Malowanie zderzaków Raptorem U-POL - co myślicie ?

Wszystko na temat tuningu mechanicznego, optycznego i elektronicznego
sebbla
Posty: 76
Rejestracja: 29 gru 2014 06:28 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Samochód: Chrysler Pacyfica Limited AWD 4.0

Malowanie zderzaków Raptorem U-POL - co myślicie ?

Post autor: sebbla » 02 paź 2016 08:31 am

Witam
ponieważ w mojej wsi ludziska nie potrafią jeździć i parkować to moja packa robi się coraz bardziej poobijana. Wpadłem więc na pomysł polakierowania zderzaków , listew na progi i listew na drzwiach czrnym Raptorem U-POL. Chromowane elementy zaczynają się łuszczyć więc pomalował bym je na czarny mat. Pozostała by jeszcze "na później" malowanie grila i felg. Co o tym myślicie
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 am przez sebbla, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pach
Posty: 1570
Rejestracja: 13 maja 2014 06:15 pm
Lokalizacja: KS m.KR
Samochód: 4.0 AWD Ltd 2007
Postawił flaszek: 10
Dostał flaszek: 11

Post autor: pach » 02 paź 2016 09:38 am

Pozdrawiam.
Race fast, safe caR

Awatar użytkownika
Jędrek
Posty: 1009
Rejestracja: 11 lip 2015 04:21 pm
Lokalizacja: Dęblin
Samochód: Pacifica 4,0 z 2008r.
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 5

Post autor: Jędrek » 02 paź 2016 11:31 am

Nie dajmy się zwariować . Ten Raptor U-POL świetnie wygląda ale na pojazdach "roboczych" ; pickupy czy terenówki do off roadu . Widziałem w TV program motoryzacyjny w trakcie którego całego pickupa malowano tego typu specyfikiem i odbiorca był z tego bardzo zadowolony bo pojazd był przeznaczony do prac budowlanych .Natomiast stosowanie go na pojeździe typu Paca , pojeździe zaliczanym raczej do pojazdów luksusowych jest grubym nieporozumieniem . Tak ja uważam . Jeśli już plastyki malować to na kolor nadwozia , tak jak w wersjach "limited" czy "ss" . No ale to Twój pojazd i zrobisz co uważasz - nawet dziwadło :/ ;(
Paca 4,0l SS z 2008r Pb + Lpg .

sebbla
Posty: 76
Rejestracja: 29 gru 2014 06:28 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Samochód: Chrysler Pacyfica Limited AWD 4.0

Post autor: sebbla » 02 paź 2016 12:52 pm

wyglądało by podobnie jak w pacy z linku tylko że ja myśle o malowniu całych zderzaków.... żona właśnie wyraziła swoje zdanie "nie podoba mi się"

Awatar użytkownika
Jędrek
Posty: 1009
Rejestracja: 11 lip 2015 04:21 pm
Lokalizacja: Dęblin
Samochód: Pacifica 4,0 z 2008r.
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 5

Post autor: Jędrek » 02 paź 2016 02:32 pm

sebbla pisze: żona właśnie wyraziła swoje zdanie "nie podoba mi się"
W pełni popieram zdanie małżonki . Czy chcesz aby plastyki w Twojej Pacy wyglądały tak jak na ponizszym zdjęciu ?????
Załączniki
raptor.PNG
Paca 4,0l SS z 2008r Pb + Lpg .

sebbla
Posty: 76
Rejestracja: 29 gru 2014 06:28 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Samochód: Chrysler Pacyfica Limited AWD 4.0

Post autor: sebbla » 02 paź 2016 05:07 pm

właśnie tak chciałem zrobić... Już mi żona wybiła to z głowy.

Awatar użytkownika
Jędrek
Posty: 1009
Rejestracja: 11 lip 2015 04:21 pm
Lokalizacja: Dęblin
Samochód: Pacifica 4,0 z 2008r.
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 5

Post autor: Jędrek » 02 paź 2016 06:25 pm

sebbla pisze: Już mi żona wybiła to z głowy.
Mądra Kobieta !! :mrgreen:
Paca 4,0l SS z 2008r Pb + Lpg .

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 02 paź 2016 08:42 pm

Obrazek
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

Patrycy
Posty: 767
Rejestracja: 23 maja 2013 11:54 pm
Lokalizacja: Rybnik
Samochód: Chrysler 300C

Post autor: Patrycy » 02 paź 2016 09:22 pm

zyga - daj spokój! Żona chłopa zaraz pobije jak jej to pokaże! :mrgreen:
sebbla pisze:Chromowane elementy zaczynają się łuszczyć więc pomalował bym je na czarny mat. Pozostała by jeszcze "na później" malowanie grila i felg. Co o tym myślicie
Wiesz co....moje poparcie masz :mrgreen: Nie urażając nikogo, mi się wszystko w kolorze nadwozia nie podoba..może dlatego, że tak nie mam :P
Ja malowałem doły zderzaków, grill, emblemat maski, podszybie na czarny mat...delikatna struktura. Nie taka jak Raptor, to faktycznie mogłoby być nie do końca fajne...o ile na zderzakach mogłoby być ok, to na grillu już niekoniecznie...ale swoje marzenia trzeba spełniać :mrgreen:..acha...felgi malowałem proszkowo na najzwyklejszy czarny mat.

Moja wygląda mniej więcej tak jak na fotkach w linku poniżej (jest tam kilka fotek, na których coś widać)...a piszę, mniej więcej, bo wczoraj oddałem do lakiernika...takie tam malowanie pół auta :mrgreen:

http://www.pacificaforum.pl/viewtopic.php?t=5113

sebbla
Posty: 76
Rejestracja: 29 gru 2014 06:28 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Samochód: Chrysler Pacyfica Limited AWD 4.0

Post autor: sebbla » 03 paź 2016 10:01 am

Zyga - wygląda za***iście...

Patrycy pisze:zyga - daj spokój! Żona chłopa zaraz pobije jak jej to pokaże! :mrgreen:
Spokojnie moja żona to najlepsza żona na świecie :-D nie zabije


Ja mam felgi 19" te z plastikowymi chromami... więc malowanie nie takie proste. Mam też na zimę 17" i te na wiosnę odrestauruje.

Zgłębiłem temat i raptor występuje w dwóch wariantach. Czarny i baza do dodawania pigmentu. Muszę się dowiedzieć czy jest możliwość uzyskania jeszcze głębszej czerni. Można też raptora rozcieńczyć i wtedy wychodzi drobniutki baranek.
Mój tylni zderzak jest cały obdrapany i poobcierany przez ludzi na parkingu ponad to w zimę jak padł mi czujnik parkowania to zaatakował mnie wściekły słupek i się róg wgniótł. Już wyprostowałem ale jest do lakierowania. Więc mam element na zrobienie próby.

A propo lakierowania - w zeszłym roku malowaliśmy całe auto bo nasza paca jest po lekkim gradobiciu ale za to bezwypadkowa, dbanie, chuchanie itp... na dzień dzisiejszy prawy błotnik, prawe przednie drzwi i lewy tylni błotnik... wgniota plus odprysk bo ktoś uderzył drzwiami na parkingu do tego pełno śladów na plastikowych listwach drzwiowych od cudzych drzwi. Zawsze parkujemy daleko od innych na parkingach a i tak jakaś menda stanie obok i obije.... Takie polskie realia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: TUNING :.”