Czy można zamontować zardzewiały tłumik? ;) I likwidacja buczenia.

Wszystko na temat tuningu mechanicznego, optycznego i elektronicznego
Hal9000
Posty: 13
Rejestracja: 28 gru 2018 07:42 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: 300C
Postawił flaszek: 4

Czy można zamontować zardzewiały tłumik? ;) I likwidacja buczenia.

Post autor: Hal9000 » 29 maja 2021 09:27 am

Cześć,
1) Dostałem za darmoszkę tłumik końcowy Cherry Bomb Extreme, który leżał jakiś czas pod chmurką no i jest przyrdzewiały (chyba powierzchownie). Wyszlifuje go i pomaluje od zewnątrz, natomiast w środku nic nie zrobię. Zastanawiam się, czy mogę go spokojnie zamontować, czy a) rdza może jakoś się rozrastać na pozostałe części wydechu lub b) jakieś drobiny metalu mogą się "cofać" w kierunku silnika i w jakiś sposób szkodzić? Podejrzewam, że nie, ale wolę się doradzić, dzięki.

2) Mam silnik 3.5 V6 w 1 generacji 300c, środkowy tłumik wymieniłem na Magnaflow, natomiast tylny wyciąłem. O ile brzmi fajnie, to w pewnym zakresie obrotów koło 2000 pojawia się tj rezonans, takie mocne buczenie, drganie, jakby dźwięk się na siebie nakładał i wzmacniał, które jest dość nieprzyjemne. Jak można to zlikwidować, żeby jednocześnie jakoś mocno nie przyciszyć dźwięku? Czy montaż takiego Cherry Bomb Extreme może pomóc?
Obrazek

3) Czy układ wydechowy bez żadnych tłumików zawsze będzie głośniejszy niż układ z jakimkolwiek tłumikiem, nawet przelotowym czy takim jak Cherry Bomb Extreme? Dzięki wielkie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: TUNING :.”