Warszawa - konwerter lub/i skrzynia : NIE POLECAM !!!!

Gdzie naprawić dobrze a gzie źle
viga2000
Posty: 25
Rejestracja: 19 kwie 2009 09:57 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 2007 LPG

Warszawa - konwerter lub/i skrzynia : NIE POLECAM !!!!

Post autor: viga2000 » 13 cze 2019 07:29 am

Taka o to historia:
Moja Pacynka nie domaga - problem ze skrzynią.
Zrobiłem rozeznanie i odstawiłem do jednego z polecanych warsztatów w Warszawie.
Pierwsza rozmowa z chłopakami zrobiła na mnie dobre wrażenie - kumaci, wiedzą o co chodzi i raczej nie sciemniają. Myśle sobie "super = w końcu moja paćka będzie miała swojego doktora" - hmm.... a tu du**.
Po tygodniu telefon z warsztatu i diagnoza.
Chłopaki pojeździli z podpiętym komputerem i stwierdzili że walnięty jest Lock_up i konwerter. Więc mówię że nie ma tragedii - wywalajcie skrzynię, konwerter do regeneracji i po sprawie - na co pada odpowiedź, że oni tak nie robią i że jak walnięty konwerter to remont całej skrzyni ( i uwaga: 8 - 10k PLN).
Ja nadal dopytuję i nalegam na regenerację konwertera. W końcu z oporem mówią ze na moje życzenie i odpowiedzialność to zrobią. I znowu pada cena: (wyciągnięcie i włożenie skrzyni 2k PLN). A regeneracje mam sobie sam ogarnąć bo oni z samym konwerterem bawić się nie będą.

I tak to wygląda w 100-licy.
Nazwę warsztatu podam jak tylko odbiorę auto :) - oczywiście nie naprawione

BTW - czy na prawdę w Warszawie nie ma solidnego i zaufanego mechanika do Pacyny??? Może coś polecicie??

Carl
Posty: 490
Rejestracja: 03 lip 2017 09:52 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Pacifica 4.0 AWD 2008 SS LPG Prins 2
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 21

Re: Warszawa - NIE POLECAM !!!!

Post autor: Carl » 13 cze 2019 08:04 am

Wiele nie pomogę, ale możesz skontaktować się z djmartinez'em. Prowadzi on warsztat w Radzyminie, więc daleko nie masz.
Piotr

przemy_slav
Posty: 449
Rejestracja: 14 maja 2014 12:46 pm
Lokalizacja: Pruszków
Samochód: 2007 Pacifica 4.0 FWD LPG, 2008 Sebring 2.4
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 6

Re: Warszawa - NIE POLECAM !!!!

Post autor: przemy_slav » 13 cze 2019 08:06 pm

Z mojego doświadczenia powiem tak - nie ma zaufanego mechanika od Pacyny. Nie szukaj takowego. Pacyna to auto jak każde inne, wiadomo że ma swoje jakieś tam tajemnice. Ale dobry mechanik od samochodów sobie z nimi poradzi.
Ja ostatnio robiłem Pacę na Ostroroga 24b - MIK Serwis. Robiłem zbieżność - bardzo fachowe podejście, łącznie z pomiarem ciśnienia w oponach - co może się wydawać oczywiste, ale jednak nie jest. Wymieniałem również półoś - również dobre wrażenia, bo łatwo nie było, ale obyło się bez qrw*nia i innych typu motyla noga, kurcze pióro itd. I co ważne - nie wypraszają z warsztatu, można sobie dyskretnie patrzeć na robotę, coś podpowiedzieć, pogadać, zagadać. To mi się tam podobało.
Co do Radzymina - niby użytkownik Pacyny, niby wie o niej wszystko, a wstawili mi nieoryginalne poduszki, co skończyło się tym, że siadły zaraz po opuszczeniu warsztatu. A wtedy jechałem w góry. Nie była to przyjemna podróż.
Także tak jak napisałem na początku - nie szukaj mechanika od Pacyny, tylko porządnego mechanika. Nie jest łatwo, wiem.

A od skrzyń jest bardzo spoko gościu w Podkowie Leśnej. Mały warsztat, zajmuje się tylko skrzyniami. Co prawda nic tam nie robiłem, ale byłem raz, pogadałem, przejechałem się z właścicielem moją packą w celu diagnozy usterki, podłączył pod kompa i na koniec nie wziął ani złotówki. Powiedział, że nie skrzynia i trzeba szukać w zawieszeniu. Po zapytaniu o jakiś warsztat godny polecenia, padła odpowiedź - będzie ciężko ;) Tu jest ten człowiek:
https://goo.gl/maps/EnLWSrCV8214Ere1A
Moja Pacifica http://forum.chryslerforum.pl/viewtopic.php?f=123&t=4808

mareczek159
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2020 11:23 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:

Re: Warszawa - konwerter lub/i skrzynia : NIE POLECAM !!!!

Post autor: mareczek159 » 03 cze 2020 08:44 am

Cześć, w zasadzie ja dopiero zamierzam kupić Pacyfice, ale próbuje zbadać rynek dotyczący mechaników czy dostępności części. Wmawiali mi że większość części do tych aut muszą być sprowadzane z USA ... okazuje się jednak że ta większa część jest dostępna na Polskim rynku, a jak nie Polskim to na pewno w europie, gdzie czas wysyłki i tak nieporównywalnie jest krótszy. Co do mechanika to czytałem dużo opinii, oczywiście nie traktujcie tego jako jakaś reklamę czy polecanie warsztatu ponieważ ja tam nic poważnego nie naprawiałem poza wymianą oleju, ale ten WPX https://dobrymechanik.pl/mechanicy/wars ... erwis.html tam właściciel kocha amerykańskie auta i kocha naprawiać skrzynie biegów. Postanowiłem o tym tutaj napisać ponieważ gdy będziecie chcieli robić "grubsza" naprawę to może warto porównać czy ten WPX jest dobry czy tylko ma takie dobre opinie .... Jeżeli ktoś posiada opinie o tym warsztacie to proszę napiszcie. Dzięki :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „WARSZTATY NAPRAWCZE”