcamy śruby zaznaczone strzałkami:
Obrazek

Widać teraz dlaczego zablokował się w środkowym położeniu. Linka od uchwytu w jakiś cudowny sposób wypięła się z zatrzasku:
Obrazek

Montujemy ją na swoje miejsce:
Obrazek
Niestety już po zmontowaniu wszystkiego uświadomiłem sobie, że skoro już raz się wypięła to i może za chwilę znów to zrobić i robotę trzeba będzie powtarzać. Dlatego proponuję zaślepić wejście linki tak aby nie mogła sama wyjść.

Teraz mamy widok na wszystkie zaczepy:
Obrazek

Tak wygląda zaczep po przyspawaniu:
Obrazek

A tak po zamontowaniu z powrotem czarnego elementy od schowka:
Obrazek
Widać, że już zapina się poprawnie.

Pozostaje już tylko zmontowanie wszystkiego w odwrotnej kolejności :D

Jak już pisałem wcześniej dobrze by było wydzielić dział dotyczący Pacifiki 2017 ale to już decyzja Admina.

Awatar użytkownika
pach
Posty: 1570
Rejestracja: 13 maja 2014 06:15 pm
Lokalizacja: KS m.KR
Samochód: 4.0 AWD Ltd 2007
Postawił flaszek: 10
Dostał flaszek: 11

Re: Pacifica 2017 - Demontaż środkowej konsoli pomiędzy przednimi fotelami

Post autor: pach » 11 lut 2019 10:19 am

Gratulacje zakupu i bardzo dobrej fotorelacji z naprawy :D
Oczywiście, oby ich (napraw) było potrzebnych jak najmniej,
ale jeżeli już, to zapraszamy do kolejnych publikacji na F.
Pozdrawiam.
Race fast, safe caR

przemy_slav
Posty: 449
Rejestracja: 14 maja 2014 12:46 pm
Lokalizacja: Pruszków
Samochód: 2007 Pacifica 4.0 FWD LPG, 2008 Sebring 2.4
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 6

Re: Pacifica 2017 - Demontaż środkowej konsoli pomiędzy przednimi fotelami

Post autor: przemy_slav » 12 lut 2019 12:00 am

Wow, świetna fotorelacja! Gratulacje za udaną naprawę i chęć podzielenia się z innymi!
Moja Pacifica http://forum.chryslerforum.pl/viewtopic.php?f=123&t=4808

euzebiuszek
Posty: 5
Rejestracja: 10 lut 2019 03:55 pm
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Pacifica Touring L Plus
Dostał flaszek: 2

Re: Pacifica 2017 - Demontaż środkowej konsoli pomiędzy przednimi fotelami

Post autor: euzebiuszek » 23 lut 2019 07:01 am

Widzę, że zdjęcia tak często były ściągane, że fotosik.pl zablokował do nich dostęp i żąda kasy za odblokowanie :-)
Czy ktoś w Was zna inny serwis, na którym można zamieścić "bardziej za darmo" zdjęcia?

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Pacifica 2017 - Demontaż środkowej konsoli pomiędzy przednimi fotelami

Post autor: M. » 23 lut 2019 11:14 am

Pisząc posta możesz dodawać załączniki - uwaga - są ograniczenia w zakresie wielkości i formatu oraz druga uwaga - znajdą się na końcu wpisu w kolejności odwrotnej niż dodawane. każdy załącznik możesz opatrzyć komentarzem zgodnie z polami bazy.
Druga opcja to wykorzystanie naszego portalu, o którym jak widzę mało kto pamięta. Wstawione tam obrazy możesz linkowac w poście analogicznie jak z fotosika.
Załączniki
Zalacznik.jpg
Portal.jpg
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

andrzej sdl
Posty: 271
Rejestracja: 29 mar 2018 05:49 pm
Lokalizacja: Siedlce
Samochód: Chrysler Pacifica
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 8

Re: Pacifica 2017 - Demontaż środkowej konsoli pomiędzy przednimi fotelami

Post autor: andrzej sdl » 23 lut 2019 12:40 pm

euzebiuszek pisze:
23 lut 2019 07:01 am
Czy ktoś w Was zna inny serwis, na którym można zamieścić "bardziej za darmo" zdjęcia?
Używalem tego serwisu
http://naforum.zapodaj.net/
i tego
https://ifotos.pl/
Chrysler Pacifica 4,0 AWD,2007 r
LPG Stag 300 ISA II

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze / fotele / audio / navigacja itd”