Wymiana głośników

Wymiana, przebudowa, zmiana,
mlody
Posty: 81
Rejestracja: 12 cze 2010 10:34 pm
Lokalizacja: Gdynia
Samochód: Chrysler Pacifica 3,5 Touring Pb/Lpg

Wymiana głośników

Post autor: mlody » 20 lis 2012 01:49 pm

Chciałbym wymienić głośniki, bo brakuje mi trochę basu. Nie chcę wystawiać suba.
Czy samą wymianą głośników przy standardowym radiu i wzmacniaczu jestem w stanie osiągnąć lepszy efekt?

Kwota około 600zł

czarny góra
Posty: 595
Rejestracja: 28 sie 2010 03:57 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: czarny góra » 20 lis 2012 04:06 pm

jeśli nie masz basu to wnioskuję, że brak ci org. suba z tyłu po prawej.Nie mylę się ?

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 20 lis 2012 04:07 pm

DLS R6A albo MORELE TEMPO
choć od ręki w 600 pln może być ciężko
możesz jeszcze zacząć od GMS-1865 + GMS-25C-TR tu się zamkniesz w okolicach 200pl

reszta zostanie na zrobienie drzwi :)
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

czarny góra
Posty: 595
Rejestracja: 28 sie 2010 03:57 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: czarny góra » 21 lis 2012 01:21 pm

temat zmiany nagłośnienie i przeróbek był już poruszany wielokrotnie.Nasze wzmacniacze sa sterowane po szynie CAN BUS i nie ma możliwości wpiąć się do niego dodatkowo .

Próbowałem już wielu zmian ; dodatkowe wzmacniacze, inne głośniki ,inne radio, i jeśli mogę wyrazić tu moja opinię to zestaw oryginalny w pacyfice chodzi bardzo ładnie ( oczywiście mówie tu o zestawie z org. subwooferem z tyłu po prawej stronie .
Wymieniłem radio tylko dlatego, że nie miałem w nim wyświetlacza DVD i nawigacji .Oczywiście musiałem wymienić i wzmacniacz bo do oryginalnego nie można podłączyć innego radia .Radio 2 DIn napędza 4 głośniki a sam malutki wzmacniacz napędza tylko suba z tyłu.

Gra to na bardzo fajnym poziomie i nie musiałem zmieniać głośników .Chętnie posłucham "przerobiony sprzęt w pacyfice " czy są różnicę na korzyść ?


Jeśli się mylę to na pewno koledzy mnie poprawią.

xmax
Posty: 190
Rejestracja: 31 mar 2009 12:34 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: xmax » 21 lis 2012 09:58 pm

Nie tylko głośniki, wyciszyć musisz drzwi, wykupić wszystkie dziury w nich, dzięki temu osiągnie efekt kolumny. Kupa pracy przy tym,

Ją w swojej tak zrobiłem i wymieniłem głośniki na DEGO ok 800 zł za parę. Efekt widoczny "gołym okiem" głośniej nie gra ale ucho pięści, bas zdecydowanie podkreslny
XmaX

Łuki
Posty: 625
Rejestracja: 07 kwie 2011 09:52 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Łuki » 21 lis 2012 10:09 pm

Mario_Gdynia pisze:Na razie chce wpiąć sie w sygnał audio z tyłu przy wzmacniaczu fabrycznym, gdyż nie mam wersji z subwooferem. Chce podpiąc dodatkowy wzmacniacz.Może ktoś podać mi opis złączy przy tym wzmacniaczu?
Wzmacniacz możesz dołożyc(zaznaczam dołożyc)np,na suba dodatkowego-ja tak zrobiłem bo oryginalny dla mnie za słaby był.,jeśli oryginalnie nie masz suba to wzmacniacz posiadasz bez wyjścia na sub,tj masz rce,a do sub,potrzebujesz rcy,suba mam i kratke czarną też,jak byś chciał.

[ Dodano: Sro Lis 21, 2012 22:15 ]
czarnyg pisze:Gra to na bardzo fajnym poziomie i nie musiałem zmieniać głośników .Chętnie posłucham "przerobiony sprzęt w pacyfice " czy są różnicę na korzyść ?
dla mnie na korzyśc dołu,ale kosztem miejsca niestety,głośniki chciałem wymienic,ale do oryginalnej mocy i autokorektora dzwięku przy zgłaszaniu radia nie było większej róznicy,musiałbym kolejny wzm dołożyc na drzwi-pozostałem przy oryginale + dod sub
Gas-guzzler

wojwes
Posty: 194
Rejestracja: 26 kwie 2010 07:46 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: wojwes » 01 gru 2012 08:28 pm

w drzwiach kierowcy padł mi głośnik. Wykręcałem i sprawdzałem - spalony. Poradzcie co mogę wstawić "zamiast. Czy od razu w obu drzwiach?. Prosiłbym bo przecież już niejeden z Was to robił o "szczegółowe konkrety jaka moc, impedancja, średnica. Nie specjalnie zależy mi na wyśrubowanej jakości. Jesli będzie tak grać jak oryginał - to zupełnie wystarczy.
https://zapunkty.blogspot.com

orzeł
Posty: 482
Rejestracja: 30 mar 2009 11:36 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: orzeł » 01 gru 2012 10:17 pm

są samochody i była pacifica

Marcin86
Posty: 16
Rejestracja: 28 lip 2019 07:42 pm
Lokalizacja: Lokalizacja
Samochód: Pacyfica 3,8L V6

Re: Wymiana głośników

Post autor: Marcin86 » 07 sie 2019 10:09 pm

Chłopaki,
Podpinam się do tematów. Pacyfikę mam od tygodnia i działają mi tylko środkowy i lewy przedni głośnik. Zaczęłem się zastanawiać czy jest to problem z głośnikami czy z radiem? Dodam że chcę wymienić radio na 2 DIN .Możliwe że padły aż 3 głośniki?
P.s czy ktoś instalował kamerkę cofania?

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Wymiana głośników

Post autor: głodźillaryki » 08 sie 2019 08:14 am

Mało prawdopodobne by uszkodzily się aż 3 głośniki, tak by w ogole nie działały... Kamere instalowałem i może bede mógł w czym pomóc 😁
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

west26
Posty: 951
Rejestracja: 19 lip 2015 12:06 am
Lokalizacja: Milicz
Samochód: Hyundai Santa Fe 2.7 AWD aut.
Postawił flaszek: 15
Dostał flaszek: 16

Re: Wymiana głośników

Post autor: west26 » 08 sie 2019 05:51 pm

U mnie też były trzy które nie działały. Od kolegi forumowego zakupiłem trzy plus trzy dostałem w prezencie, wymieniłem i wszystko ok.
Nie każdy facet z widłami to Posejdon : )

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Wymiana głośników

Post autor: głodźillaryki » 08 sie 2019 08:30 pm

A jednak możliwe 😁
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audio zmiany i modyfikacje”