Szarpanie skrzyni naprawione. Najtańsza metoda z możliwych

Jacenty
Posty: 52
Rejestracja: 29 cze 2019 06:01 pm
Lokalizacja: Mikołajki
Samochód: Chrysler Pacifica 3,8
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 3

Szarpanie skrzyni naprawione. Najtańsza metoda z możliwych

Post autor: Jacenty » 13 wrz 2019 02:20 pm

Od momentu kupna samochodu czterobiegowa skrzynia szarpała po zmianie biegu z drugiego na trzeci, (tak jak wielu kolegom na forum). Mianowicie sama zmiana odbywała się bez zastrzeżeń ale po około trzech sekundach znaczne obniżenie obrotów, a w konsekwencji szarpanie autem na pograniczu gubienia plomb w zębach. Po odpuszczeniu gazu lub mocnym jego dodaniu owo szarpanie ustawało. Problem ten wiele razy poruszany był na forum i często wywalaliście kupę kasy by nic nie osiągnąć. Teraz do rzeczy. Skróciłem linkę gazu o około dwa centymetry i wszystkie niedogodności minęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Dodatkowy plus to spora dawka nowej mocy. Minusy to pedał gazu poszedł w górę. To tyle.

abes2162
Posty: 210
Rejestracja: 15 maja 2017 02:52 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Samochód: Pacifica 2007 AWD
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 10

Re: Szarpanie skrzyni naprawione. Najtańsza metoda z możliwych

Post autor: abes2162 » 13 wrz 2019 06:27 pm

Może ta linka Ci się gdzieś zacinała i skracając przypadkowo przesunąłeś miejsce zacinania. W 4.0 nie zadziała Twoja metoda - nie ma linki od gazu :)

Jacenty
Posty: 52
Rejestracja: 29 cze 2019 06:01 pm
Lokalizacja: Mikołajki
Samochód: Chrysler Pacifica 3,8
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 3

Re: Szarpanie skrzyni naprawione. Najtańsza metoda z możliwych

Post autor: Jacenty » 13 wrz 2019 06:46 pm

Linka chodziła płynnie ale jakoś tak dziwnie była luźna( silnik 3,8) jakby za długa. Dzisiaj zerknąłem u szwagra w town country i u niego z tym samym silnikiem linka jest napięta więc postanowiłem zrobić podobnie. Nie upieram się, że nagle owa metoda rozwiąże wszystkie problemy skrzyniowe, to jednak zanim zaczniemy pompować grubą kasę w naprawę skrzyni, warto zacząć od najprostszych metod. Tak z innej beczki biorąc, ciekawe ilu kierowców dało wyciągnąć skrzynię płacąc krocie zamiast zacząć dociekać na własną rękę. Moją skrzynię po objawach fachman zdjagnozował jako mechanizm do regeneracji, twierdząc iż opisywana usterka zakamuflowana była przez sprzedającego przed sprzedażą. Rzecz jasna diagnozę postawił przez telefon i po wstępnej rozmowie więcej na siebie nie trafiliśmy.

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Szarpanie skrzyni naprawione. Najtańsza metoda z możliwych

Post autor: głodźillaryki » 13 wrz 2019 07:49 pm

Jacenty, sposób naprawy a raczej zestawienie linka plus skrzynia i takie dolegliwosci,,,, jest jak dla mnie dziwne,a wręcz nieprawdopodobne 😁
Ale skoro działa to 👌
Co do fachowców.... Cóż... Podejrzewał byś linkę, czy raczej skrzynie? 😁
Przez dociekliwosc trafiłes,a majster by naprawiał to co oczywiste,czyli skrzynie 😁
Myślę, że flaszka się należy, za podzielenie się tym co odkryłes😁
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

Jacenty
Posty: 52
Rejestracja: 29 cze 2019 06:01 pm
Lokalizacja: Mikołajki
Samochód: Chrysler Pacifica 3,8
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 3

Re: Szarpanie skrzyni naprawione. Najtańsza metoda z możliwych

Post autor: Jacenty » 13 wrz 2019 08:16 pm

Oczywiście na miejscu majstra podejrzewał bym skrzynię bo nie ukrywam iż myk z linką i dojściem do tego co opisałem to czysty przypadek. Sam jestem zdziwiony jaki wpływ na szarpanie może mieć długość linki, ale cóż, cieszę się i nie wnikam. Nie ukrywam iż sporo nerwów kosztowało mnie to szarpanie i pomysł jaki miałem wdrożyć w życie przy najbliższej sposobności dotyczył nowego oprogramowania sterującego skrzynią.

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Szarpanie skrzyni naprawione. Najtańsza metoda z możliwych

Post autor: M. » 13 wrz 2019 10:59 pm

Pozwolę sobie przypomnieć o ogonkach no i regułach języka polskiego.
Nie mam etatu korektora.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Jacenty
Posty: 52
Rejestracja: 29 cze 2019 06:01 pm
Lokalizacja: Mikołajki
Samochód: Chrysler Pacifica 3,8
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 3

Re: Szarpanie skrzyni naprawione. Najtańsza metoda z możliwych

Post autor: Jacenty » 23 lip 2020 06:59 pm

Koledzy temat do usunięcia. Około 300kilometrów było dobrze, a następnie szarpanie powróciło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: SKRZYNIA :.”